Zavrieť

Porady

Pečieme na Veľkú noc .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No že kolegynky moje zlaté , už máte napečené ? ........tak poradťe čo ideme piecť na sviatky .........nejako ma obchádza inšpirácia ....a sviatky už klopú na dvere .
Naposledy upravil Zita5 : 12.04.06 at 17:54
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lida
hlásim... napečené.
urobila som ananásový koláč, ale do polevy som dala kakao a ešte poliala čokoládou,
potom banánovú tortu, syn piekol kysnutý makový vrkoč
štrúdľu makovú a orechovojablkovú.
Ešte som piekla naslano....veľkonočnú babu (údené mäso, rožky,vajcia, zelinky)
Ešte pečiem krkovičku, lebo zajtra cestujem k Maline na koštovku tej samoty, kde býva.
Takže sa teším na relax.
...že upiekol mi syn! A kde takí synovia rastú?! Aj ja mám skoro napečené, zajtra už len Píseckú tortu a Dia tortu, ostatné je všetko hotové. Ešte keby mi tak syn napiekol... Alebo keby sa pochlapila ( alebo poženštila ?) budúca nevesta!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som tiež zírala... ked sa do toho pustil... (žeby druhý Chobot?)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lida
hlásim... napečené.
urobila som ananásový koláč, ale do polevy som dala kakao a ešte poliala čokoládou,
potom banánovú tortu, syn piekol kysnutý makový vrkoč
štrúdľu makovú a orechovojablkovú.
Ešte som piekla naslano....veľkonočnú babu (údené mäso, rožky,vajcia, zelinky)
Ešte pečiem krkovičku, lebo zajtra cestujem k Maline na koštovku tej samoty, kde býva.
Takže sa teším na relax.
Jéj Ty si Lidka šikovná ......a prezraď čo je to veľkonočná baba ......napíš postup .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mám recept od jednej starkej... pečie to ako tradičné jedlo na Veľku noc, ale ja to občas pečiem aj inokedy.
Nakrájané rožky (10) namočím v mlieku (to je podľa receptu), ale ja ich pokvapkám vyvarenou vodou z údeného.
Uvarené údené (rolka, alebo krkovička), pokrájam na slížiky
zmiešam rožky údené, a 10 vajec, pridám pokrájanú zelenú cibuľu, 2-3 strúčiky cesnaku, pokrájanú pažitku, petržlenovú vňať ap. (bylinky). Nesolím, je tam to údené. A pečiem asi tak 30-40 min. na 180st.
Dnes sm nedala všetky vajcia celé, ale z 5 bilkov som urobila sneh a tak som to vylepšila.....
Ale niekedy tam dám hubové korenie, alebo vymyslím niečo iné...
Upečené nechám vychladnúť a otom pokrájam na kocky. Vyzerá to pekne a je to chutné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vyskúšam zajtra ,zasa bude nejaká novotka ........Lidka ďakujem .
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Pridávam recept na našu super Bábovku - je veľmi jednoduchá - obyčajne pečiem z dvoch dávok (jedna nestačí,):
Vymiešať: 5 žĺtkov
20 Dg práškového cukru
1 dcl oleja
1dcl vlažnej vody
Potom pridať: 25 Dg hladkej múky
1/2 prášku do pečiva
5 Dg mletých orechov a
sneh z 5 bielkov
Pečieme v bábovkovej, alebo inej forme (baranček), asi 45-50 minút v miernej rúre (asi 170 stupňov C).
Nakrájanú môžeme ozdobiť šľahačkou a čokoládou, prípadne pridať ovocie (jahody)
Prajem dobrú chuť !
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Lida
mám recept od jednej starkej... pečie to ako tradičné jedlo na Veľku noc, ale ja to občas pečiem aj inokedy.
Nakrájané rožky (10) namočím v mlieku (to je podľa receptu), ale ja ich pokvapkám vyvarenou vodou z údeného.
Uvarené údené (rolka, alebo krkovička), pokrájam na slížiky
zmiešam rožky údené, a 10 vajec, pridám pokrájanú zelenú cibuľu, 2-3 strúčiky cesnaku, pokrájanú pažitku, petržlenovú vňať ap. (bylinky). Nesolím, je tam to údené. A pečiem asi tak 30-40 min. na 180st.
Dnes sm nedala všetky vajcia celé, ale z 5 bilkov som urobila sneh a tak som to vylepšila.....
Ale niekedy tam dám hubové korenie, alebo vymyslím niečo iné...
Upečené nechám vychladnúť a otom pokrájam na kocky. Vyzerá to pekne a je to chutné.
Lidka, prosim ťa a do čoho dáš piecť tie "špécie"? A ako? Nejako som to nepochopila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vierka ...Lidka už tu nie je ....ale ja by som to dala piecť ako plnku ...a hlavne do takého ako je srnčí chrbát , vtedy by to najkránané vypadalo pekne ....hm...však my si to upravíme nejako ...nie ?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Zita5
Vierka ...Lidka už tu nie je ....ale ja by som to dala piecť ako plnku ...a hlavne do takého ako je srnčí chrbát , vtedy by to najkránané vypadalo pekne ....hm...však my si to upravíme nejako ...nie ?
Ďakujem Zitka, aj mňa napadla forma na srnčí chrbát, alebo nejaká miska z "janskeho" skla. Mám to aj ja chuť vyskúšať, nech je niečo nove .
0 0
malina malina

malina je offline (nepripojený) malina

Viera123
Lidka, prosim ťa a do čoho dáš piecť tie "špécie"? A ako? Nejako som to nepochopila.
Ja Lidka, už oslavujem u Maliny.... a som prihlásená ako ona. Takže pečiem na normánom plechu, lebo je toho treba veľa, ja robím zo 16 vajec....a 20 rožkov. a na pekáč.
V menšom odorúčam jensku misu, možno aj ten srnčí chrbát, neviem ako sa to z toho vyklopí..... neskúšala som.
Naši nepozerajú ako čo vyzerá ale jedia a jedia....
Naposledy upravil malina : 15.04.06 at 17:41 Dôvod: preklepy
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ahojte, našla som túto tému, tak sem pripájam aj ja zopár mojich odskúšaných receptov, snáď sa vám niektoré budú hodiť k veľkonočnému pečeniu.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Máte aj vy nejaké dobré odskúšané recepty ? Čo dobré budete piecť ?

Budem rada, ak niečo pripojíte !
0 0
silviao silviao

silviao je offline (nepripojený) silviao

Ja robievam burizónovú roládu:
1 Cera+3 pol.lyžice kakaa+1 Salko-miešam nad parou do zhustnutia,potom pridám 1 balíček neochutených ryžových burizónov a dobre premiešam.Z tejto masy ešte teplej vytvarujem na celofáne/alebo alobale/2 menšie rolády,dobre ich obalím celofánom a nechám vychladnúť.Krájam na tenké kolieska.
0 0
seli5 seli5

seli5 je offline (nepripojený) seli5

marči dnes som čitala meil určite sa nehnevam rada sa inšpirujem a rada skušam nove recepty ak budeš ešte niečo mať pošli ahoj
seli5
0 0
Juliska2 Juliska2

Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

Ahoj dievčatá, pridávam nový, ešte neodskúšaný recept, ktorý som dnes dostala od kolegyne.
Kakaový zákusok:
Piškóta:
4 vajíčka, 1 lyžica olej, 1 lyžica vody, 2 lyžice polohr. múky, 2 lyžice kakaa, 1/4 prášku do pečiva /pdp/rozpis na 1 korpus/
Upečieme 2 rovnaké korpusy.
Snehové cesto:
6 bielky, 18 dkg kryšt. cukor, 15 dkg orechy alebo mandle, 2 lyžice kokos, 2 lyžice polohr. múky, 2 káv. lyžičky pdp.
Plnka:
1 l mlieka, 6 žĺtky, 8 lyžíc kr. cukor, 8 lyžíc polohr. múky, uvariť puding, do studeného 1 maslo.
Plníme: tmavá piškota, krém, snehové cesto, krém, tmavá piškota, polejeme čokoládou.
Prajem dobrú chuť.
0 0
didiana didiana

didiana je offline (nepripojený) didiana

Veľkonočná babovka.
1 kg. polohrubej múky, 8 dl. mlieka, 50 g. droždie, hrst cukru, 2 ks. vajcia, 3 dl. oleja, 1/2 zarovnanej kávovej lyžičky soli.
Z mlieka,droždia a cukru urobíme kvások, Múku, olej, soľ, vajcia, kvások dáme do misy a vymiesime. Po vykysnutí, 1/2 odoberieme, dáme do vymastenej a polohrubou múkou vysypanej formy. Do druhej polovice cesta dáme ešte hrst cukru, 1 dl. oleja a 1/4 balíčka kakaa. Zmiesime,necháme ešte trocha vykysnúť a dáme do formy spolu k prvej časti.Necháme ešte spolu trocha vykysnúť a pečieme. Môžme dať navrch aj alobal, podľa toho ako nám pečie rúra, aby zvrchu nebola veľmi tmavá.Pichnutím špajlou do babovky zistíme či je už upečená. Špajla nám musí zostať čistá, bez cesta.
Po upečení vyklopíme na tácku, posypeme zmiešaným mletým a vanilkovým cukrom a prikryjeme utierkou, alebo alobalom.
Prikrytá vsiakne vôňu cukru, trocha zvrchu zvlhne a neookorá. Dá sa jesť viac dní.
Dobrú chuť.
0 0
didiana didiana

didiana je offline (nepripojený) didiana

Želatinová babovka.
4 ks. uvarené vajcia,4 ks. sterilizované uhorky,2 ks. sterilizovanej kapie, 200 g. šunkovej salámy, 180 g. sterilizovaný hrášok, 180 g. sterilizovaná kukurica, 250 g. majolky, 10 g. želatina.
V 1,5 dl. vody rozpustíme 1/4 kocky masoxu, 1 kávovú lyžičku vegety a necháme trocha povrieť.
V 1 dl. vlažnej vody rozpustíme želatinu /asi 2 polievkové lyžice/ za stáleho miešania.
Do rozpustenej želatiny nalejeme vychladnutý vývar z masoxu a vylejeme na pripravenú zmes :
Zmes: do misy nakrájame na malé kocky vajcia, uhorky, kapiu a salám, pridáme hrášok, kukuricu bez nálevu a majolku. Dobre premiešame.
Nalejeme do babovkovej formy a necháme v chladničke asi 6 hodín stuhnúť.
Po vychladnutí nožíkom uvoľníme okraje a vyklopíme na tanier.
Podávame s pečivom.
Je to lepšie ako chlebíčky,neokorá to a môžme si to nachystať deň vopred a na Veľkonočný pondelok si môžme pekne pospať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať