Zavrieť

Porady

Prevod zo SZČO na s.r.o. ?Je to možné a ako?

Dovolim si Vas poziadat o radu ci sa da zo SZČO urobiť s.r.o.SZČO ma v zivnosti volne, ale aj viazane cinnosti, kde ma zodpovedne osoby.Spolocnik a konatel ma byt v jednej osobe SZČO.Treba na novo vybavovat ŽL, alebo existuje nejaky jednoduchsi sposob.
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Re: economic - napriek tomu, ze sa tu na mna nastve milion ludi odporucam nechat pravne zalezitosti na pravnikov, ekonomicke a uctovne zalezitosti na ekonomov a uctovnikov.
    Ekonom alebo uctovnik moze sice ovladat problematiku, ale urcite nie tak ako pravnik.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Súhlasím s joshom. Je ale smutné, že tento názor nezdieľa väčšina majiteľov firmiem, ktorých poznám, a očakávajú od ekonóma, že im všetko vybaví a ustriehne aj právnické veci, namiesto aby zaplatili právnika. Každý nemôže vedieť všetko.
    Viete, kto je to ekonóm? Človek, ktorý vyrieši Váš problém, o ktorom neviete, spôsobom, ktorému nerozumiete... Myslím, že to platí aj o právnikoch.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sro je úplne iný právny subjekt, takže treba ŽL nanovo. Ak je jediný spoločník, tak zakladateľskú listinu, atď - daj si vyhľadať, nájdeš podrobnosti.
    Neviem, aké máš dôvody, ale podotknem, že aj SZČO môže viesť podvojné účto.

    Milalud je offline (nepripojený) Milalud

    Milalud
    Voci pravnemu subjektu s.r.o. maju urady ako aj fyzicke osoby a klienti väcsi respekt a akceptaciu.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Milalud
    Voci pravnemu subjektu s.r.o. maju urady ako aj fyzicke osoby a klienti väcsi respekt a akceptaciu.
    Áno, máš pravdu, ale je to iba jeden aspekt prechodu zo SZČO na s.r.o. Ak si dáš vyhľadať s.r.o. verzus SZČO, nájdeš veľa užitočných vecí.

    Milalud je offline (nepripojený) Milalud

    Milalud
    Lida
    napr. "založenie sro", "založenie"
    z viacerých som vybrala napr.

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=zalo%BEenie
    dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Milalud
    dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.
    tak tomu zasa nerozumiem ja

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Milalud
    dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.
    A čo by si chcela konkrétne vedieť ?????

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Milalud
    Dovolim si Vas poziadat o radu ci sa da zo SZČO urobiť s.r.o.SZČO ma v zivnosti volne, ale aj viazane cinnosti, kde ma zodpovedne osoby.Spolocnik a konatel ma byt v jednej osobe SZČO.Treba na novo vybavovat ŽL, alebo existuje nejaky jednoduchsi sposob.
    DAKUJEM
    Ako je už vyššie napísané - zo SZČO sa s.r.o. urobiť nedá. S.r.o. je právny subjekt, kde bude občan XY spoločník aj konateľ. Ten istý občan XY je SZČO. Neexistuje to , že raz ráno sa XY zobudí a je s.r.o. fungujúca na ŽL .
    S.r.o. za zakladá spoločenskou zmluvou, ak je spoločník iba jeden - zakladateľskou listinou. Aj s.r.o. musí mať ŽL, ktorý ale znie na meno s.r.o.. Nezáleží na tom, že spoločník tejto s.r.o. má tiež ŽL s tým istým predmetom činnosti.
    Napíš presnejšie, čo Ťa zaujíma. Toto je veľmi široká téma.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    priamo sa previest neda, ja to riesim tak, ze sa zalozi nova srocka (jediny spolocnik, jediny konatel) a po vzniku sa uzatvori zmluva o prevode podniku. samozrejme sa tym nevyriesia zavazky zivnostnika (za tie ruci FO aj ked su uz na srocke) ale aspon nie je taky chaos potom.

    Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

    Elen1
    Dobré ráno,

    asi to sem veľmi nepatrí, takže sa vopred ospravedlňujem, ale potrebovala by som link na prechod SZČO z jednoduchého na podvojné účtovníctvo, nemôžem to tu nikde nájsť. Neviem čo všetko je s tým spojené.

    Veľmi pekne ďakujem

    senna41 je offline (nepripojený) senna41

    senna41
    Dobrý deň. Som tu prvý krát, dúfam že my poradíte. Rád by som sa dozvedel presný postup bod po bode ako si založím s.r.o. s jedným spoločníkom/konateľom. Momentálne som SZČO, dobrovolný platca DPH. Údaje o sídle spoločnosti,IČO,IČ DPH,reg.pokladna my ostanú, alebo to bude treba znovu všetko vybavovať od začiatku? Ďakujem

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    senna41
    Dobrý deň. Som tu prvý krát, dúfam že my poradíte. Rád by som sa dozvedel presný postup bod po bode ako si založím s.r.o. s jedným spoločníkom/konateľom. Momentálne som SZČO, dobrovolný platca DPH. Údaje o sídle spoločnosti,IČO,IČ DPH,reg.pokladna my ostanú, alebo to bude treba znovu všetko vybavovať od začiatku? Ďakujem
    Musis si vybavovat vsetko nanovo nakolko je to novy subjekt. Budes ine ICO, DIC a vsetko.

    O postupe pri zakladani SRO je tu toho az az napr. : http://www.porada.sk/t94-p3-s-r-o-vs...tml#post213361

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Postup pri zalozeni sro:
    1. Poziadas vypis z registra trestov pre konatela,
    2. Ides na zivnostensky urad, prekonzultujes cinnosti,
    3. Vyberies si meno, vybavis sidlo,
    4. Skoncipujes vsetky listiny potrebne k zalozeniu (zakladatelska, podpisove vzory, vyhlasenie spravcu vkladov, vyhlasenie jedineho zakladatela, ziadost o vydanie zivnostenskeho listu, ustanovenie zodpovedneho zastupcu - ak treba, najomnu zmluvu) - odporucam notara na vyhotovenie tychto listin, poplatok pri zakladnom imani 200tis. za spisanie zakladatelskej listiny (niektori notari vyhotovia uplne vsetko za tuto cenu) by nemal presiahnut v ziadnom pripade 5.000-6.000Sk, aj s overovackami.
    5. Na vsetkych dokumentoch okrem najomnej zmluvy, ziadosti o vydanie zivnostenskeho listu a ustanoveni zodpovedneho zastupcu overit podpisy,
    6. Na obvodny urad - odbor zivnostensky zanesies zakladatelsku listinu, vypis z RT, najomnu zmluvu, ziadost o vydanie ZL, pripadne ustanovnie zodp. zastupcu, kolok 1000,-Sk
    7. Zivnostensky ma 7 dnovu lehotu na vydanie ZL, vratis sa potom pren,
    8. vyhotovis navrh na zapis spolocnosti do ORSR
    9, U notara spravis dve overene kopie zivnostenskeho listu, overis podpis na navrhu na zapis do ORSR
    10. odovzdas na ORSR vsetky potrebne listiny dvakrat, navrh raz + kolok 10.000,-Sk,
    11. po piatich pracovnych dnoch je sro zapisana, pridu domov rozne reklamy a pod, nie je treba platit.
    12. Skoncipujes zmluvu o predaji podniku, overis na nej (ak treba, nechce sa mi pozerat teraz v zakone) podpisy a SZCO je tymto na srocke.
    Jednoduche V ziadnom pripade neodporucam koncipovat zmluvy, vyhlasenia a pod. amatersky doma, moze sa to vypomstit, dokonca mozes prist aj o ten desattisicovy kolok.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pokiaľ treba ešte bližšie poradiť, mám s tým veľa skúseností. PO zodpovedá majetkom spoločnosti, kdež to FO celým svojim majetkom. V tomto je asi najväčší rozdiel. Ak treba pomôcť so založením s.r.o. som v tom doma. Nová s.r.o. bude vybavovať nový ŽL na spoločnosť, a pokaľ tam bude chcieť mať špecifické živnosti - bude potrebovať aj zodpovedné osoby. FO prestane fungovať, buď preruší živnosť, alebo úplne ukončí. Väčšinou sa úplne ukončuje. V prípade potreby je možné ma kontaktovať 0915543383.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.