Zavrieť

Porady

Blok z RP nad 1000,- €

Dostala som do pokladne blok z registračky za kúpu čerpadla v sume 1010,- € vrátane DPH. Nemali mi dať faktúru a k tomu potvrdenie o úhrade z registračky, keď je to "úhrada v hotovosti nad 1000,-€" ?? /obaja sme platci/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, mali už vyhotoviť faktúru- §74 odst.3, samozrejme v prípade, ak mali vedomosť, že ste tiež platiteľmi. Ak ste im to neoznámili, je to vaša chyba.
    Naposledy upravil Tweety : 13.08.14 at 06:45
    avelka Ale ja som s pánom majiteľom predajne ihneď telefonovala, že má byť faktúra a on mi povedal, že on robí účtovníctvo a keď sme platci a oni tiež, tak je to v poriadku len na blok. Takže ho asi nedonútim, aby mi vystavil faktúru. Mám veľký problém???
    Chrusťa donútiš, nedonútiš nech si pán majiteľ účtovník pekne naštuje §74/3 zákona o DPH a pekne vystaví faktúru

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z nesprávne vystaveného dokladu nemáš nárok na odpočítanie DPH - veľkosť svojho problému už posúď sama.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avelka Znova som s ním telefonovala a zdá sa, že som ho presvedčila. Uvidíme. A ďakujem.
    maped KEJKA, pripájam sa, ak sa dá dodací list považovať za fa, má všetky náležitosti ako fa a je k tomu doklad z ERP napr. v hodnote napr. 1339€ je táto varianta akceptovateľná? Zaúčtovať doklad s DL cez pokladňu.
    Prepáč, nezadala som to ako novú otázku. Vďaka
    KEJKA doklad = faktúra by podľa mňa mal byť zaúčtovaný ako faktúra, nech nevzniknú pochybnosti. Na doklade z ERP v tomto prípade je uvedené, že ide o úhradu faktúry? Tipujem, že nie.
    maped nie KEJKA, je tam vypísaný nákup náhradných dielov a je k tomu DL.
      zbaliť

    Blok z RP nad 1000,- €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.