Zavrieť

Porady

branenie v styku s dietatom

s mojim bratom sa rozisla priatelka a maju spolu malu dcerku...zatial neprebehol ziadny sud suvisiaci s pridelenim dietata do starostlivosti, ona proste odisla k rodicom a nechce mu malu davat ked si po nu pride...sama si urcila ze ju dostane iba raz za dva tyzdne a aj to iba podla jej nalady...ako ma brat postupovat aby mohol mat dcerku castejsie, pripadne aby mu ju neodmietala byvala priatelka davat kym sud neozhodne o starostlivosti o dieta? moze na tu podat niekam nejaky podned na obmedzovanie rodicovskych prav alebo take nieco? a na ake urady sa treba v takomto pripade obratit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    mal som podobny problem pred vyse dvoma rokmi.
    Moj postup:
    upsvar - detsky psycholog, predvolanie oboch rodicov
    upsvar - mediatorka-dohoda o striedavej starostlivosti + financne zalezitosti ohladne starostlivosti o dieta
    Sud - rozvod, potvrdenie mediacnej dohody

    rada: Nech tvoj brat nerezignuje na dany stav, vyvinie aktivitu. Na sude sa da dosiahnut aj striedava starostlivost o dieta, ak tvoj brat dokaze, ze je v zaujme ich dcery. Striedavu starostlivost moze nariadit sud aj napriek odporu matky. Je to na dlhe lakte, ale oplati sa o to bojovat. V mojom pripade trval sud vyse roka, ale dceru mam kazdy neparny tyzden a ked ju chcem vidiet aj inokedy(rodinne akcie, vylety atd.) tak vymiename dni. Ex si nemoze dovolit ma odbyt, ze mi neda dceru na nejaku akciu, lebo to iste by som jej mohol spravit nabuduce ja. Napr minuly rok vysli vianoce na nu, tak som s nou vymenil 1 vianocny den za silvester(dcera s tym suhlasila). tento rok bude opacne garde. S ex nadalej nevychadzam dobre, ale striedava starostlivost je kompromis, ktory je pre dceru najlepsim riesenim. V case ked je so mnou sa jej mozem maximalne venovat a ked je u ex dohanam zameskane v praci a doma.

    Neuviedla si, kolko rokov ma dcera tvojho brata

    p.s.
    Moze poziadat o predbezne opatrenie, tam ale bude potrebovat pomoc pravnika. Na jeho mieste by som sa na upsvar poponahlal, lebo o predbezne opatrenie moze poziadat aj jeho ex, a nikdo si nebude overovat co im natara. Aj moja sa o to pokusila. Dozvedel som sa o tom az pol roka po zamietnuti, mal som stastie, ze moj pripad na upsvar dobre poznali a detska psychologicka dala ex zamietave stanovisko. Tymto sposobom sa pokusila ukoncit striedavu starostlivost, lebo dceru chcela vyuzit proti mne ako zbran. Mimochodom vymyvanie mozgov, ktore pravdepodobne zacala aj jeho ex praktizovat posudzuje psycholog ako prirodzeny obranny mechanizmus zeny(citujem z posudku k nasemu rozvodu)
    Liga otcov v mojom pripade ani neodpovedala na moje e-maily, na nich by som sa nespoliehal
    Naposledy upravil dobrocani : 19.09.14 at 09:14
    ahoj.v ziadnom pripade nemoze expriatelka tvojmu bratovi branit v styku s dietatom.toto urcuje len sud aj to len vo velmi zavaznych pripadoch.tvoj brat ma niekolko moznosti.jednou z nich je urcite upsvar odd.soc.ravnej ochrany a kurately a mozno by som skusila ligu otcov /najdes na nete) kde mu vsetko upresnia.je smutne ze zeny toto robia aby sa pomstili ..v mnohych pripadoch.sama mam dieta a tiez s expriatelom nevychadzame ale nase dieta potrebuje ako mna aj jeho.dufam ze som aspon trosku pomohla
    unavená ahoj. ja som mala podobný problém. Manžel ma jedného dňa vyhodil zo spoločného domu, máme 3 deti. najmladšiu mi následne priniesol pretože mu za mnou plakala. Asi 2 týždne sme si ju striedali a jedného dňa mi ju nepriniesol, do škôlky ju nedával, keď ju tam začal dávať sedel tam celé doobedie s ňou. Čudujem sa že mu to tam p.učiteľka tolerovala. Medzitým požiadal o predbežko a preto že malá zostala v domácom prostredí, do rozvodu ktorý som medzi tým požiadala zostáva u neho, ja sa s ňou iba stretávam súdom určené dni. Pre mňa ako matku je to niečo hrozné, pretože máme medzi sebou silné puto a manžel sa mi cez dcéru snaží iba pomstiť.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ked matka nechce, nic ju neprinuti vydat dieta na otcovi, ani rozsudok sudu ... a je za to v podstate nepostihnutelna ...
    pravne argumenty tu prosim nepiste, poznam ich, v realite je to len zdrap papiera, resp. pismenka v zakone, nic viac
    unavená S toto odpoveďou nesúhlasím. Môj prípad je taký, že sa každý čuduje tomu, ako mi toto manžel mohol urobiť. Mohol, pretože býva s deťmi v dome z ktorého mňa vyhodil, dieťa má pri sebe kým súd nerozhodne, pretože je v domácom prostredí. Bolo rozhodnuté zatiaľ uznesením. Všetko bude skúmať psychológ, každý totiž tvrdíme na súde niečo iné a nie je ľahké rozhodnúť. Ak by som ale nedodržiavala to čo nám súd určil, iba by som si priťažila. Musím iba čakať na tento zdĺhavý súdny proces. Trvá to už 5 mesiacov.

    branenie v styku s dietatom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.