Zavrieť

Porady

Ako odvrátiť exekúciu ktorú zaslali len jednému z 3 konateľov s.r.o.?

Nepoznal som účet s.r.o. ani pohyby na ňom.Môj podiel bol 20%.Dvaja spoločníci konatelia zapierajú dokument o mojom odstúpení z s.r.o. kópiu som nedostal. Po 16 rokoch som dostal výzvu na zaplatenie pred exekúciou za nezaplatené dane.Ako postupovať?
marjankaj A bol si aj ty spoločník? Zodpovedáš za dlhy spoločnosti do výšky svojho nesplateného podielu. Ak si sa ako konateľ podieľal na vytvorení toho dlhu, tak zaň aj zodpovedáš tej sročke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak sa jedná už o exekúciu priamo príkazom, musíš podať námietku proti exekúcii, no musíš preukázať, že vzdanie sa funkcie konateľa si doručil riadne spoločnosti v zmysle obchodného zákonníka. Zaujímalo by ma konkrétne obdobie, kedy si sa vzdal a kedy prišla exe a za aké obdobie ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan1hl Z konsolidačnej mi prišla výzva na zaplatenie do 31.10. inak dajú návrh na exekúciu. U advokáta sme boli v r.1997 traja spoločníci-konatelia a podpísali dokumenty a ich kópiu mi vtedy nedali. Neviem teraz čo presne bolo v tých dokumentoch. predpokladám že predaj môjho podielu ostatným dvom spoločníkom a žiadosť o prepísanie v obchodnom registri, možno aj ukončenie konateľa.Keďže sme to všetci traja podpísali a advokát to prevzal do ruky myslím si že to prebehlo podľa obchodného zákonníka. Advokátovi som telefonoval ale povedal mi že si už na to nepamätá a vraj tie listiny asi odovzdal jednému zo spoločníkov. Ten tretí spoločník si tiež nepamätá a spochybňuje to a bohužiaľ druhý spoločník-jeho syn je vraj vo väzbe a nemám na neho kontakt. Nepoznal som nikdy čo sa deje v účtoch sro a neviem ani číslo účtu. Všetko robil druhý spoločník.
    Asi v septembri 1997 sme to podpísali pretože od 11.11.1997 som si našiel horko ťažko prácu v inej firme. Odvtedy mi neprišla nijaká výzva o nezaplatení daní, o dlžobách firmy-proste nič. Až teraz po 17 rokoch.
    Neviem ako dosiahnuť odchod z tej firmy keďže so mnou nechcú komunikovať. Prečo odo mňa vymáhajú celú sumu,keď môj podiel bol len 20%? Prečo mám platiť za to čo som nespôsobil a o čom som nevedel a nijaký úrad ma včas neupozornil? ďakujem za odpoveď.
    Economic A na obchodnom registri je stále pôvodný stav, ako keby si tam stále bol konateľ a spoločník ? Za aké obdobie je nedoplatok ? Nie je to premlčané náhodou ? No veľmi ťažko niečo dokazovať a riešiť, ak nemáš u seba kópiu tej zápisnice z MVZ a zmluvy o prevode OP. Veľmi pochybne to právnik urobil podľa môjho názoru. Mal si mať po správnosti 1 výtlačok overenej zmluvy a aj zápisnice. Ja to svojim klientom vždy pekne nadelím po kôpkach, čo koho je... A tá SRO ešte existuje vôbec ?
    Jan1hl Na registri je pôvodný stav. nedoplatok - platobné výmery sú z r.1998 a 2000, rozhodnutia o pokute z 1998, 1999 a 2008. zápisnica sa robila,nedali mi ju. spoločník bol môj bývalý spolužiak a ten tretí jeho otec. vtedy bol kamarát a medzi nami dôvera.nemal som dôvod mu neveriť že tie listiny zadržia a neodošlú na register. Doteraz neviem či ich neodoslali. Obch. súd sa mal vtedy sťahovať z B.Bystrice. sro existuje,viem to iba z internetu. Poradíte čo urobiť aby som sa vyhol exekúcii? Mám lehotu do 31.10. alebo poradíte právnika v Bratislave?
      zbaliť

    Ako odvrátiť exekúciu ktorú zaslali len jednému z 3 konateľov s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.