Zavrieť

Porady

Je správna fakturácia na predaj zlej baterie z VZV - bez dane? Aj v prípade, ze príjemca ju zreparuje a bude používať ďalej?

Mám otázku - platca DPH fakturuje platcovi DPH nepoužiteľnú, nefuknčnú batériu z VZV, čo podľa info patrí do kovového odpadu. Fakturuje to bez DPH, s odvolavkou na par. 69 ods. 12. Oni ale tvrdia, ze by to malo byt s DPH, lebo bateriu zreparuju a pouziva sa dalej. Čo je správne? Ja to predsa predávam ako kovový odpad.. Nemusí ma v podstate zaujímať, čo s tým spraví príjemca, či? Dik za rychlu odpoved, ak niekto vie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dkiplast Dakujem za usmernenie. Nemam prihliadat na to, ze odberatel si tu bateriu zrenovuje a znovu zacne pouzivat?

    Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

    Báthorička
    Správne je z Vášho pohľadu zaradenie do kovového odpadu - od 17.02.2014 - bez DPH s odvolávkou na § 69 odst. 12 zákona č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov.
    viď nášho nášho odberateľa, ktorý nás aj takouto formou upozornil na zmenu: http://www.akutrans.sk/

    Je správna fakturácia na predaj zlej baterie z VZV - bez dane? Aj v prípade, ze príjemca ju zreparuje a bude používať ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.