Zavrieť

Porady

Zlý sused

Dobrý deň. Mam dobreho suseda s ktorým nevychadzame zrovna najlepsie. Postavili sme si maly Rd na pozemku od svokrovcov a nas sused ,,Velky podnikatel" si mysli ze moze vsetko , hned vedla plotu ktory sme postavili my na vlastne naklady osadil panely a vytvoril si tam plochu a momentalne na tu plochu postavil nadstavbu na prevoz zvierat ktoru pouziva na svojom nakladnom aute. Tuto nadstavbu umiesnil na zelezne kozy vysooke cca 1meter a nadstaba ma cca 3 metre takze hned pri plote mam 4 metre vysoku ocelovu nadstavbu a mam male dve deti. mam aj obavy ze ak pride silny vietor ci to nahodou nemoze spadnut a poskodit plot a nas rodinny dom. Da sa nejako branit? Prosim poradte.
Vopred Dakujem
Naposledy upravil Stano St : 23.11.14 at 21:26
fotografia0346.jpg  
7 komentárov     zbaliť
arizona ved pridaj foto, lebo si to tazko predstavit
marjankaj Máš dobrého suseda? Takže ty si ten zlý?
Stano St Asi tak nejako. Branim iba co je moje a jemu sa to nepaci
buchač Máš pravdu.....si zlý sused !
Nechcel by som Ťa za plotom.
Stano St A ako by si to riesil ty na mojom mieste?
Stano St A ako by si to riesil ty na mojom mieste??? Hmm to by ma zaujímalo
fortunka Postavte si tam 3 metrovy tehlovy/betonovy alebo neviem aky plot a nebudete ho ani vidiet a on si moze nadavat sam sebe a obtazovat vas tiez nebude...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    mozes zavolat policiu, moze to byt trestny cin vseobecneho ohrozenia, ale lepsie mu bude najprv povedat nech to postavi priamo na zem.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stano St Dakujem za podnet. Skusim si to preverit na policii aj ked viem ze tam ma znamich ale snad natrafim na niekoho normalneho.
    Stano St Takze policia nula bodov . Povedali ze pokial sa nic nestane tak nemozu nic robiť . Taze POMAHAJU A CHRANIA
    chandler podla ten fotky to nebezpecne urcite je, tak skus bezpecnost prace, pripadne si daj spravit posudok od statika, ze to nie je bezpecne. nie je pravda ze policajti nic nemozu robit kym sa nic nestane.
    bjuty smis ten kontajner je pravdepodobne uložený správne.....autom si pod neho v prípade potreby nacúva a naložího...tak sa uskladnujú nadstavby...
    chandler ak cuva autom tak raz nacuva do toho stojana tam nejde o to ci ale kedy
    sito capo je, a čo tie kozy? Tie pri cúvaní vytlačí? Asi tie holuby vzlietnu a ho naložia na ten nákladiak?
    buchač Môj sused má solídne poukladané drevo vedľa plota.
    Vietor ešte žiadne polienko nedrbol na moju stranu....

    Ale čo už...ja a môj sused sme normálni, my sa vieme aj porozprávať...
    sito ... jeden o koze a druhý o voze ...

    On nepíše, že vietor zhodí, prehodí, drbne polienko, drevo do jeho dvora.

    Tú obludu, opachu či nezhodí z tých kôz? Nie, to by musel byť riadny hurikán. Plecom, alebo tým nákladiakom, ak zaberie, mohla by ...

    Stano St To ti uprimne zavidim. Moj sused moju zenu poslal do zenskeho prirodzenia a to za to ze som si dovolil postavit plot a on si nemoze skracovat cestu cez moj pozemok a musi chodit po svojom. On sa riadi heslom z cudzieho krv netecie
    buchač Stano St
    Moj sused moju zenu poslal do zenskeho prirodzenia a to za to ze som si dovolil postavit plot a on si nemoze skracovat cestu cez moj pozemok a musi chodit po svojom.
    =====================================
    ....a toto si prečo nenapísal do prvého príspevku ????

    Moje odpovede by boli úplne iné...nepoddžuboval by som, lebo doteraz som tak robil.
    -------------------------------------------------------

    Do 3,14či by poslal len raz...moja manželka by mu to náležite vysvetlila...
    Zvyšok sa nedá okomentovať, je to len jeden pohľad na vec. Ja by som sa zariadil podľa okamžitej situácie.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Isteže sa niečo pri manipulácii stať môže (deti pouč,že sa majú zdržiavať naďaleko,ak by to nakladal).Ešte možno,keby sa na to pozrel inšpektorát bezpečnosti a posúdil,či je to zabezpečené.Mne by teraz vadil ten pohľad.Dala by som tam toto a neriešila by som;nič s tým nenarobíš,sú aj horší susedia:
    http://www.plotmarket.sk/kategoria/p...-x-10m-zelena/

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    asi by som skôr dala preveriť bezpečnosť, či tie stojky majú dostatočnú nosnosť na ten kontajner...... kvôli bezpečnosti mojej rodiny.... ak by to bolo všetko v poriadku, tak by som si tam vysadila niečo štíhle vysoké, aby som zakryla ten nechutný výhľad z domu.....
    neviem, či sa ten kontajner tam nachádza dlhodobo, alebo ho občas odtiaľ odvezie..... ak je tam stále, tak by som si preverila, či sa nejedná o drobnú stavbu, či splnil všetky podmienky na jej umiestnenie na svojom pozemku......
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito "neviem, či sa ten kontajner tam nachádza dlhodobo, alebo ho občas odtiaľ odvezie..... "

    No, ak Stano napíše kedy postavil plot, tak budeme v lepšom uhle pohľadu. Kontajner tam dal až potom plote, teda jeho vybudovaní. Treba si pozrieť lepšie tu fotku, je to špeciálny kontajner na prepravu poštových holubov na preteky. Asi skončila organizácia chovu poštových holubov, alebo si našla iného dopravcu. Ten kontajner, zaplachtovaný tam už bude naveky, asi. Nacúvať sa podeň nedá ako to niektorí videli, napísali. Hore má oká, takže ak by sa mal isť občas povoziť, musí mať na dvore ten svoj nákladiak a aj autožeriav, aby mu ho naložil, alebo tie holuby ako som písal ...

    "aby som zakryla ten nechutný výhľad z domu....."

    Ale on to úmyselne, keby ho umiestnil ďalej o jednú dĺžku ďalej, bol by mimo okna, dobrý sused, že?
    Peggynka Tiež ma napadlo,že sused prešvihol námietku ku stavebnému povoleniu Stana St (kvôli oknu),tak to riešil takto
    sito Stavba? Ťažko, keď to nemá základy, nie je to nehnuteľnosť. Ale mohol by sa opýtať na miestnom úrade. Fakt nie je s toho dobrý pocit mať pred oknom takú clonu. A kto vie ako to vyčistil, dezinfikoval, po tých holuboch, tá fotka nesmrdí. No, tu mu nepomôžeme, ak nie na tom úrade.

    Však v Občianskom zákonníku je to pekne napísané.

    "Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.

    Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok."
    marjankaj Sito stavba nemusí mať základy. Stačí pripojenie na siete.
    §43 stavebného zákona.
    http://www.porada.sk/t87953-stavebny...06-2007-a.html

    A taká lúka tiež nemá základy a nehnuteľnosť to je.
    Peggynka sito,Stano postavil dom a okno má k susedovi;tak som to myslela tak,že tam sused postavil ten kontajner,aby mu Stano nečumel do dvora,či?
    sito Peggynka, teda hovoríš, že nie karavan, ale paravan?
    sito Ján, nebuď ako buchač, nepoddžubávaj.

    § 119

    (1) Veci sú hnuteľné alebo nehnuteľné.

    (2) Nehnuteľnosťami sú pozemky a stavby spojené so zemou pevným základom.

    A čo je kolotoč? Keď je pod sieťou, hýbe sa. Keď nie je pod sieťou, tiež sa hýbe, zo štácie na štáciu. Keď je v zime pod plachtou, nehýbe sa.
    marjankaj Marcel občiansky zákonník definuje, čo je nehnuteľnosť.
    A stavebný zákon zase čo je stavba, prípadne drobná stavba.
    Záleží na čo chceš definíciu.
    Peggynka I tak še da-paravan
    sito Ja to k tej lúke. A nepovedal by som, že má ten cestovný holubník pod prúdom, leda ak poriadne prší, pretoho má pod plachtou, a nehýbe sa.
    marjankaj No ja som to celé nečítal.
    Ale vidím, že mu vadí, že to zariadenie (alebo stavba) ho ohrozuje.
    To by ho mohli ohrozovať aj napríklad hrable, ak sú nevhodne opreté.
    Stano St Mas pravdu s hrablami , ale iba ak budu mat take rozmery ako ten kontajner
      zbaliť

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    Ja tu vidim len jeden problem, a to su tvoje stromi v tesnej blizkosti jeho nehnutelnosti. Korene stromu nicia zaklady, konare fasadu a strechu. Az sa cudujem, ze sa stazujes ty a nie on.
    Stano St Pozri si lepsie fofo. Moj pozemok konci pozinkovanymi plotovymi stlpikmi a spominane stromi su na susednom pozemku.
    dobrocani Ospravedlnujem sa, ale z tej fotky to nie je az take jednoznacne. U nas maju pozemky v uliciach priblizne rovnake rozmery a preto som predpokladal, ze dana cast zahrady je este tvoja.

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    Skusil by som nazriet ci je stavba a pozemok urceny na byvanie alebo na podnikatelske ucely. Ci je betonova plocha zbudovana podla platnej stavebnej legislativy a podla toho postupoval dalej. Ale mam vazny dojem ze sa len brani tomu Vasmu oknu odkial mate vyhlad do jeho pozemku, mozno mu to trochu vadi... Takze to vidim na nepochopenie potrieb oboch stran a na nutnost kompromisov na oboch stranach

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Postavil na svojom pozemku.
    2. To by musel prísť iný vietor, aby to zhodil...skôr víchrica, tornádo.

    Ale brániť sa môžeš...
    Ale bude sa brániť aj on.

    DOPLNENIE :
    Hádam si nechcel, aby on postavil ten plot? Ale šak mohol aj on, lenže potom by bol jeho majetkom.

    Poškodenie majetku rieši dobrá poistka.
    Deti si zasa postráži dobrý rodič.

    Polícia ? Nebuď smiešny...to nie je ich problém.
    Skús dať na súd a uvidíš, že ako pochodíš....
    Naposledy upravil buchač : 23.11.14 at 21:45

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    dobrocani, bjuty smis
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (2)
    Spam (1)
    -2
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Talapká netľapká, ale, ak potľapká niekoho na správnom mieste a nie po pleci ... Prečo nie, novoveký stredovek ... samozrejme, že demokratický ...

    A že tie železnice neprišli na to skôr, až keď sme boli v NATO, to sa vy..... na to. Však je to už naše územie, netreba ho brániť, ochrániť. Aj hradby si postavil na ich, ale nezahradil. Štreka funguje, jemu nevadí, že, že?

    Zadarmo budú voziť, aby ho nerušili.

    A kde je tá Reca, Senec?
    buchač Doplnenie a upravenie.
    sito No, vidíš, vidíš aké je to tu jednoduché. Ťuk, len jeden a Talapkova vila, zámoček je fuč z tvojho príspevku, upratané máš. Ale realita je iná, je tam kde bola a je aj tu, zasa. A len ťuk stačil, jeden.

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZWU&cad=rja

    Ako je vidieť na fotografii, aj suseda má a dobrého, neruší ho, nemá sa ako dostať domov. Jedine cez štreku.

    Že "Od dobrého suseda ploty stavať netreba."

    Záleží na tom kto plot postavil, ak musel, tak len preto, aby ten zlý zostal za plotom a má potom, po starostiach so zlým susedom, že?

    ... len poddžubávaj ... ale tak, aby si sa neodžubal, nedodžubal ...
    bjuty smis čo máš s tým ťalapkom ??
    pankharti si stavajú čierne stavby v centre ba, v národných parkoch a ty tu stále omielaš ťalapku na poli, pánu bohu za chrbtom....
    sito bjuty, pochopil si napísané ako tie štyri kozy pod tým kontajnerom, že cúvať?

    Nie stále, len, že tu bol a už nie je a zasa je, link.
    bjuty smis sito,
    ked som písal o tom cúvaní, nebola tam ešte fotografia a ty si ešte ani nemal šajnu, čo je to nadstavba...ja poznám systém nadstavieb na NA, napr. na tatra agro....preto som písal k veci a neblúznil z cesty ako ty o talapkovi....

    je to pre teba dôvod zhovadovať sa ?
    sito No vieš bjuty, keď tam tá fotka nebola, buchač tam dal toho talapku. A potom ako Stano napísal kam sused, zlý poslal jeho ženu, tak ho stiahol. Dôjde ti? Už o čom som a prečo písal to, čo som napísal?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.