Zavrieť

Porady

Neskorá registrácia ESHOPu na Úrade na ochranu osobných údajov

Dobrý deň,
od novembra minulého roku mám v prenájme stránku a eshop od poskytovateľa webhostingu, V systéme vytvorenom danou firmou na nete si robím prevažne objednávky, ktoré mám cez email a telefonicky a následne faktúry, kde sú samozrejme osobné údaje. Keďže som minulého roku nedostala ako už existujúce eshopy upozornenie na registráciu (eshop bol založený v novembri a toto bolo aktuálne v júli, takže nejako som to nezaregistrovala... ), známa ma na to upozornila. Študujem stránku Úradu a bola tam ešte nejaká novela a teraz už naozaj neviem, registrovať sa alebo je nejaký spôsob, ako poveriť samu seba, keďže som SZČO a nemám zamestnancov, dohľadom. Ako to spraviť bez pokuty, ak by mi prišla kontrola? Faktúry mám v systéme na nete, ale mám ich aj v tlačenej forme, teda môžem viesť nejakú evidenciu a vymazať tie objednávky na nete, ktoré budú po registrácii?

V novele z tohto roku stojí:
Zmeny, ktoré novela prináša, sa dotýkajú najmä
bezpečnosti osobných údajov, v rámci ktorej sa zrušujú prípady, kedy je potrebné vypracovať samostatnú bezpečnostnú smernicu,
oprávnenej osoby a jej poučenia, ktorého záznam prevádzkovateľ na požiadanie úradu hodnoverne preukáže,
zodpovednej osoby, ktorej písomné poverenie je dobrovoľné,
registrácie informačných systémov osobných údajov, ktorá sa mení na oznamovaciu povinnosť,
kopírovania úradných dokladov, ktoré v rozsahu potrebnom na účely uzatvorenia pracovnoprávneho alebo obdobného vzťahu je možné vyhotovovať bez súhlasu dotknutej osoby,
ukladania pokút, ktoré boli čiastočne zmenené na fakultatívne a ktorých horná hranica bola znížená o jednu tretinu,
zmluvy medzi prevádzkovateľom a sprostredkovateľom, ktorú je potrebné zosúladiť do dvoch rokov od pôvodnej účinnosti zákona.

Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil lene27 : 21.11.14 at 16:04 Dôvod: doplnenie novely
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Namiesto registrácie je teraz oznamovacia povinnosť, obsah zostal. IS si zaregistrujte radšej dodatočne, zatiaľ z toho Úrad nevyvodzuje závery - ani nepokutuje ani nerobí mimoriadne kontroly.
    Buď si stiahnite formulár na oznámenie IS a vyplnený ho pošlite poštou na adresu Úradu (odporúčam) alebo môžete IS oznámiť on-line.
    http://www.dataprotection.gov.sk/uoo...namenie_is.rtf
    http://www.dataprotection.gov.sk/uoo...cnych-systemov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lene27 A aký dátum mám napísať ako začiatok spracúvania osobných údajov? Minuloročný (prvá objednávka) alebo pondelňajší, keď to pôjdem podať? Bude tam aj ten poplatok 20e za kolok? ďakujem za odpoveď.
    Ing. Ľubomír Janoška Dajte radšej skutočný dátum. Kolok netreba, poplatok za oznamovanie je zrušený.
    lene27 Dnes som si pozrela mail, čo mi prišiel z UOOU a okrem tej oznamovacej povinnosti tam bola spomenutá aj povinnosť mať vypracovaný bezpečnostný projekt. Takže ešte ten projekt?
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška 21.11.14 16:06 priradil do Porady

    Neskorá registrácia ESHOPu na Úrade na ochranu osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.