Zavrieť

Porady

Ako dlho vám trvá, kým vám v paneláku začne tiecť teplá voda?

Bývam v novostavbe v bratislavskom Ružinove už pol roka a mám problem. Teplá voda mi všade začína tiecť az po x desiatkach sekundách od spustenia vody. Problém som reklamoval avšak mi bolo povedané, že ak teplá voda dosiahne teplotu 54 stupnov maximalne do 30 sekúnd, je to podla vyhlášky v poriadku. Mne sa však stáva, že ráno/večer cakám aj dlhsie ako 40 sekúnd pri plne pustenom vodovodnom ventile na teplú vodu. Kedze náhodnym meraním developer cez den zistil ze teplú vodu o teplote 54 stupnov som mal vtedy za 28 sekund, reklamaciu mi zamietol a developer sa odmieta so mnou dalej bavit. Neviete pomoct, ako postupovat, na koho sa obratit, alebo neriesil uz niekto podobný problem? Zbytocne vypustam x hektolitrov studenej vody a platim za nu ako za teplu. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Skús si najprv zistiť, podľa akej vyhlášky musí byť teplá voda do 30 sek.

    Druhá vec - máte vodomery na teplú vodu? Máte ju dodávanú centrálne? Možno hlúpa otázka, ale stretla som sa s tým, že v bytoch je namerané "čosi" čo ohreje vodu priamo na mieste, t.j. do bytu prichádza len studená voda, a zohrieva sa až keď je potrebné. A správca bytov fakturuje len spotrebované teplo.

    Inak, bývam v starom činžiaku a teplú vodu mám takmer okamžite. Skús si len tak námatkovo odmerať, koľko litrov odpustíš za tých 30 sek.

    ďalšia vec čo ma napadá - aké dlhé rúry máte v byte? t.j. ako ďaleko je od stupačky kúpeľna? lebo aj to môže byť problém, keďže v stupačke teplá voda cirkuluje, ale vychladnúť môže v tvojich príliš dlhých rozvodoch v byte.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    my máme teplú vodu hneď,aj ráno o druhej.Predtým sme mali veľké problémy,ale vyriešilo sa to nejakým obehovým čerpadlom (neviem presný názov)

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    presne ako píše Zlatica, cirkulačka Túv je iba v šachte, ak sú rozvody mimo šachtu dlhšie, je to o tom, v rodinných domoch s dlhým rozvodom ťaháme cirkulačnú vetvu k všetkým odberným miestam.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    U nás na vrchnom poschodí majiteľka nebýva, príde domov raz za 2 mesiace, tak sme museli dať do jej bytu do stupačky nejaké ventily / ventil / na teplú vodu, aby sme neodpustili pod sprchou minimálne 30 litrov, kým začala tiecť teplá voda. Odvtedy to nerobí a teplú vodu máme hneď.

    caj je offline (nepripojený) caj

    caj
    cirkulačka + nové stupačky vyriešili tento problém u nás
    sito Pravdu máš, aj neboli. Veď voda, aj teplá bola za halier, či dva?! Načo ich?

    My sme už mali, cilkuračky, ale toj, rok späť sme, nám dával správca v zmysle zákona namontovať tie špeciálne ventily, ako písal, zmazala " contarica " funguje to ako hydraulické vyregulovanie dodávky teplej vody, tepla v teplej vode do bytov na stúpačke.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak niekto odpovie, že okamžite, ihneď, hneď, atď. je podvodník. Nie pretože by len pod teplou vodou umýval, riad, ruky, prípadne sa sprchoval, alebo do vane ľahol.

    "Dodávku tepla na prípravu teplej úžitkovej vody je dodávateľ povinný dodávať tak, aby teplota teplej úžitkovej vody na výtoku u konečného spotrebiteľa bola najmenej 45 °C a najviac 55 °C."

    Ak je voda zohriatá na 55°C hrniec, kastról, šálku, pohár zvyčajne chytáme rukami vtedy, keď máme na nich ochranné rukavice, chňapku, prípadne niečím iným odizolované ruky voči teplote 55 °C. Ak nie, okamžite máme ruky prázdne, teda drvivá väčšina. Že niečo na tom je, si je možné vyskúšať. Pred pustením vody si treba siahnuť na batériu, nechať pol, hodinu nechať tiecť teplú vodu, a znova si na ňu siahnuť. Po odstavení vody v tom istom intervale si treba znovu siahnuť, môžno to dôjde.

    Voda netečie hore kopcom, či? Preto je v bytových domoch, prípadne výmenníkových staniciach obehové čerpadlo, ktoré zabezpečuje v rozvode teplej vody v dome cirkuláciu teplej vody v uvedenom rozsahu teploty v °C. Do každého bytu je odbočka zo rozvodu teplej vody v ktorej voda necirkuluje, nemôže. Je to kúsok rozvodu, uzavierací ventil a vodomer. Vodomerom končí spoločný rozvod teplej vody v dome. Za vodomerom je rozvod už vlastníkov majetok. Tá odbočka až po batériu, výtok v byte má určitý obsah, voda v ňom obsiahnutá po odstavení výtoku v byte vychládne. Po opätovnom otvorení musí a aj vytečie najprv tá vychádla voda a až potom tá čo by mala mať tých 45 až 55 °C. Podľa toho ako je otvorená batéria, trvá aj čas vytečenia vychládnutej vody. Preto nie je v zákone uvedené za aký čas má ta voda mať uvedenú teplotu. Ak je obsah odbočky a bytového rozvodu liter, tak 40 sekund je moc, aj 30. Potom musí byť chyba niekde inde, nie v odbočke do bytu, že?
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Kontrola správnosti teploty vody.
    Ruky som si síce neobaril, tečie ale hneď teplá voda.
    Som teda podvodník ?...
    sito Jasné, že hneď, ale až po tej vychládnutej, takže hneď za okamžíček, podvodníček ...

    A inak, je to relatívny pojem "teplá voda" . Tie ľadové medvede v ľudskej koži, ak má voda 2 °C vyskakujú od radosti " juj, aká je teplúčka", a sú očarení, nie obarení ...
    sito Zasa by som to až tak tragicky nebral. Podvodník je zvyčajne človek, ktorý podvádza, hajzel! Ale, podvodník môže byť aj človek, ktorý rád športuje pod vodou, potápač, že?
    buchač ááááá jéééje...

    Stratený syn sa našiel....
    sito mareli, väčšinou sa vedia ľudia pýtať, čo to to sito píše, čo tým myslí? Hm ... a ty to vieš. ... anyčka ...
    sito
    sito No vidíš, aj v tom máš pravdu. Síce nie všetky, ale chýbajú.

    ... hotový Hanussen z TEBA ...
    sito Ale, to nebol politik. Škoda, škoda šlapol si na mínu ...
    sito Dočítal a dokonca teraz vo veľkej verzii. Híkaš ako tvoj kolega ... tu, tento ...

    sito mareli, že brat? buchača poznám osobne a ničím mi nepripomína to stvorenie, čo hore híka. Teba nie, ale to híkanie ti ide ako tomu tvorovi.

    A to bol tvoj zámer, vymazať komentáre?

    contarica (Dnes 09:14) Marelli " IQ vacsie ako 2, teda vsetko zive vratane vrany " vraj IQ 2 má drevený húpací koník
    misoft Húpací koník má 2,5!
    sito Až?! A kobylka ... húpacia ...
    sito Zaujímavé, ale možné! Všemohúci šaman si tu môže dovoliť viac ako MANITOU.
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Dúfam, že to nebude mimo témy, ale ak bývajú mladí ľudia na vyšších poschodiach, tak si dôchodcovia pod nimi radi počkajú, kým odpustia ako prví teplú vodu. Je to klasika. Väčšinou ide o malometrážne byty.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Okamžite, hneď, v ten moment - po zdvihnutí páčky batérie v kuchyni a kúpeľni.
    Sprchovací kút je iná vec, pokiaľ prejde voda od prívodu až do sprchy, tiež nejaký liter ide ta het.
    Naposledy upravil buchač : 29.11.14 at 18:15

    Ako dlho vám trvá, kým vám v paneláku začne tiecť teplá voda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.