Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda

Manžel na prechode pre chodcov zrazil chodca a spôsobil mu vážne zranenia, vyžadujúce si aj operácie. Nemá zaplatené zákonne poistenie. Nemal pri sebe ani doklady. Vlastníme byt v bsm a spolu s nami býva aj matka. Aby sme zaplatili všetky podlžnosti - netušíme aké vysoké - môžú nás deložovať z bytu? Ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 02.12.14 at 07:27 Dôvod: Vratenie zmazanej otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Počkaj najprv, aké budú z toho náklady, potom uvidíš, akým spôsobom to budete hradiť.

    O byt nie je tak ľahké prísť - to by najprv museli byť vyčíslené náklady, niekto (napr. súd) by vás musel zaviazať tie náklady uhradiť a keby si ich nehradila, tak potom by mohol nastúpiť exekútor a vymáhať tie náklady napr. aj exekuovaním bytu.

    Ale príliš predbiehame.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Väčšinou stačí doplatiť a s poisťovňou sa dá dohodnúť.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Ja pochybujem...o takomto riešení.
    http://poisti.to/pa/?stranka=neuhrada&menu=2&z=3
    220870 Počul som o tom.Je tam ale spoluúčasť .
    Ice dive žiadna spoluúčasť, spravidla má poisťovňa v takýchto prípadoch nárok na 100 % regres:-(
    marjankaj Peggynka a prečo pochybuješ? Veď dohoda je vec dvoch strán, a ak sa dohodnú, že dotyčný uhradí 100%, tak to bude v pohode. A ak sa nedohodnú, tak tých 100% uhradí taktiež.
    Peggynka Poistenie ja na náhodu;ty keby si mal poisťovňu,súhlasil by si s výdavkami,keby dotyčný nemal zaplatenú poistku? A tu je ešte otázne,či mal vôbec uzatvorenú PZP poistku alebo len nezaplatil.
    marjankaj Jasné, že by som súhlasil. Samozrejme s tým, že ten dotyčný všetko zaplatí. Teda 100%.
    Ice dive ono to nie je o dohodách ono sa postupuje v zmysle zákona... ešte je otázne, či nemal PZP vôbec, či mu skončilo pre neplatenie, alebo či bol v omeškaní s platením... a z toho sa postupuje ďalej... ak by sme vychádzali z toho, že nemal PZP vôbec t.j. škodu uhradí garančný fond SKP, tak to bude od dotyčného vymáhať formou splátok... nikto nikoho nebude vysťahovávať z bytu... je to dosť obtiažne... radšej sa ide po hotových peniazoch resp. sa to rieši splátkovým kalendárom.... ak je však muž pred dôchodkom a spôsobí škodu za 100 000 € tak sa môže stať, že pôjdu aj po jeho majetku... (pričom to nie je prehnaná suma, nakoľko v takýchto prípadoch zdravotná poisťovňa bude chcieť od vinníka škody zaplatiť spôsobenú škodu.. )
      zbaliť

    matea31 je offline (nepripojený) matea31

    matea31
    Nechcem moralizovat ale je to maximalne nezodpovedny cloved a za volant by som ho uz nepustil!!!!

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    bodliak
    Otázka, nie odpoveď (1)
    Komentár, nie odpoveď (2)
    -2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.