Zavrieť

Porady

Kupa domu s exekuciou

Zdravim, rozhodol som sa kupit dom a zistil som ze je na nom tarcha. Dom vlastnia štyria a to v častiach 3/6 a zvyšní traja po 1/6. Jeden z nich s podielom 1/6 ma exekuciu zaujimalo by ma či sa da odkupit ta šestina aj ked hodnota podielu je mensia ako dlh a či exekutor vymaze tarchu. tiez ma zaujima či ma exekutor pravo na predaj domu ak su vlastnici viacerí. Dakujem vam velmi pekne za rady a postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Od vlastníka nie je možné kúpiť podiel, keďže nemôže nakladať so svojím majetkom. Niektorí zo spoluvlastníkov by po vyhlásení a do konania dražby mohol zložiť cenu tohto podielu u exekútora, čím by mu podiel pripadol. Následne by ste podiely odkúpili.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Moja rada - nekupuj! Budú ešte problémy.
    Exekútor má právo tú 1/6 predať (musí ti však dať najskôr ponuku, ale akú, to nik nevie).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Exekútor nie je oprávnený predať podiel priamo.
    misoft Cez dražbu....
    Xanti a dražba trvá a trvá, to sa naťahuje dlhé mesiace až roky, a súd príklep z takej dražby tiež naťahuje na dlhé mesiace.
    pukopx32 Ide o to ze som uz takmer vlastnikom 5/6 tak preto to riešim (dostal by som darovanim)
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises,ze takmer si vlastnikom 5/6 a ze to chces riesit darovanim. Nepises,co ides kupovat a co dostat darom.
    Ak planujes prepisat darovacou zmluvou prave tu 1/6 domu od majitela,ktory ma exekuciu,tak na to radsej rychlo zabudni!
    Najjednoduchsim sposobom by bolo pre teba kupit cely dom. Spoj sa vopred s exekutorom,nech vycisli ciastku dlhu. Potom do KP zmluvy uvedeies,ze danu ciastku posles na ucet exekutorovi na vyrovnanie dlhu /on nasledne da prikaz na zrusenie dlhu uvolnenie nehnutelnosti/. Zbytok penazi pojde na ucty predavajucich. Je to zakonny postup
    Taktiez mozes nastojit na tom,ze zbytok penazi vyplatis predavajucim az po uvolneni nehnutelnosti exekutorom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Jani, ale ak je majetok predlžený tak to ho draho výjde kupovať tú 1/6tinu. Lebo ona môže mať hodnotu napr. 10000e ale dlžoba ak má hodnotu 20000 e tak exekútor nepustí .. nemôže, to sa dá doriešiť len dražbou. A tá trvá dlho. Veľmi dlho.
    arizona Ale ved to sa da doriesit,ak budu suhlasit ostatni spolumajitelia,nie? Vyplatit dlh a zbytok si rozdelia. Vzdy je to asi lepsie riesenie,ako nechat nehnutelnost chatrat,stracat na hodnote a cakat na drazbu,kde pravdepodobne ziskaju iba minimum hodnoty. Ale pozname malo informacii,tazko radit konkretnejsie
    Xanti No ja osobne byť vlastníkom inej časti tej nehnuteľnosti, by som nechcela aby na môj úkor z môjho podielu na majetku sa ukrojilo ešte pre nezodpovedného spoluvlastníka na úhradu jeho dlhu a exekúcie. A dražiť sa môže len podiel 1/6tina. Exekútor to vie urobiť veľmi rýchlo, ak spolupracuje dlžník a aj další spoluvlastníci nehnuteľnosti. A potom len čakať na rozhodnutie súdu, o schválení príklepu. Iná cesta ako dražba nie je, ak nemá na to vlastník 1/6tiny vyplatiť si svoje dlhy u exekútora, aby bola nehnuteľnosť právne čistá.
    draik Ak by už bol spoluvlastníkom, najjednoduhší postup je ten, že kontaktuje exekútora a upovedomí ho, že má záujem o podiel. Exekútor následne vyhlási dražbu. Spoluvlastník do konania dražby zloží trhovú cenu podielu, ktorý mu tak pripadne ešte pred dražbou. Exekútor obvykle vyjde v ústrety, pretože výťažok a teda aj jeho odmena sú isté.
    V žiadnom prípade by som neodporúčal kúpnu zmluvu a dohody s vlastníkom a exekútorom. Je to komplikované, hlavne však medzitým môžu vyskočiť ďalšie exekúcie.
      zbaliť

    Kupa domu s exekuciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.