Zavrieť

Porady

Dátum prvej evidencie

Pri výpočte preddavkov na daň z MV sa berie do úvahy
a) dátum prvej evidencie vozidla (rok výroby) alebo
b) dátum prvej evidencie v SR, ktoré sú
uvedené v TP a ak sú tieto dátumy odlišné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Napísala som dotaz na Finančnú správu, tu je odpoveď:

    Dobrý deň,

    údaj o dátume prvej evidencie (rok výroby) bol:
    - od 1.3.2005 do 1.6.2010 na osvedčení o evidencii uvádzaný v položke B,
    - v technickom preukaze vydávanom do 28.2.2005 v druhej časti technického opisu vozidla,
    - v osvedčení o evidencii vydávanom od roku 1993 do 31.8.200 a od 1.9.2000 do 28.2.2005 vozidla na druhej strane dokladu,
    - v technickom preukaze vydávanom od roku 1993 na 4. Strane v položke 4c)

    Informácie o vydávaných dokladoch a ich vyobrazenia sú zverejnené na http://www.minv.sk/?vzory-dokladov-evidencia-vozidiel

    Podľa VYHLÁŠKY č. 169/2010 Z. z. o osvedčení o evidencii časť I, osvedčení o evidencii časť II a technickom osvedčení vozidla, ak sa dátum prvej evidencie nedá zistiť, ale známy je rok výroby vozidla, za prvé prihlásenie vozidla do evidencie sa považuje 1. deň roku výroby vozidla.

    S pozdravom


    ---
    S pozdravom,
    Ing. Lia Košalová

    oddelenie služieb pre verejnosť
    Finančné riaditeľstvo SR
    Banská Bystrica
    Tweety možno aj nečítala, možno aj nefunguje, možno sme niektorí aj tak trocha leniví a pohodlní a čakáme, že niekto si dá tú námahu za nás,

    elferi je offline (nepripojený) elferi

    elferi
    a) je správne,
    ale zaujímavé je, čo napísať, pokiaľ je v TP uvedený iba rok..... a predpokladaný výpočet pre riadok 40 ide podľa mesiacov
    kajab Ja som mala taký prípad. Napísala som podľa b) (27.02.2006), ale keď sa robili nejaké zmeny na polícii a vydali nové osvedčenie, už tam bol dátum 01.01.2006. Asi sa musí uviesť pri takomto prípade 01.01.
    AndreaK. v poučení je napísané - Riadok č. 01 – uvedie sa dátum prvej evidencie vozidla podľa osvedčenia o evidencii časť I a osvedčenia o evidencii časť II. V prípade, že osvedčenie o evidencii časť I a osvedčenie o evidencii časť II takýto údaj neobsahuje, daňovník uvedený riadok nevypĺňa.
    Takže keď mám v technickom rok výroby podvozku, karosérie a motora 2003 (čiže trikrát je tam rok 2003), čo mám, prosím vás, urobiť?
    1 - neuviesť do r.1 nič?
    2 - uviesť len rok 2003?
    3 - uviesť 1.1.2003?
    a keď rátam predpokladanú daň - k 1.1.2015 sa ráta už aj mesiac január 2015? lebo ak nie, vyjde mi základná sadzba, a ak áno, vyjde mi zvýšenie o 10%.
    môžete mi prosím niekto poradiť?

    Dátum prvej evidencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.