Zavrieť

Porady

Dátum vzniku daň. povinnosti - Daň z motorových vozidiel

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu/usmernenie. Do riadku 02 "Dátum vzniku daň. povinnosti" - ak mi vznikla prvýkrát daň. povinnosť napr. v roku 2012 a od vtedy vozidlo stále podlieha dani, uvádzam tam dátum pre rok 2014 1.1.2014? alebo to nechám prázdne? Viem, že ak napr. vozidlo bolo k 1.1.2014 prihlásené, podliehalo dani, koncom januára sme ho odhlásili a potom vo februári následne opäť prihlásili, neuvádzam tam nič, ale v ak to vzniklo napr. v r. 2012 tak tiež neuvádzam nič? to poučenie je pre mňa nezrozumiteľné ak by ma niekto vedel usmerniť, prosím, poraďte. A ak tam nechám prázdné pole, mám napr. 250 vozidiel v daň. priznaní takýchto, každé jedno mám uvádzať v poznámkach?! vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Riadok č. 02 – dátum vzniku daňovej povinnosti vyplňuje daňovník iba vtedy, ak pri vozidle vznikla daňová povinnosť v zdaňovacom období iba raz. Ak pri vozidle v priebehu zdaňovacieho obdobia opakovane vznikla daňová povinnosť, tento riadok sa nevypĺňa, dátumy opakovaného vzniku daňovej povinnosti daňovník uvádza v oddiele VII – Poznámky.



    Vznikla ti daňová povinnosť v r. 2014? Ak nie, ale ti trvá z minulého roka, tak tam nepíšeš nič.



    PS: Na porade sa používa vyhľadávač - toto je už zodpovedané niekoľkokrát, a otázky sa nezadávajú ako debaty - dole na stránke máš etiketu a návod.

    Doplnenie: http://www.porada.sk/t230952-dzmv-20...ml#post2461992
    Naposledy upravil avalik : 24.01.15 at 12:57

    Natty je offline (nepripojený) Natty

    Natty
    "Vznikla ti daňová povinnosť v r. 2014? Ak nie, ale ti trvá z minulého roka, tak tam nepíšeš nič."

    No ty brďo, zasa mám podľa tohto chybu v DP. To mám zasa podávať opravné DP k opravnému DP? Avalik, tvoje odpovede hltám, prosím Ťa, napíš mi, kde to má oporu v zákone, resp. v akom usmernení? Podľa poučenia som to totiž pochopila tak, že v každom zdaňovacom období je k nejakému dátumu vznik DP za príslušné zdaňovacie obdobie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik doplnila som link do odpovede ... otazky sa nezadavaju do odpovedi
    Natty ...no ja sa už hanbím. Hľadala som okienko na koment, ale nenašla som ho, tak som použila odpoveď, hold moja vina...ospravedlňujem sa.
    Ale nedá mi sa ešte neopýtať sa Ťa, keď už ťa tu mám , či musím zasa podať opravné DP alebo sa na to už vykašlať...šak ma mužíček prizabije, že co to stváram...
    avalik zavolaj spravkyni dane a dohodni sa s nou
      zbaliť

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Avalik ja chcem len na obranu zadavatelky uviesť, že tiež som pregooglila toho vela na nete, precitala som si poucenie, hladala som to na porade s vyhladavanim daň z motorovych vozidiel dátum vzniku daňovej povinnosti precitala som kopec tem z roku 2015 a 2014 a mala som nutkanie položiť presne túto istu otazku. Až ked som si precitala tvoju polopatisticku odpoved je mi to konecne a definitivne jasne. Viem, že kopec ludi zadava otazky bez toho aby si nieco prestudovalo a Vás to urcite velmi unavuje. Preto velmi pekne dakujem za vsetkych za ochotu Vás všetkých, bez ktorých nevieme čo by sme robili. Ja osobne a urcite aj vsetci ostatní si Vašich rád veľmi cenime. Este raz veľká vdaka za Vašu prácu.
    avalik dakujem za pochvalu, ale naozaj si treba precitat etiketu porady - otazky a komentare nepatria do odpovede

    Dátum vzniku daň. povinnosti - Daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.