Zavrieť

Porady

Mandatna zmluva - DP typ B

Prosim Vas, kam uviest v DP typ B prilezitostny prijem vyssi ako 500 e, na zaklade mandatnej zmluvy? Do kt. riadku?Ide o ,,iny prijem" § 8? A platia sa z tohto prijmu aj odvody do zdravotnej poistovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano uvádzaš to do § 8, a platia sa s toho aj odvody do ZP, a dane kedže pre tento príjem neplatí NCZD.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jonatanka100 vdaka, a ide o riadok 1 alebo 12 tabulky? mozem si na to uplatnit 25%vydavky?
    Xanti Nie nemôžeš, teda naposledy som to robila cca dva tri roky do zadu, a nedalo sa uplatniť nič. Potom dotyčný si otvoril živnosť, aby si mohol uplatniť paušalne výdavky a NCZD .
    A ja som to dávala do riadku 1.
    jonatanka100 no ale softver mi hadze moznosti pouziť 25% ked to dam do 1.riadku tak preto som si nie ista...
    Xanti Lebo pri príjmoch z poľnohospodárstva sa dá použiť 25% , ale ak príjem z mandatnej zmluvy nie je takého razu tak nepoužiješ 25%
    jonatanka100 vdaka!
      zbaliť

    Mandatna zmluva - DP typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.