Zavrieť

Porady

danovy bonus

mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
ake dokumenty musi dolozit zamestnanec, ked ziada uplatnenie danoveho bunusu? myslela som si ze aj kopiu rod. listu ale zeby to tak nebolo??? najdem to niekde v zakone o ake dokumenty ide???
DIK, SURNE!!
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mmia
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
ake dokumenty musi dolozit zamestnanec, ked ziada uplatnenie danoveho bunusu? myslela som si ze aj kopiu rod. listu ale zeby to tak nebolo??? najdem to niekde v zakone o ake dokumenty ide???
DIK, SURNE!!
Podpíše vo vyhlásení že si uplatňuje daňový bonus na dieťa a tam je aj dátum narodenia myslím. U študentov sa doloží potvrdenie o návšteve školy

ešte doplním že spôsob preukázania nároku na daňový bonus je v par.37 zákona o dani z príjmov
Naposledy upravil katkaj : 15.05.06 at 12:44 Dôvod: doplnenie paragrafu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mmia
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
ake dokumenty musi dolozit zamestnanec, ked ziada uplatnenie danoveho bunusu? myslela som si ze aj kopiu rod. listu ale zeby to tak nebolo??? najdem to niekde v zakone o ake dokumenty ide???
DIK, SURNE!!
Ak je dieťa školopoviné, stačí Rodný list, ak je po ukončení povinnej školskej dochádzky,potvrdenie o návšteve školy.
0 0
Holbová Holbová

Holbová je offline (nepripojený) Holbová

ano Tweety ma pravdu,
pokial viem, tak pre uplatnenie daňového bonusu musi predlozit ak ide o:
1/ skolopovinne dieta - rodny list,alebo potvrdenie, ze mu bolo dieta zverene/ak si niekto adoptuje dieta/,
2/dieta po skonceni povinnej skolskej dochadzky, potvrdenie skoly
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

Holbová
ano Tweety ma pravdu,
pokial viem, tak pre uplatnenie daňového bonusu musi predlozit ak ide o:
1/ skolopovinne dieta - rodny list,alebo potvrdenie, ze mu bolo dieta zverene/ak si niekto adoptuje dieta/,
2/dieta po skonceni povinnej skolskej dochadzky, potvrdenie skoly

vedeli by ste mi prosim poradit ci to najdem niekde "cierne na bielom" mne je to jasne len by som to potrebovala niekomu ukazat.
DAKUJEM
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mmia
vedeli by ste mi prosim poradit ci to najdem niekde "cierne na bielom" mne je to jasne len by som to potrebovala niekomu ukazat.
DAKUJEM
Už som ti v mojom príspevku doplnila,že preukazovanie nároku na daňový bonus rieši par.37 zákona o dani z príjmov
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

dakujééém :-)
0 0
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

Mám zamestnanca, ktorému sa s priateľkou narodila dcéra (minulý týždeň). Ak je v rodnom liste uvedené iné bydlisko jeho priateľky ako jeho - nárok na DB nemá?
Ak by ho chcel získať, museli by si vybaviť spoločný trvalý pobyt?
Dá sa potom spätne doplatiť DB od narodenia?
Stačí potom čestné vyhlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti?

Veľmi pekne ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkav
Mám zamestnanca, ktorému sa s priateľkou narodila dcéra (minulý týždeň). Ak je v rodnom liste uvedené iné bydlisko jeho priateľky ako jeho - nárok na DB nemá?
Ak by ho chcel získať, museli by si vybaviť spoločný trvalý pobyt?
Dá sa potom spätne doplatiť DB od narodenia?
Stačí potom čestné vyhlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti?

Veľmi pekne ďakujem
Podľa § 33 má naň nárok, ak s ním dieťa žije v spoločnej domácnosti, teda nemusí byť trvalý pobyt spoločný..
Naposledy upravil Tweety : 16.05.06 at 05:28 Dôvod: Oprava formulácie
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
lenkav
Mám zamestnanca, ktorému sa s priateľkou narodila dcéra (minulý týždeň). Ak je v rodnom liste uvedené iné bydlisko jeho priateľky ako jeho - nárok na DB nemá?
Ak by ho chcel získať, museli by si vybaviť spoločný trvalý pobyt?
Dá sa potom spätne doplatiť DB od narodenia?
Stačí potom čestné vyhlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti?

Veľmi pekne ďakujem

ak je dieťa je jeho, tak nárok na DB má. bydlisko nehraje rolu.
podľa Z.č.595/2003 §33 nárok je ak dieťa je vlastné, osvojené,............- žijúce so mnou v domácnosti. V tomto prípade sa jedná oto, že vedú spoločnú domácnosť,teda , že hospodária spolu ale nejedná sa o bydlisko.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mmia
vedeli by ste mi prosim poradit ci to najdem niekde "cierne na bielom" mne je to jasne len by som to potrebovala niekomu ukazat.
DAKUJEM
Hovorí o tom § 37 Zákona o dani z príjmov.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

lenkav
Mám zamestnanca, ktorému sa s priateľkou narodila dcéra (minulý týždeň). Ak je v rodnom liste uvedené iné bydlisko jeho priateľky ako jeho - nárok na DB nemá?
Ak by ho chcel získať, museli by si vybaviť spoločný trvalý pobyt?
Dá sa potom spätne doplatiť DB od narodenia?
Stačí potom čestné vyhlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti?

Veľmi pekne ďakujem
Súhlasím s príspevkom od Barbary, len doplním: DB si môže uplatniť už v mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo. Ak by sa tak "nestalo", môže si DB za celé obdobie uplatniť až v ročnom zúčtovaní.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Tweety
Na to aby mal nárok na DB, musia byť manželmi.

prepáč Majka, ale dovolím si s Tebou nesúhlasiť.
podľa zákona 595/2003 § 33 daňovník má nárok na DB, keď dieťa jevlastné, osvojené atd takže keď dieťa je jeho, tak nárok má
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Barbara
prepáč Majka, ale dovolím si s Tebou nesúhlasiť.
podľa zákona 595/2003 § 33 daňovník má nárok na DB, keď dieťa jevlastné, osvojené atd takže keď dieťa je jeho, tak nárok má
Prepáčim, ani ja so sebou nesúhlasím, napísala som mylnú odpoveď, už som to dala na správnu mieru. Mea culpa.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Daňovník poberá daňový bonus na jedno dieťa. V máji sa mu narodilo 2. dieťa, takže mu vznikol nárok na daňový bonus na dve deti. Ale zároveň v máji má práceneschpnosť - od 9.5. Hrubá mzda za máj bude vo výške 2857,- Sk a náhrada za dočasnú PN vo výške 1577,-Sk, ktorá sa nepočíta za HM. Hrubá mzda nie je polovica minimálnej mzdy. Môžem mu ako zamestnávateľ priznať daňový bonus za mesiac máj?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zužu
Daňovník poberá daňový bonus na jedno dieťa. V máji sa mu narodilo 2. dieťa, takže mu vznikol nárok na daňový bonus na dve deti. Ale zároveň v máji má práceneschpnosť - od 9.5. Hrubá mzda za máj bude vo výške 2857,- Sk a náhrada za dočasnú PN vo výške 1577,-Sk, ktorá sa nepočíta za HM. Hrubá mzda nie je polovica minimálnej mzdy. Môžem mu ako zamestnávateľ priznať daňový bonus za mesiac máj?
DB sa v takomto prípade zamestnancovi dorovná pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Zužu
Daňovník poberá daňový bonus na jedno dieťa. V máji sa mu narodilo 2. dieťa, takže mu vznikol nárok na daňový bonus na dve deti. Ale zároveň v máji má práceneschpnosť - od 9.5. Hrubá mzda za máj bude vo výške 2857,- Sk a náhrada za dočasnú PN vo výške 1577,-Sk, ktorá sa nepočíta za HM. Hrubá mzda nie je polovica minimálnej mzdy. Môžem mu ako zamestnávateľ priznať daňový bonus za mesiac máj?
Podľa tohto nemôžeš, ale pri ročnom zúčtovaní dane mu možnoí vznikne nárok a budeš mu to môcť doplatiť.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ďakujem, aj som to tak pochopila podľa par. 33, len zamestnacovi sa to nepáči, keď som mu to vysvetľovala.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Zužu
Ďakujem, aj som to tak pochopila podľa par. 33, len zamestnacovi sa to nepáči, keď som mu to vysvetľovala.
Zákon ťa nepustí, zamestnanec to musí pochopiť.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

Ja sa chcem spytať ako je to počas prázdnin - letných s nárokom na DB.Dieťa navštevuje strednú školu.
Myslím si, že vzhľadom na to, že školu neprerušilo, a sústavne sa vzdeláva DB mu patrí aj počas letných prázdnin. Znova na začiatku dalšieho šk.roka donesie potrvrdenie o návšteve školy.
Myslím si správne?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

baninka
Ja sa chcem spytať ako je to počas prázdnin - letných s nárokom na DB.Dieťa navštevuje strednú školu.
Myslím si, že vzhľadom na to, že školu neprerušilo, a sústavne sa vzdeláva DB mu patrí aj počas letných prázdnin. Znova na začiatku dalšieho šk.roka donesie potrvrdenie o návšteve školy.
Myslím si správne?
Áno, myslíš si správne. Školský rok vlastne končí až 31.8.2006, aj keby napr. v júni odmaturoval má ešte do 31.8. nárok na DB.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať