Zavrieť

Porady

Poistná poradkyňa a paušálne výdavky?

Prosím o radu. Známa si ide podať daňové priznanie. Časť roka bola zamestnaná /chce si uplatniť aj DB/, časť roka nezamestnaná a od novembra pracuje ako poistná poradkyňa má len pridelené DIČ. Má len príjmy. Môže použiť metódu - paušálne výdavky? Ďakujem
11 komentárov     zbaliť
veronikasad aký príjem mala z podnikania ?
Maria129 ešte mi nepovedala. Ale finančný poradca /zle som sa vyjadrila v otázke / môže uplatniť pauášlne vydavky však?
veronikasad môže - 40 % z príjmov, max. 2x420€
Maria129 Takže mala príjmy /sú tam zahrnuté aj provízie/ 2293,35 eur. Môže si započítať aj tie provízie? Za obdobie 3 mesiacov. Ked som to hodila do počítača vypočítalo mi paušálne výdavky v sume 917,34 eur. /program Alfa - danové priznania/ Je to správne? Alebo má byť suma paušálnych výdavkov 1260 eur? Ešte mám otázočku, pracovala a príjmy zo závislej činnosti sú cez 2000 eur a na potvrdení má uhrn preddavkov na dan z príjmov bez uplatnenia DB v sume 65,59 eur, to sa kde zadáva v tlačive typ B? Ďakujem za každú radu!
Maria129 prosím vás, ako mám rátať tie výdavky? Je to suma 1260 eur? Ked začala podnikať od októbra - 3 mesiace. Alebo ako mi vypočítalo podla danového z finančnej správy? dakujem
kn-alka akých 1260? však 40% z 2293,35 je len 917,34 !!! jasné, že uplatňuješ len 917,34 !!!
Maria129 ale ked podniká len 3 mesiace za rok. Tak podla zákona je to max 420 eur mesačne. Takže 3*420 - 1260 eur. TEraz naozaj som z toho ....
Anik výdavky sú 40% z príjmu, ale maximálne 420 € mesačne
Maria129 Tak je to dobre - 2293,35*40%= 917,34/3=305,78, 305,78<420 - takže paušálne sú 917,34. Správne som to pochopila? Ďakujem moc !
kn-alka áno, aj ked jednoduchšie: 2293,35*40%=917,34, čo je menej ako 1260
Maria129 fúúú...odľahlo mi ďakujem moc moc !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Poistná poradkyňa a paušálne výdavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.