Zavrieť

Porady

Lekári mi zamietli vypísať liek alebo zdravotní starostlivosť z dôvodu že som neplatič alebo dlžník Zdrav. Poisťovne Dôvera.

Dobrí deň.

Žiadam Vás o vyjadrenie lebo na moje otázky som nedostal odpoveď na info linke Dôvera a.s..


Lekári mi zamietli vypísať liek alebo zdravotní starostlivosť z dôvodu že som neplatič alebo dlžník Zdrav. Poisťovne Dôvera.
Áno som.

Ale.... Nie som poistencom Dôvera lebo Poisťovňa neeviduje so mnou poistenecky vzťah. Tak som pre kontroval podľa rodného čísla.
Výsledok: Rodné číslo má v centrálnom registri poistencov ukončený poistný vzťah ku dňu 19.03.2013 v poisťovni 24 - DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s. z dôvodu: ukončenie poistného vzťahu v prípade, že slovenský zamestnanec alebo SZČO vykonáva prácu mimo územia SR – v krajinách EÚ.

Jasné. Pracujem v zahraniciach. A podľa toho na mňa vťahuje Predpis č. 580/2004 Z. z.Zákon o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov .,
§ 9b
Úhrada nákladov zdravotnej starostlivosti poskytnutej poistencovi v inom členskom štáte
(1) Poistenec má právo na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti poskytnutej v inom členskom štáte podľa osobitných predpisov3a) (ďalej len „úhrada nákladov podľa osobitných predpisov3a)“), a to
a) potrebnej zdravotnej starostlivosti,
b) zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu, ak má poistenec bydlisko v inom členskom štáte,
c) zdravotnej starostlivosti so súhlasom príslušnej zdravotnej poisťovne.
(2) Potrebná zdravotná starostlivosť vo vzťahu k poistencovi je zdravotná starostlivosť, ktorú vyžaduje zdravotný stav poistenca a musí sa mu poskytnúť s ohľadom na povahu zdravotnej starostlivosti a očakávanú dĺžku pobytu poistenca v inom členskom štáte tak, aby sa nemusel kvôli potrebnému ošetreniu vracať do Slovenskej republiky skôr, ako pôvodne zamýšľal. Rozsah potrebnej zdravotnej starostlivosti určuje ošetrujúci lekár.
(3) Zdravotná starostlivosť v plnom rozsahu vo vzťahu k poistencovi, ak má poistenec bydlisko v inom členskom štáte, je zdravotná starostlivosť, ktorá patrí do rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe sociálneho zabezpečenia v inom členskom štáte.
(4) Zdravotná starostlivosť so súhlasom príslušnej zdravotnej poisťovne vo vzťahu k poistencovi je zdravotná starostlivosť zameraná na liečenie už existujúceho zdravotného problému poistenca v inom členskom štáte odsúhlasená príslušnou zdravotnou poisťovňou; jej poskytnutie, termín a miesto si poistenec musí vopred dohodnúť s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v inom členskom štáte.
(5) Nárok na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu podľa odseku 3 preukazuje poistenec po predchádzajúcej registrácii v inštitúcii, ktorá vykonáva sociálne zabezpečenie v inom členskom štáte (ďalej len „príslušná inštitúcia iného členského štátu“), nárokovým dokladom, ktorým je
a) formulár E106,

b) formulár E109,
c) formulár E120,
d) formulár E121,
e) prenosný dokument S1.
(6) Nárok na úhradu nákladov potrebnej zdravotnej starostlivosti podľa odseku 2 preukazuje poistenec poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti v inom členskom štáte
a) európskym preukazom zdravotného poistenia (ďalej len „európsky preukaz“),
b) náhradným certifikátom17) k európskemu preukazu (ďalej len „náhradný certifikát“).

Tieto podmienky som splnil.



Tak teraz nerozumiem...
Keď som poistenec v inom členskom štáte EU , riadne platím poistné, a podľa zoznamu nemám s poisťovňou DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s. poistný vzťah, prečo nemám nárok na zdravotnú starostlivosť u lekárov v SR keď to zákon stanovuje že mám?



Poraďte mi prosím. Ďakujem
Naposledy upravil sticker : 13.05.15 at 15:46
20 komentárov     zbaliť
kopretinka a my ti to máme zaplatiť,či ako?
sticker neziadal som aby si to zaplatil. ja to zaplatim neboj sa.
kopretinka ja som písala komentár,keď si mal v zadaní otázky iba jednu vetu a nebolo vôbec rozumieť,čo chceš
sticker ok. inac nic sa nestalo. kecame...
veronikasad Išlo o neodkladnú zdravotnú starostlivosť ? Z akého poistenia si neplatič ? (SZČO, samoplatitel?)
sticker Nerozumieš? Nie som poistencom Dôvera. Som poistencom iného členského štátu EU.
Katy a R do roku 2013 si bol poistencom Dôvery ... tak si tam dlžník, alebo nie si? - na toto sa aj veronika pýta? (to, že si teraz poistencom iného štátu - máš v zadaní)
veronikasad Katy, jeho nezaujímajú povinnosti, on sa oháňa len svojimi právami...
sticker Nejedna sa o tom ci som dlznik alebo nie. Ci mam zaplatit dlch alebo nie. Som uz povedal ze som, a zaplatim dlch. Ale dneska mi lekar nevypisal inzulin.
veronikasad Podaj sťažnosť na Úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, ak myslíš, že lekár prekročil svoje právomoci. Odkedy si na Slovensku ? Nebolo možné vybaviť si zásoby liekov potrebných počas pobytu u zahraničného lekára ?
sticker Prečo by som vybavoval lieky u zahraničného lekára? ani Dôvera a ani kopretinka za moje lieky platit nebude. Dôvera len sprostredkuje medzi lekárom v SR a medzi soc. institútom v EU. Co znamená že: Lekár fakturuje, institut v EU uhrádza, Lekár dostane peniaze. A ked nie som poitencom Dôvera, prečo posielajú zoznam s mojím menom že neuhradzaju moje lieky? Veď ani nemajú uhradzať.
veronikasad Nie som odborník na zdr.poistenie (dúfam, že sa ozve Chobot alebo Janka Motyčková), ale predpokladám, že prefakturácia ide cez zdr.poisťovňu na Slovensku, ktorej si bol poistencom pred odchodom do zahraničia. Preto som ti doporučila obrátiť sa na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Recept ti lekár určite neodmietol vydať, len žiadal plnú úhradu ...
Katy a R zrejme už všetko kontrolujú - lebo povinnosťou poistenca pri odhlásení sa zo ZP na SK je aj vyrovnanie dlhu .... ešte prednedávnom lekári ošetrili aj neplatičov ... teraz som sa už viackrát stretla, že pacient odišiel bez vyšetrenia ... ale to šlo o preventívne prehliadky... ten inzulín - to je podľa mňa "iná káva" - ale lekár, resp ZP rozhoduje.
sticker nenapisal recept.
veronikasad Tak sa sťažuj
sticker Je to jedno. lebo aj tak nahaname do kola. ako som uz pisal... Predfakturacia sem dlh tam... Ked pojdem lekarovy v SR a daju mi recept, za to peniaze aj poistovna dostane, aj lekar, aj lekáreň. Nestratia ani cent. Mám preukaz poistenca EU čo je v poriadku. A podla môjho citania v zakone je jasne stanovené ze mam nárok na uhradu. Viď. Predpis č. 580/2004 Z. z.Zákon o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov .,
(5) Nárok na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu podľa odseku 3 preukazuje poistenec po predchádzajúcej registrácii v inštitúcii, ktorá vykonáva sociálne zabezpečenie v inom členskom štáte (ďalej len „príslušná inštitúcia iného členského štátu“), nárokovým dokladom, ktorým je:
...
a) európskym preukazom zdravotného poistenia (ďalej len „európsky preukaz“),
veronikasad Už som napísala že nie som odborník na ZP, ale asi treba čítať celý zákon, nielen §-y, ktoré poistencovi vyhovujú.
veronikasad Tak si dlžnik ZP alebo nie si ?
sticker Precitala si co som pisal? Ano som. Ale to nie je otazka. Uznam. Zaplatim. Ale podla zakona mam pravo na starostlivosť alebo nie?
misoft @sticker: takto - i keď UŽ nie si poistencom Dôvery (si poistencom v zahraničnej ZP), voči Dôvere máš stále dlh, bez rozdielu či si, alebo nie si jej poistencom. To je FAKT!
Lekár, keď naťuká RČ - vyskočí mu, že nie si poistencom Dôvery, ale zároveň mu vyskočí, že si dlžníkom Dôvery - a on v tom prípade nemôže urobiť nič. Ani recept predpísať. Zákon mu to nedovoľuje.
Zákon mu dovoľuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť - keby si mal zdravotné problémy a tvoj zdravotný stav by bol vážne ohrozený, vtedy si vyžiada povolenie a koná. Ale inak nie. A vydanie receptu nie je neodkladná zdravotná starostlivosť. I keby si si to rovno platil - resp. platil by si v lekárni plnú sumu.

Najskôr by si si mal splniť podlžnosti voči bývalej poisťovni, aby zmizol záznam o dlhu a potom by mal i ten doktor rozviazané ruky.
Pretože toto, čo žiadaš, je ambulantná starostlivosť.
Pojem neodkladná zdravotná starostlivosť je tu definovaná:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...tarostlivosti/ §2 ods.3:
"Neodkladná zdravotná starostlivosť (ďalej len "neodkladná starostlivosť") je zdravotná starostlivosť poskytovaná osobe pri náhlej zmene jej zdravotného stavu, ktorá bezprostredne ohrozuje jej život alebo niektorú zo základných životných funkcií, bez rýchleho poskytnutia zdravotnej starostlivosti môže vážne ohroziť jej zdravie, spôsobuje jej náhlu a neznesiteľnú bolesť alebo spôsobuje náhle zmeny jej správania a konania, pod ktorých vplyvom bezprostredne ohrozuje seba alebo svoje okolie. Neodkladná starostlivosť je aj zdravotná starostlivosť poskytovaná pri pôrode. Súčasťou neodkladnej starostlivosti je neodkladná preprava osoby do zdravotníckeho zariadenia, neodkladná preprava medzi zdravotníckymi zariadeniami a neodkladná preprava darcov a príjemcov orgánov, tkanív a buniek určených na transplantáciu; neodkladnú prepravu vykonávajú poskytovatelia záchrannej zdravotnej služby.1)"
Je toto tvoj prípad? Nie? Tak potom sa nediv.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    No,. odpoveď na tvoj problém by musela byť dlhá, ale skúsim to skrátiť. V prvom rade, na teba sa nevzťahuje ustanovenie, ktoré si odcitoval. To je v prípade, že osobe - občanovi SR s trvalým pobytom v SR a povinným zdravotným poistením na Slovensku sa poskytuje zdravotná starostlivosť v zahraničí. Na to, aby si vôbec u nás mohol dostať zdravotnú starostlivosť, musíš urobiť opačný postup.

    Ty musíš priniesť doklad E106 z tvojej zahraničnej poisťovne, registrovať sa v niektorej slovenskej ZP (píšeš, že si sa registroval Dôvere - dokonca v tej poisťovni, kde máš dlh!!). Ak ti bude poskytnutá zdrav. starostlivosť, tak poskytovateľ si to vyfaktúruje v zdrav. poisťovni, kde si sa preukázal formulárom E106. Tá si následne vyžiada úhradu zo zahraničia (cez UDZS) z tvojej zahraničnej poisťovne. Tu je to tiež popísané, ako príklad je práca v Rakúsku:

    http://www.dasbeste.cz/cl-20

    Aj keď si to všetko urobil, aj tak ti to nepomôže.

    Ale je zbytočné toto všetko písať, pretože ty sa oháňaš len právami, ale na povinnosti zabúdaš. U nás dostaneš len neodkladnú starostlivosť s odvolaním sa na § 9 ods. 2:

    2) Poistenec, ktorý nezaplatil príslušnej zdravotnej poisťovni preddavok na poistné (§ 16) za tri mesiace v príslušnom kalendárnom roku, nedoplatok za poistné (ďalej len "nedoplatok"), poistné, ktoré bol povinný uhradiť odo dňa vzniku skutočnosti zakladajúcej vznik verejného zdravotného poistenia do dňa potvrdenia prihlášky príslušnou zdravotnou poisťovňou, alebo úhradu za zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu14) alebo užitia alkoholu alebo inej návykovej látky, v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom1) v sume vyššej ako 10 eur a ktorý je z tohto dôvodu uvedený v zozname podľa § 25 ods. 1 písm. e) druhého bodu, má právo len na úhradu neodkladnej zdravotnej starostlivosti15) (ďalej len "neodkladná starostlivosť"); to neplatí, ak poistenec je zamestnancom, za ktorého nezaplatil preddavok na poistné zamestnávateľ. Neodkladnú starostlivosť uhrádza príslušná zdravotná poisťovňa. Skutočnosť, či ide o neodkladnú starostlivosť, potvrdzuje príslušná zdravotná poisťovňa poistenca.

    Je teda jedno, či si v zahraničí alebo kde si poistený. Raz keď si uvedený v zozname dlžníkov ktorejkoľvek poisťovni (VšZP, Dôvera, Union), si dlžníkom a v súlade s tým paragrafom máš nárok len na neodkladnú starostlivosť. Nezáleží na tom, že už nie si poistencom Dôvery. Potom by sa našli špekulanti, ktorí by urobili dlh v jednej zdrav. poisťovni a aby mali znovu nárok na plnú zdrav. starostlivosť, tak by zmenili ZP. Keďže máme 3 ZP, tak by to podľa teba mohli urobiť 3x a dlhovať každej ZP. Ale tak to nefunguje. Tým, že zmeníš ZP (aj v tvojom prípade, keď si odišiel do zahraničia), ten dlh v Dôvere ti zostal a už si na čiernej listine dlžníkov.


    Či je inzulín neodkladná zdrav. starostlivosť? Nie som lekár, to neviem posúdiť. Ale podľa mňa (a podľa skúseností s revíznymi lekármi) by som povedal, že to nie je neodkladná starostlivosť. Tá je definovaná v zákone 576/2004 § 2 ods.3 takto:


    3) Neodkladná zdravotná starostlivosť (ďalej len "neodkladná starostlivosť") je zdravotná starostlivosť poskytovaná osobe pri náhlej zmene jej zdravotného stavu, ktorá bezprostredne ohrozuje jej život alebo niektorú zo základných životných funkcií, bez rýchleho poskytnutia zdravotnej starostlivosti môže vážne ohroziť jej zdravie, spôsobuje jej náhlu a neznesiteľnú bolesť alebo spôsobuje náhle zmeny jej správania a konania, pod ktorých vplyvom bezprostredne ohrozuje seba alebo svoje okolie. Neodkladná starostlivosť je aj zdravotná starostlivosť poskytovaná pri pôrode. Súčasťou neodkladnej starostlivosti je neodkladná preprava osoby do zdravotníckeho zariadenia, neodkladná preprava medzi zdravotníckymi zariadeniami a neodkladná preprava darcov a príjemcov orgánov, tkanív a buniek určených na transplantáciu; neodkladnú prepravu vykonávajú poskytovatelia záchrannej zdravotnej služby.1)


    Podľa toho ide o náhlu zmenu zdravotného stavu. Diabetes nie je náhla zmena, je to dlhodobý stav, ktorý vyžaduje liečbu. Náhlou zmenou by bolo, keby si odpadol na ulici a sanitka by ti musela pichnúť inzulín. Vtedy by si službukonajúci lekár nezisťoval, či si neplatič. Tam by ti poskytol okamžitú pomoc. Ale ak si chceš len predpísať lieky, tak to nie je neodkladná.


    Z hore uvedeného konštatujem, že postup lekára bol správny s v súlade s našou legislatívou.


    Ak potrebuješ lieky alebo liečbu, máš na ňu nárok v krajine, kde si poistený. Tam si nebudú preverovať, či máš na Slovensku nedoplatok na poistnom alebo nie. Ak si tam riadne platíš zdrav. poistenie, tak máš na zdravotnú starostlivosť nárok podľa podmienok, ktoré platia v danej krajine. Nevidím dôvod, prečo by ti tam nemohli predpisovať inzulín.

    A nedá mi nereagovať na niektoré tvoje mylné predstavy a poznámky:

    "sticker (Včera 18:52) Precitala si co som pisal? Ano som. Ale to nie je otazka. Uznam. Zaplatim. Ale podla zakona mam pravo na starostlivosť alebo nie? "

    Nie, nemáš. Iba na neodkladnú. S odvolaním sa na hore uvedený § 9

    sticker (Včera 19:10) . A ked nie som poitencom Dôvera, prečo posielajú zoznam s mojím menom že neuhradzaju moje lieky? Veď ani nemajú uhradzať.
    Lebo to Dôvere vyplýva zo zákona zverejňovať zoznam neplatičov.
    Naposledy upravil Chobot : 14.05.15 at 06:19
    sosak @sticker, spýtaj sa v zdravotnej poisťovni v zahraničí, kde si zdravotne poistený, či by sa bavili s neplatičom a či by ti lekár vypísal recept na inzulín, ako to vyžaduješ na Slovensku.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Lwkár Ti napíše lieky,ty ich zaplatíš a uplatníš si nárok na preplatenie u Tvojej poisťovne v zahraničí.Jednoduché.No a samozrejme zaplatíš v hotovosti aj lekára.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    No, to je asi otázka na právnika.
    V prvom rade na teba sa vzťahuje §9c nie 9b. Pozri §9c ods.1 písm. b) a ods. 3. Máš nárok na úhradu zdravotnej starostlivosti, ktorá patrí do rozsahu starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia v SR. Tu by som povedala, že dôležité je slovo uhrádzanej a to je §9, a tu je podstatné, či si v zozname dlžníkov. Aj keď, keby sme išli presne na pojmy, nie si momentálne poistenec. Môžeš dať podnet na ÚDZS, výsledok si netrúfam odhadnúť.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak si dlžník - tak máš nárok na neodkladnú zdravotnú starostlivosť.
    definíciu čo je neodkladná zdr. starostlivosť nepoznám .. ale pozri v zákone príp http://www.dovera.sk/najcastejsie-ot...-starostlivost
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Tvrdí, že v súčasnosti s Dôverou (ani so žiadnou inou poisťovňou) na Slovensku nič nemá ...
    Katy a R - to, že nemá poistný vzťah ešte neznamená, že jeho dlhy sa stratili ??? - furt je dlžníkom - veď napísal (a určite ho nie raz vyzvali na zaplatenie)
    veronikasad Tvrdím to isté a zrejme pri svojej dgn. potrebuje registráciu aj na SK, o ktorej píše v poslednej vete avalik
    sticker Mam Diabetes. Potreboval by som Inzulin. Ale furt rozpravame o tom ci mam dlch alebo nie. Ale v tom pripade to nie je podstatné lebo za moje veci nebude platit ani jedena poistovna na SR.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zadanie je neúplné a teda je ťažké odpovedať.

    Doplň do zadania:
    Kde máš zdravotné poistenie?
    Ako a kedy vznikol nedoplatok v Dôvere? Prečo si ho ešte neuhradil?
    Akú zdravotnú starostlivosť si teraz potreboval? - neodkladnú? potrebnú? plnú?
    Potrebuješ často zdravotnú starostlivosť na SK? Ak áno, máš vystavený formulár E106 a si registrovaný v niektorej SK ZP z tohto dôvodu??
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sticker Nedoplatok v Dôvere vznikol v r. 2012. Neuhradil som, lebo dneska mi povedal lekár že mám to riešiť. V roku 2012 som mal živnosť.
    Teraz som potreboval recept na Inzulin. Mam diabetes.
    Nie. nenavštivujem lekárov len diabetologa raz za 3 mesiace.
    ano mam E106. Som registrovaný v ZP Dôvera. Mam preukaz poistenca v EU.
    veronikasad Pri predchádzajúcich návštevách SK neboli problémy s predpisom liekov ? Odkedy si v zahraničí a v ktorom štáte ?
    avalik Ak navstevujes diabetologa na SK pravidelne, predpokladam, ze tu mas trvale bydlisko, musis byt prihlaseny v niektorej SK poistovni - pises, ze si registrovany v ZP Dovera (predpokladam, ze po predlozeni formulara E106) - k tomu ti mal byt vydany preukaz poistenca ZP Dovera ... no a kedze mas nedoplatky, tak lekar postupoval podla mna spravne, si uverejneny v zozname neplaticov a teda zdr. starostlivost ti poskytne za plnu uhradu - ty si to neskor das preplatit vo svojej EU zdravotnej poistovni. Ale kedze si poistenec v EU, co ti brani si najst diabetologa v mieste vykonu prace a zabezpecit si tam dostatok inzulinu a inych liekov na pobyt v SR.
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Informuj o prípade ombudsmana a poisťovňu. Ak sa nezačne prípad riešiť treba ich upozorniť na Európsky súdny dvor.
    avalik mozno by stacilo dlh zaplatit a problem by nebol ... alebo si moze zdravotnu starostlivost na SK plne hradit a vo svojej EU poistovni ziadat preplatenie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sticker (Dnes 19:15) Mam Diabetes. Potreboval by som Inzulin. Ale furt rozpravame o tom ci mam dlch alebo nie. Ale v tom pripade to nie je podstatné lebo za moje veci nebude platit ani jedena poistovna na SR.
    sticker (Dnes 19:17) nenapisal recept.

    Poniektoré medikamenty (a patrí medzi ne aj inzulín) sa nedajú a ani nesmú predpisovať len tak.
    Na to je potrebné určitý okruh vyšetrení ...to by si ako diabetik mal vedieť.
    To nie je ako keby si dostal angínu a lekár Ti predpíše nejaké antibiotiká.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sticker Ved od roku 2005 mam diabetes. Mam odborneho lekara na SR.
    buchač To je potom v poriadku.
    Bol si aj u tohto po ten recept ?

    ALE je potrebné chodiť aj na pravidelné prehliadky. Bez týchto prehliadok robí problém proste systém u danej poisťovne a preto je aj všeobecný lekár dosť obmedzovaný v predpisovaní receptov.

    Ale keďže si v zahraničí, tak si mal riešiť tam.
    veronikasad Odkedy si v zahraničí ? Problém s predpísaním liekov sa vyskytol prvý raz ? (keďže ide o starší nedoplatok na zdr.poistení).
    sticker Ja v zahranici mam len pracu. Chodim na pravidelne prehliadky. tam som bol aj teraz. Diabetolog mi odmietol napisat recept co mam stale. Inac doteraz nebol problem. A ako som dozvedel od Dôvera tak inzulin je neodkladná. A to je smiesne. Vedia povedat ze mam dlh, vedia povedat ze len sprostredkujú, ked som povedal ze chcem zaplatit tak povedali ze moj dlh je u exekutora. Platit mozem len tam. Ze u ktoreho to neviem lebo ako som povedal o tom som dozvedel len dneska. Tak mam cakat na to ze exekutor posle list? alebo co? Viete co? Na SR vedia povedat len tolko ze mas dlh a mas to zaplatit. Lebo oni maju pravo na hocico. Ale ze na co mamu pravo ludia? No jednoznacne. Pracovat. Platit a platit. Inac je to jednoduche. Vybavym odborneho lekara v zahranici. Aj tak za sluzby platia oni a nie SR alebo poistovna na SR. Kvôli tomu nerozumiem ze preco odmietaju zaplatit lieky. Ked to ma uhradzat Dôvera... Tak ano. Rozumiem. Ale pre Dôveru to zaplatia. A ked pre Dôveru to zaplatia ale Dôvera to nepreplaca lekarovy, tak kde idu tie peniaze??? Niekomu do vacky? Alebo kde? Jednoznacne. Ako som povedal. Pracovat Pracovat tvrdo. Platit do konca zivota, potom zdohnuť. Niektoré ludia mesiac za mesiac zijú z nasich peniazí z nasej roboty. Dakujem Vám za odpovede. Aspon nieco.
    veronikasad Z vlastnej skúsenosti - so ZP Dôvera je veľmi ťažká komunikácia týkajúca sa vysporiadania nedoplatkov. Na pobočke nevybavíš nič, cez telefon tak isto, či by pomohla osobná návšteva ústredia - centrum majú tuším v NR - neviem ...
      zbaliť
    kopretinka 13.05.15 16:27 priradil do Porady
    kopretinka 13.05.15 16:27 priradil do Porady

    Lekári mi zamietli vypísať liek alebo zdravotní starostlivosť z dôvodu že som neplatič alebo dlžník Zdrav. Poisťovne Dôvera.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.