Zavrieť

Porady

Nanterská ulica,Žilina- ako zamurovať loggiu?

Ahojte hľadám ľudí čo bývajú na Nanterskej ulici v Žiline, máme jednoizbový byt z dvoma loggiami a chceli by sme jednu obmurovať dať tam plastové okná tým by sa zväčšila izba a potrebovala by som vedieť viac info či sú spokojný plusy mínusy atď ak ste tu niekto napíšte vdaka
Naposledy upravil Dav : 15.05.15 at 05:19
buchač Odkiaľ si ???
Zo Žiliny ?
tannenkau a odkiaľ asi tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    <p>
    A čo toto? Ni&scaron;ť?!</p>
    <p>
    &nbsp;</p>
    <p>
    <span style="color:#ff0000;"><strong>&quot;Vlastn&iacute ;k bytu </strong></span>alebo nebytov&eacute;ho priestoru <span style="color:#ff0000;"><strong>v dome nem&ocirc;že vykon&aacute;vať &uacute;pravy bytu </strong></span>alebo nebytov&eacute;ho priestoru v dome, <span style="color:#ff0000;"><strong>ktor&yacute;mi by </strong></span>ohrozoval alebo ru&scaron;il ostatn&yacute;ch v neprimeranom rozsahu alebo by <span style="color:#ff0000;"><strong>menil vzhľad domu </strong></span>bez s&uacute;hlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebn&yacute; s&uacute;hlas v&auml;č&scaron;iny v&scaron;etk&yacute;ch vlastn&iacute;kov bytov a nebytov&yacute;ch priestorov v dome. Ustanovenia osobitn&yacute;ch predpisov nie s&uacute; t&yacute;m dotknut&eacute;&quot;</p>
    <p>
    &nbsp;</p>
    <p>
    &nbsp;</p>



    Zas sa to drbe!



    A čo toto? Nišť!



    "Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté"
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikolino to som zisťovala ako prvé.....
    sito Ak máš splnené zákonom požadované veci. len samé plusy, by to mali byť. Noo, skoro ...

    1. Byt, plus nejaké m2 naviac.
    2. Možno bez zvýšenia preddavku do FPÚaO.
    3. Možno bez zvýšenia nákladov za kúrenie.

    Mínusy?

    1. Zatekanie z lodžie nad tebou.
    2. Vysoké náklady na kúrenie.
    3. Možnosť nevykúrenia miestnosti, bytu.

    Potom napíš, aj my budeme vedieť, aj pordaiť, tvoju radu tu zaradiť .
    nikolino dobre si to napísal , tieto veci ma zaujímajú a kopec ďalších....
    sito Vieš, všetko to závisí od miery demokracie, alebo anarchie v tom dome, bytovom, že?
    nikolino asi tak no uvidíme čo sa mi podarí vybaviť....
    tannenkau A ešte okrem

    " v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva "
    daj aj :
    vynikajúci návrh architekta
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    :no zbohom,zas jedna,čo si myslí,že môže všetko
    nikolino odpoveď od veci ale bolo mi jasné že sa tu nájdu aj takýto ľudia čo nemajú k téme čo povedať a riešia blbosti ja si nemyslím že môžem všetko len sa pýtam ľudí na ich skúsenosti a rady .......

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    kopretinka
    :no zbohom,zas jedna,čo si myslí,že môže všetko
    ... a či sú spokojný ... nič ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    zhodou okolností poznám blízku rodinu, čo tam býva. Zrejme v tom istom baráku, čo aj ty. Lódžiu majú už asi 20 rokov zasklenú. V tomto baráku je zasklených snáď aj polovica týchto lódžii. To sú tie baráky, čo majú jednu stranu samé lódžie, sú byty, ktoré majú 2 lódžie plus jeden balkón. Myslím, že sú spokojní, ale na trvalé bývanie to podla mna nie je - také, že by si tam mohol aj v zime trebárs spávať. V lete by to mohlo byť fajn. Na druhú stranu, dnes sú aj iné systémy na zaskleivanie, tak možno sa to dá urobiť aj "teplejšie"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Pýtal som sa, že kde dotyčná býva....bez odpovede zatiaľ.

    Ide mi o to, že ak dotyčná býva na onej adrese a videla vzor daného bytu a jeho prestavby, tak sa pýtam :

    Čo bráni dotyčnej zdvihnúť zadok, vyhľadať si príslušný byt, zazvoniť a hodiť reč s majiteľom bytu ?
    Hrdosť, lenivosť, obavy z neúspechu....???

    Lebo ja by som určite šiel cez osobný kontakt a aj pohľad na daný stav...raz vidieť je lepšie ako X krát počuť.
    Peggynka Veď to tu už bolo pred mesiacom:http://www.porada.sk/t264517-nanters...at-loggiu.html
    buchač Za ten čas by som mal už aspoň lajstrá vybavené...
    nikolino bola som mimo som zo Žiliny a bývam presne v paneláku kde je tých lódžii viac takto urobených jasné že chcem ísť poprosiť dotyčných majiteľov o info a kuknúť ako to vyzerá z vnútra len som si chcela urobiť väčší obraz čo a ako sa potom dotyčného majiteľa pýtať.
      zbaliť

    Nanterská ulica,Žilina- ako zamurovať loggiu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.