Zavrieť

Porady

Rada ohľadom exekúcie

Dobrý deň

mame prišli papiere zo súdu ohľadom pôžičky, ktorú neplatila ( robila opatrovateľku svojej mame a keď zomrela v jej veku ju nechcel nikto zamestnať tak sa dostala do platobnej neschopnosti) , hneď som sa spojila s advokátom, ktorý pracuje pre vymáhacku firmu Pohotovosti , dohodli sme sa na splátkach, ktoré moja mama pravidelne spláca 9 mesiacov, dnes jej prišiel papier od exekútora ohľadom tej istej pôžičky, exekútor dal zriadiť účet kde pôjdu mamine peniaze z dôchodku, a pripočítal ďalšie poplatky takže dlžnej z sumy 1050 eur je to 7859,29 eur.... prosim o radu je to v poriadku ked sa s niekym dohodnete na splatkach, platite pravidelne a aj napriek tomu vas da na exekuciu a zo sumy 1050 eur mate zrazu 7859 eur, da sa proti tomu branit ........mam zavolat exekutorovi?, pravnikovi z ktorym som splatky vybavovala?, mam to dat na sud, alebo zavolat tej vymahackej firme....dakujem do predu za vasu pravnicku pomoc....
Naposledy upravil pomoc85 : 29.05.15 at 16:49 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zistiť, ktorý súd vydal exekučný titul a podať námietku. Komunikovať s exekútorom. Poukázať na fakt, že je splátkový kalendár. Ak sú k všetkému doklady - preukázať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pomoc85 S právnikom som komunikovala telefonicky, nadiktoval mi číslo účtu, a variabilný symbol, mám všetky potvrdenky o zaplatení cez poštovú banku, dúfam že nebude tvrdiť že sme sa nedohodli, lebo som s ním volala sa....dohodli sme sa, mama dohodu dodržiava, oni nie.....a este ta vysledna suma je to v poriadku?
    ...
    misoft Komunikácia telefonicky - možné, ale zrádne! Nie je (okrem výpisu hovorov) žiadny relevantný dôkaz, ako ste sa dohodli, čo určil právnik. Komunikácia jedine písomne! A doporučene (aby sa nemohol vyhovárať, že nedostal....)
    pomoc85 ale ved by sudca aj exekutor, mali uznat ze som si ten vyriabilny symbol nevymyslela a len tak posielam peniaze na ucet.... a sudca by mal pravo vyziadat si vypis hovorov, alebo nieco podobne.... ale dufam ze ten pravnik bude clovek s nejakou ctou a nedopadne to zle.....zavolam mu v pondelok aj exekutorovi...boze clovek uz nemoze nikomu verit,,,,
    misoft No práve tu je tá záludnosť dojednávania cez telefón. Právnik povie číslo, ty alebo nesprávne zapíšeš, alebo on nesprávne povie - ale dokáž to! Nemáš ako. Výpis hovorov - hovor z čísla na číslo, začiatok o - koniec o- a to je všetko. Obsah neznámy. Sudcovi ten výpis len potvrdí, že sa spolu komunikovalo, ale nepovie O ČOM!
    Preto píšem - všetko na PAPIERI!
    CARTEL Podať od upovedomenia o začatí exekúcie písomne do 14 dní buď osobne s potvrdením kópie/ doporučene poštou n á m i e t k y voči exekúcii exekútorovi s preukázaním potvrdení o úhrade splátok, ideálne si to dať napísať advokátovi/ ak naňho nie sú peniaze, tak cestou Centra právnej pomoci, ktoré je v každom krajskom meste na úrade práce...
      zbaliť

    Rada ohľadom exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.