Zavrieť

Porady

Zrusenie a zalozenie zivnosti z pohladu povinnej registracie platcu DPH

Moj obrat za poslednych 12 kalendarnych mesiacov sa blizi 50K, z coho mi vyplyva ako SZCO povinna registracia k DPH. Kedze podnikat v takomto pripade sa mi neoplati, idem zrusit zivnost a podnikanie preberie docasne manzel.
1. Ak sa rozhodnem opatovne zalozit zivnost napr. 1.1.2016, tak si budem ratat obrat az od tohto datumu alebo sa tam zarata aj obrat za poslednych 12 kalendarnych mesiacov aj napriek tomu, ze v auguste - decembri 2015 bude zivnost zrusena?
2. Ak sa rozhodnem opatovne zalozit zivnost az po 12 mesiacoch od zrusenia, tak je to ok a a obrat budem ratat nanovo?
Voped diky za odpovede.
Naposledy upravil sarrah19 : 24.07.15 at 16:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    2. Staci si pozastavit zivnost, nemusis zrusit a znovu ohlasovat. Tak ci tak, neratas nanovo, lebo je jedno ci zaratavas, alebo nie, za predchadzajucich 12 mesiacov si mala obrat nulovy.
    1. Osobne si myslim, ze vzhladom na to, ze fyzicka osoba podnika vo vlastnom mene na vlastny ucet, tak v pripade prerusenia, alebo zrusenia/opatovneho zacatia zivnosti by sa malo sledovat 12 kalendarnych mesiacov bez ohladu na pripadnu pauzu. Ma s tym niekto osobnu skusenost?

    Zrusenie a zalozenie zivnosti z pohladu povinnej registracie platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.