Zavrieť

Porady

kupno predajna zmluva medzi druhom a druzkou

dobry den....chcem poradakov poprosit o radu ...zijeme s druhom v byte ktory sme si kupili spolocne cize kazdy ma polovicu....chceme aby byt presiel vylucne do mojho vlastnictva odkupenim a potrebujeme kupno predajnu zmluvu....chcela som tu nasu spisat podla povodnej ked sme kupili byt ale je tam dalsich 8 roznych bodov...ako napisat zmluvu aby bola co najjednoduchsia no pre kataster akceptovatelna...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Teraz nepredávate byt ale len spoluvlastnícky podiel.
    Možno to riešiť aj kúpnou zmluvou, ale už som videla, že nadobúdateľa kataster zapísal ako vlastníka dvoch polovíc bytu
    Lepšie je spísať dohodu o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva s tým, že vyhlásite obojstranný súhlas so zrušením spoluvlastníctva predmetného bytu a že byt nadobudne jeden (uviesť ktorý) do výlučného vlastníctva a druhého vyplatí. Podpisy oboch účastníkov treba úradne osvedčiť.

    Popis bytu a pozemku by v podstate mal byť taký ako ked ste ho nadobudli, ale pozor na § 42 katastrálneho zákona - neustále sa mení, dopĺňa a kataster vyžaduje všetko, čo je v najnovšom znení. Tiež treba všetko, čo je v § 5 bytového zákona.
    Naposledy upravil Mária27 : 02.09.15 at 17:57
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SNEICA moze byt v takejto dohode o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva priatel ako tarcha?myslim ze hej ale pre istotu sa pytam ...inak s tou dohodou je to super velmy mi to pomohlo takze dakujem za pomoc a aj to ideme riesit takouto dohodou...Maria27 nieje niekde na nete nejaky dobry vzor k takejto dohode?neviem totiz co presne by tam malo byt a chcem to napisat sama...dskujem a prajem pekny vecer
    Mária27 Priložila som vzor - trochu o inom, to si uprav. Nezabudni na § 42 - treba presne popísať byt aj parcelu pod ním, vaše podiely a pod. Podpisy si dáte overiť.
    SNEICA dakujem pekne za pomoc
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pouzi google, najdes tam nejake vzory kupno- predajnych zmluv.
    Ak si chces byt ista na 100% s katastrom a nevyznas sa v zakonoch, daj si ju napisat pravnikovi.
    lacotinka Alebo použi notára
    alebo použi zdravý rozum

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Zmluvu, ktorú by si stiahla z internetu, ťažko použiješ na prevod bytu. Najlepšie ti poslúži zmluva, ktorou ste byt kúpili. No, prečo si myslíš, že tých osem bodov zmluvy nie je potrebné uviesť do zmluvy?
    SNEICA ahoj Erzebeth ja si nemyslim ze nieje potrebne uviest do zmluvy tych 8 bodov ja som len hladala co najjednoduchsie riesenie kedze sa tomu nerozumiem a chcem si to napisat sama...

    kupno predajna zmluva medzi druhom a druzkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.