Zavrieť

Porady

Ako dovážať tovar z Ameriky - clo

Ahojte, zakladám nový eshop a chcela by som tam mať čo najrozličnejší sortiment. Našla som si veľmi pekný tovar na amerických stránkach, u nás v Európe niečo také nie je, ceny sú prijateľné a rada by som ho tu predávala. Problém je clo, ktoré je príliš vysoké a je väčšie ako hodnota samotného produktu. Ak musím platiť clo, ten tovar sa tak predraží, že sa mi ho tu neoplatí predávať. Chcem sa spýtať, či je nejaká možnosť, ako sa vyhnúť plateniu cla, myslím samozrejme legálnou cestou, ako to robia iní obchodníci? Ak to kúpim na s.r.o., nemôže mi byť zaplatené clo potom vrátené? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aVennGeer je offline (nepripojený) aVennGeer

    aVennGeer
    clo ti nikto nevrati, legalne to neobides. Hladala si si v TARIC jednotlivé sadzby cla pre tvoj tovar? Lebo sa mi nechce verit ze by to bolo vyssie ako hodnota tovaru, vacsina cla je okolo 3-4%

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Našla som si veľmi pekný tovar na amerických stránkach, u nás v Európe niečo také nie je, ceny sú prijateľné a rada by som ho tu predávala. Problém je clo, ktoré je príliš vysoké
    ------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------
    Aspoň vieš, prečo taký tovar nie je v našich obchodoch. Dovoz, poistenie,clo, manipulácia, uskladnenie, zisk, to všetko má vplyv na cenu produktu - tovaru a teraz vieš, že to nemá význam dovážať z Ameriky a nie je to dobrý nápad. A nakoniec certifikácia tiež niečo stojí a nie je zadarmo.
    Naposledy upravil sosak : 12.09.15 at 09:36

    Ako dovážať tovar z Ameriky - clo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.