Zavrieť

Porady

Vypoved z nadbytocnosti

Dala som zamestnancom vypoved 30.9. s vypovednou dobou 2 mesiace t.j. do 30.11. podla §63 odst.1 pism b) a dovod zrusenie casti prevadzky, pretoze prevadzka sa celkom rusi az 31.12. Zrejme je to cele zle, mam nejaku moznost opravy alebo mam dat nove vypovede teraz v oktobri a teda s vypovednou dobou do 31.12? Vypovede su uz podpisane... Ide mi o to, aby to nemoho niektori z nich napadnut, preto budem vdacna za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je dôvodom výpovede rušenie prevádzky,potom je správne písmeno a. Výpoved má byť daná tak, aby PP skončil rovnakým dátumom ako rušenie prevádzky. Nároky zamestnancov pri § 63 sú rovnaké.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macula ja som prisla na to, ze som dala asi zle pismeno vo vypovedi, len mozem dat teraz v oktobri dalsiu vypoved s pismenom a) kedze v septembri podpisali vypovede s pismenom b) ? Samozrejme pri novej vypovedi by im plynula vypovedna doba do 31.12.
    Tweety Stiahni pôvodné a daj nové. Všetci majú zo zákona 2 mes.VD?
    macula ano vsetci maju 2 mesacnu vypovednu, ale co ak nebudu chciet mi vratit povodnu a podpisat novu?
    Tweety Potom platí tá prvá.
    macula fuuuha, tak to potom mozu napadnut na sude ako neplatnu vypoved?
    Tweety To môžu, Pp skončí skôr, ako by mal.
    macula tak potom ak by prevadzku zrusili skor t.j. 30.11. mohli by napadnut dovod vypovede, kedze je to pismeno b) ale dovod je zrusenie prevadzky?....
      zbaliť
    kopretinka 07.10.15 15:40 odstránil(a) z Porady

    Vypoved z nadbytocnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.