Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka ZP - rozdiely v Unione

Mám problém s OPZP - lepšie povedané prepočtom vo výkaze v Unione... Takmer pravidelne im u jedného-dvoch vychádza o 0,01 rozdiel vo výpočte odvodov s uplatnení OPZP. Máte podobný problém? Ako to riešite? V žiadnej inej ZP sa mi toto ešte nestalo, keď robím prepočet na kalkulačke uverejnenej na stránke VšZP, tak mi vyjde rovnkaký ako mi počíta software, no Union má na to iný názor... chcú odo mňa opravný výkaz, no taký sa mi zo systému vygenerovať nedá, ručne nahadzovať 40 zamestnancov pri "rýchlosti" ich stránky je "na hlavu" a aditívny výkaz mi vyhodí s ešte väčšími rozdielmi... Čo s tým? Poradí mi niekto?
Do Unionu som písala už xy námietok, posledne mi slečna v telefóne povedala, že o tom vedia, riešia to, ale u nich je to správne... Už som z toho "na prášky" :-/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Ja mám v Unione len 2 zc-ov a výkazy si zadávam ručne. Ale ich elektronické služby považujem tiež za hrozné. S týmto problémom som sa ešte nestretla. Nebude problém v tom, ako Vám zaokrúhľuje OP alebo VZ váš software?
    katkavar To isto nie, pretože kalkulačka na stránke VšZP to vypočíta rovnako, ako môj software. A ani u VšZP, ani u Dôvery som takýto problém nemala a to tam mám spolu 150 ľudí...
    Písala som dotaz na ministerstvo, dostala som odpoveď jasnú - musím opraviť... nikoho nezaujíma, že tým sa celý problém prenáša na zamestnávateľa... :-/

    Odpočítateľná položka ZP - rozdiely v Unione

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.