Zavrieť

Porady

Kysnutie kapusty

Naložili sme kapustu do kameninového súdka presne tak ako každý rok, 7 dní bublalo teraz už nekysne ,ochutnala som je slaná ale neni kyslá. Čo sa mohlo stať? Ešte nikdy sa my to nestalo. Poraďte čo mám urobiť aby to kyslo ďalej, ďakujem. Babka 12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    veľa záleží od druhu kapusty, ak bola hlava veľmi hustá, kvasenie je slabšie, skús ju preložiť bližšie k radiátoru, ale aby nebola teplá, len niekde bližšie k teplu

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Zrejme ju máš niekde v chlade- kapusta dobre vykvasí pri teplote nad 15 stupňov C....a ešte po 7 dňoch už nemusí bublať''kvasný proces je miernejší,ale prebieha naďalej-ešte má čas cca 3 týždne kým vykvasí a bude kyslá.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dobré je tiež kapustu "popichať" dlhou varechou (niekedy vadí prílišné natlačenie), prípadne pridať troška chleba ...kapusta by mala začať opäť bublať.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    2% SOLI ak dáš menej zhnije ak dáš viac nemusí nastať plnohodnotný kvasný proces. Inak ja kvasím kedykoľvek či je jarná kapusta či letná dokonca vlani som mal nedozretú - celkom riedku bola výborná druhý faktor teplota prostredia cca 18oC, do 14 dní sa proces kvasenia ukončí. najlepšie je rovno do pohárov natlačiť namiešanú zmäknutú a zaviečkovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.