Zavrieť

Porady

Aktualizácia údajov z XML zdroja.

EDIT

vyzerá to tak, že sa to dá urobiť jednoducho, pre ostatných napíšem ako to budem riešiť.
podľa tohto zdroja: https://support.office.com/en-us/article/Overview-of-XML-in-Excel-f11faa7e-63ae-4166-b3ac-c9e9752a7d80
Developer - Map properties (nastavím si či nahradiť údaje alebo pridať) - Import
To je všetko, nemám to ešte 100% vyskúšané, ale keď vyskúšam, budem aktualizovať príspevok.


Pôvodný príspevok - otázka
[Mám pripravenú tabuľku, kontingenčnú tabuľku a graf kontingenčnej tabuľky (viď. príloha).
Chcel by som nejak meniť zdroj údajov (XML) bez toho, aby som musel kopírovať to tabuľky "data". Ako vhodný nápad sa mi zdá použiť "Query" ale nič o tom neviem, a používané vzorce sú asi nejaké iné (príloha, Sheet 1-kde som to vyskúšal)
chcel by som vás poprosiť o radu, ako by sa to dalo urobiť, a ak prostredníctvom "Query" tak nejaké rady ohľadom toho.
Ideálne by bolo, aby to hneď vytvorilo tabuľku aj graf ako je na záložke "graf"
Ešte by som vás chcel poprosiť o skontrolovanie kontigenčnej tabuľky, či tam nie sú nejaké chyby]


​Ďakujem
Naposledy upravil Maťko P : 02.01.16 at 19:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aktualizácia údajov z XML zdroja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.