Zavrieť

Porady

Aký doklad ?

Prosím o radu, akým spôsobom treba dokladovať pri dodaní tovaru
do iného člen.štátu /ČR/, že tovar bol skutočne prevzatý. Stačí mať
podpísanú a potvrdenú faktúru ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Ja mám na to urobenú internú smernicu, kde mám zoznam svojich obchodných partnerov a mená osôb, ktoré sú ním poverené aby mi potvrdili doklad o prevzatí tovaru. Na moje interné tlačivo mi uvedená osoba pri osobnom dodaní potvrdí prevzatie tovaru. Ak ten tovar prepravuje dopravná spoločnosť, stačí prepravný list, ktorý je súčasťou faktúry za prepravu tovaru. Interný doklad používame len v prípade osobného doručenia tovaru.

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    Ďakujem, ak by som mohla ešte poprosiť, zhruba akú formu má mať
    to interné tlačivo, čo má obsahovať ?

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Názov, adresa, IČO, DIČ, IČ DPH dodávateľa, odberateľa, dátum prevzatia - odovzdania tovaru, forma doručenia /druh, typ, mot. voz, ŠPZ/, druh a množstvo preberaného-odovzdávaného tovaru, meno a podpis zodp. pracovníka dodávateľa a meno a podpis osoby poverenej odberateľom na prebratie zásielky.

    lutik je offline (nepripojený) lutik

    lutik
    Chcela by som sa k tomu ešte opýtat, či musí byť prepravný doklad- CMR- potvrdený pečiatkou dopravcu, alebo stačí adresu a názov dopravcu napísať rukou /ak tu pečiatku šofér nemá pri sebe/ - prikazuje nejaký zákon pečiatkovať CMRky?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    lutik
    Chcela by som sa k tomu ešte opýtat, či musí byť prepravný doklad- CMR- potvrdený pečiatkou dopravcu, alebo stačí adresu a názov dopravcu napísať rukou /ak tu pečiatku šofér nemá pri sebe/ - prikazuje nejaký zákon pečiatkovať CMRky?
    My pri vývoze ak to vezieme sami, dávame si potvrdiť dodací list od odberateľa a tým máme zadokladované, že sme to vyviezli, ak si prepravu objedná odberateľ, vypĺňame CMR, kde nám prepravca potvrdí prevzatie a zároveň je na CMR uvedená adresa vykládky tovaru, niekedy sa istíme, že si dáme poslať potvrdený dodací list, čo sa však prepravcom niekedy nechce robiť. V prípade, že si tovar preberie zahraničný odberateľ u nás, máme na faktúre alebo dodacom liste text: Potvrdzujem, že výrobky uvedené na faktúre budú dodané na adresu uvedenú na faktúre. a dáme si to podpísať. Zatiaľ nám to pri týchto postupoch prešlo aj pri daňovej kontrole DPH.

    lutik je offline (nepripojený) lutik

    lutik
    Ale prikazuje niekto prepravcom peciatkovat CMRKy?
    Nestaci aby na CMRke bol rukou napisany nazov a adresa - z hladiska danoveho ?
    Niekedy sa proste stane, ze sofer tu peciatku pri sebe nema.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    lutik
    Ale prikazuje niekto prepravcom peciatkovat CMRKy?
    Nestaci aby na CMRke bol rukou napisany nazov a adresa - z hladiska danoveho ?
    Niekedy sa proste stane, ze sofer tu peciatku pri sebe nema.
    My máme veľa dokladov CMR potvrdených iba rukou šoféra, a nemali sme problém s daňovákmi. Myslím, že pečiatka sa vždy dá vyrobiť, ale vlastnoručný podpis je neodškriepiteľný. Takže rozumná daňová kontrola s tým nemôže mať problém.

    A zo zákona nie je povinnosť mať pečiatku, ak niekto podniká. Čiže to môže byť aj človek, ktorý vôbec nemá pečiatku. Pečiatka sa vyrába za účelom zjednodušenia práce, nemusím svoje údaje dlho vypisovať, ale nie za účelom potvrdzovania.

    lutik je offline (nepripojený) lutik

    lutik
    To si myslím aj ja, lebo sa proste stane, že ten šofér tú pečiatku nemá pri nakládke pri sebe a čo potom? No proste tam tú adresu a názov firmy napíše rukou.
    A ak ten zákazník za ten tovar dodávateľovi zaplatil, tak to je predsa dôkaz, že ho aj dostal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.