Zavrieť

Porady

Zmena vlastníka

Ahojte, chcem sa opýtať, keď sa mení vlastník bytu, aký je postup SvB k novému vlastníkovi. Stačí podpísať s ním Pristúpenie k zmluve o spoločenstve a dať mu zálohový predpis? Ako je to z vyúčtovaním pre pôvodného vlastníka? Predpokladám, že sa robí až nasledujúci rok. Prípadný nedoplatok bude uhrádzať on alebo nový vlastník? VĎaka za rady. Marek.
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

U nás to vždy dostanú noví majitelia k podpisu, že pristupujú k zmluve a tiež dostanú zmluvu o spoločenstve a všetko čo si chcú prečítať.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
v tejto téme sa hovorí o zmene vlastníka bytu alebo nebytového priestoru, tak dúfam, že moja otázka patrí sem : keď sa dozviem, že sa zmenil vlastník- v našom prípade nebytového priestoru- doniesol mi už aj list vlastníctva,ako to zmením v zmluve o prevode vlastníctva nebyt. priestoru ? Pretože ak vybavujem napr. úver, požadovali odo mňa aj túto zmluvu a teraz je vlastník iný na liste vlastníctva a iný na zmluve o prevode podľa zákona č. 182/1993 Z.z., alebo to nevadí?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mám dojem, že by to malo byť uvedené pri predaji a nový vlastník by to mal vedieť. Pretože sa tam toto uvedie na základe listu vlastníctva alebo v ňom. Tam sa zakladá byt.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Ďakujem za odpoveď, ale u nás sa už 2x zmenil vlastník dedičstvom a potom prevodom medzi rodinou - 1x sme to nemenili, lebo sme už mali rozbehnuté vybavovanie úveru a dotácie a ešte sme mali to šťastie, že dedič mal len iný dátum narodenia a bol slobodný, no teraz je všetko iné , tak asi sa pôjdem popýtať na okres, možno mi tam poradia
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

pridam vlastnu skusenost :
byt kvoli dlžobam bol predaný v exekucii. Na kataster boli zaslane doklady , ale kedže tam bola nejaka formalna chyba kataster vratil tieto doklady späť na adresu exekutora . Kym prebehli všetky datumy od prevzatia , doručenia, odvolania...proste byrokraticka mašineria vzniklo nam ako SVB "vakuum" kedy to bol byt NIKOHO, lebo starý vlastník vlastne o byt prišiel exekuciou a novy sa k listu vlastníctva a teda aj k užívaniu bytu / kým nemal LV tak nemohol ani vysťahovať pôvodneho / teda k tomu od kedy sme mu mohla učtovnička spraviť papiere prešli asi 4 mesiace . Od koho si ma narokovať SVB uhradu ?? toto bol u nas velký spor lebo nam chyba samozrejme uhrada všetkých tých mesiacov . Podla môjho nazoru kedže bol v tom čase byt u exekutora a jeho chyby nebol zavkladovaný včas by sa tieto naklady mali narokovať tam . a on nech si vymaha kdesi nahrady .Ale povedzme si pravdu je to realne ??...starý najomník už neexistuje , novy odmieta tie platby kvoli tomu že logicky byt neužíval a sice mal ho kupený v exekucii ale nemal LV ...podla zakona nemohol ani v sprievode policie vniknuť do bytu . ?? ked o takýchto veciach s niekým hovoríte tak sa tomu ani veriť nechce čo všetko tu je možne
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

miriel Pozri príspevok
pridam vlastnu skusenost :
byt kvoli dlžobam bol predaný v exekucii. Na kataster boli zaslane doklady , ale kedže tam bola nejaka formalna chyba kataster vratil tieto doklady späť na adresu exekutora . Kym prebehli všetky datumy od prevzatia , doručenia, odvolania...proste byrokraticka mašineria vzniklo nam ako SVB "vakuum" kedy to bol byt NIKOHO, lebo starý vlastník vlastne o byt prišiel exekuciou a novy sa k listu vlastníctva a teda aj k užívaniu bytu / kým nemal LV tak nemohol ani vysťahovať pôvodneho / teda k tomu od kedy sme mu mohla učtovnička spraviť papiere prešli asi 4 mesiace . Od koho si ma narokovať SVB uhradu ?? toto bol u nas velký spor lebo nam chyba samozrejme uhrada všetkých tých mesiacov . Podla môjho nazoru kedže bol v tom čase byt u exekutora a jeho chyby nebol zavkladovaný včas by sa tieto naklady mali narokovať tam . a on nech si vymaha kdesi nahrady .Ale povedzme si pravdu je to realne ??...starý najomník už neexistuje , novy odmieta tie platby kvoli tomu že logicky byt neužíval a sice mal ho kupený v exekucii ale nemal LV ...podla zakona nemohol ani v sprievode policie vniknuť do bytu . ?? ked o takýchto veciach s niekým hovoríte tak sa tomu ani veriť nechce čo všetko tu je možne
V tomto prípade neexistuje právne vákuum. Predsa do zápisu nového vlastníka bol na katastri zapísaný starý vlastník, preto starý vlastník existuje. Starý vlastník je zodpovedný spoločenstvu až do zmeny vlastníka v zápise na katastrálnou úrade.
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

to ano , ale aj keby to uznal tak to nuhradi a o jediná šanca od neho dostať peniaze bola ta exekucia ..takže o byt už prišiel .
Tieto chýbajuce platby vznikli až po exekucii takže do vymahanej sumy neboli zahrnute ...museli by sme znovu všetko vyčísliť , vymahať sudom ...a ale bez istoty toho že to bude niekedy uhradene ..lebo už nič nevlastní / teda oficialne/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať