Zavrieť

Porady

Ako vykazat nakup z Alza.sk fakturovany bez DPH zo slovenskeho IC DPH slovenskemu platitelovi?

Ako vykazat nakup z Alza.sk fakturovany bez DPH zo slovenskeho IC DPH slovenskemu platitelovi? Rozumel by som postupu, ze by to fakturovali z ceskeho IC DPH, ale toto sa mi zda zvlastne. V ktorom paragrafe ZoDPH najdem upravu takeho postupu, resp. mozu takto postupovat aj ine subjekty, pripadne ake?Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pravdepodobne opisujete údaje z bločku (faktúry), ktorý ste získali pri osobnom prevzatí, kde uvádzajú nesprávne slovenské IČ DPH údaje. Odporúčam stiahnuť si faktúru priamo po prihlásení sa na stránkach Alza.sk v sekcii Moja Alza / Doklady, kde by mali byť uvedené správne údaje českého DIČ (číslo faktúry je rovnaké)
    Naposledy upravil wexbo.com : 26.01.16 at 08:42
    pego.pn Nejedna sa o osobny odber, takuto informaciu nam poslali:
    Vážený zákazník,

    pri registrácii Vašej spoločnosti ste vypísali IČ DPH, Váš nákup bude s 0% DPH:

    tovar Vám bude doručený zo skladu Českej republiky s naším CZ DIČ (CZ27082440) - 0% DPH samozdanenie podľa §11 Zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty
    tovar Vám bude doručený zo skladu v Slovenskej republike s naším SK IČ DPH (SK4020121402) - 0% DPH podľa Oznámenia o zákone č. 268/2015 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.1.2016
    Aby bolo možné Vašu objednávku doručiť, musia byť dodržané nasledovné podmienky:

    Vaša registrácia má správne vypísané všetky náležitosti (fakturačnú/dodaciu adresu)
    Zvolili ste dopravu tovaru do miesta Vášho podnikania
    - doručovacia adresa je zhodná s adresou fakturačnou – nemusíte zasielať žiadné ďalšie doklady

    - doručovacia adresa je odlišná od adresy fakturačnej – pomocou zeleného tlačidla dole zašlite výpis z obchodného registra s uvedením pobočky, kam je preprava požadovaná.

    Zvolili ste osobný odber na pobočke
    - je nutné vopred zaslať e-mailom alebo pri prevzatí predložiť pracovníkovi pobočky výpis z obchodného registra a osvedčenie o registrácii daní

    - ak tovar nepreberá konateľ spoločnosti, je nutné predložiť aj plnú moc

    Po overení všetkých údajov bude Vašej spoločnosti povolený nákup s 0% DPH

    Z toho oznamenia mi nie je jasne ako postupuju v priznani dph a v kontrolnom vykaze.
    Alebo maju naozaj chybne nastavenu hlavicku dokladu a udavaju to v suhr. vykaze z ceskeho IC DPH.
    pego.pn Naozaj to maju asi zle, na fakturach prilozenych k tovaru, lebo tam maju uvedene slovenske IC DPH a ked si vytlacim doklad z firemneho konta na ich stranke, je na fakture uvedene iba ich ceske IC DPH.

    dadulcek je offline (nepripojený) dadulcek

    dadulcek
    Jedná o zásielkový predaj. Pokiaľ si objednáte cez internet a tovar bude odoslaný z ČR platcovi DPH, bude fakturovaný bez DPH. Pokiaľ si tovar vyzdvihnete v sklade na Slovensku, tak bude fakturovaný s DPH.
    Od 1.1.2016 sa prenos daňovej povinnosti na tuzemskú zdaniteľnú osobu podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH uplatňuje pri dodaní každého tovaru okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja, ak je miesto dodania tovaru v
    tuzemsku a dodávateľom je zahraničná osoba.
    KloferHladny " uplatňuje pri dodaní každého tovaru okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja, ak je miesto dodania tovaru v
    tuzemsku a dodávateľom je zahraničná osoba "
    to som si myslel aj ja, ale "zásielkový predaj" je definovaný pre účely DPH ako dodávka z jedneho ČŠ do iného ALE IBA PRE OBČANA, NEPLATCU DPH. V takomto prípade majú vystaviť doklad so slovenskou DPH. Ak však dodávajú pre platcu DPH, potom sa buď prenesie tuzemská DPH alebo ide o intrakomunitárnu dodávku.- faktúra s prenosom DP a buď IČ DPH slovenské alebo české
    Sarlotka suhlasim s kloferom, ide uz aktualne aj o tuzemsky prenost dan povinnosti... treba davat pozor na odvolavkyvo fakturach...ma to vplyv na spravne vykázanie v DP, teda ci ide o nadobundutie tovaru z eu, alebo tuzemsky prenos §69 ods. 2...

    buki je offline (nepripojený) buki

    buki
    Ja mam tiez takuto fakturu bez DPH s SK IC DPH alzy. Volala som do alzy, podla nich doklad je vystaveny spravne.
    Otazka je teda ako ste to doriesili v ramci vykazovania tejto faktury v kontrolnom vykaze?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KloferHladny no, je to tuzemský prenos DP podľa §69
    paťuška súhlasím
    Kája. Ja nechápem, čo tá Alza robí, ja mám v dvoch firmách doklady z Alzy s DPH a IČ DPH - zásielkový predaj. A na faktúre všetky údaje o odberateľovi vrátene IČ DPH:
    Sarlotka tak ako pise kloferhladny, nove znenie §69 ods. 2 (alza za to nemoze )
    buki cize v DP riadky 9,10,21 a v KV do B1, nemylim sa? dakujem za odpoved
    Sarlotka neda sa odpovedat bez doklady, dolezite je miesto dodania tovaru, § 13...
    ja som mala naposledy na alze oslobodenie §64 ceskeho zakona o DPH
    KloferHladny "cize v DP riadky 9,10,21 a v KV do B1, nemylim sa? dakujem za odpoved " - áno, DP 9,10,21, KV: B1
    buki pisala som ze faktura je bez DPH, IC DPH alzy je SKxxx. Je to dodanie zo skladu na uzemi SR a je to prenos DP podla §69 ods2.
    zoli61 môžete mi poradiť ak mám takýto doklad vytlačený z registračky od Alzy, na ktorom je uvedené slovenské IČ DPH spoloč. Alza, nestiahla som si z webu faktúru, aké IČ DPH uvediem do B1 KV? so slovenským SK ako mám na doklade ? Vo výkaze DPH uplatním samozdanenie 9,10,21 nakoľko som registrovaná ako plátca dph ?. Na ich doklade je uvedené: EU oslobodené podľa § 64 zákona 235/2004 o DPH a na doklade je uvedený len základ.
    maaato Zdravím, takže ak mam blok (ktorý slúži aj ako faktúra) na sumu 130eur, tak mám urobiť samozdanenie? Takže do účtovníctva si todám ako celkovú sumu 130eur s DPH a z toho normálne odvediem DPH(26eur)? dík za pomoc
      zbaliť
    ivka70 23.01.18 03:31 odstránil(a) z Porady

    Ako vykazat nakup z Alza.sk fakturovany bez DPH zo slovenskeho IC DPH slovenskemu platitelovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.