Zavrieť

Porady

odpísané auto do osobného užívania

Dobrý deň, som szčo, platca dph, mám auto v majetku, ale už je dávno odpísané,chcem ho z majetku vyradiť a dať do osobného užívania. čítal som už veľa o tom, ale neviem sa z toho vymotať. Musí byť na to dôvod, alebo ho môžem jednoducho vyradiť a napísať len vyraďovací protokol? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    vyradovaci protokol, (zostatkova cena je nulova, tzn DPH neodvadzas) pozor na prípadny predaj do 5 rokov od vyradenia z obchodneho majetku podlieha dani z prijmov.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... a ešte pozor na obmedzenia v prípade použitia preradeného auta opätovne na účely podnikania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Ďakujem moc, to som potreboval vedieť. Už ho nebudem používať k podnikaniu, ani ho nebudem predávať.
    cinky16 ja len podotazka a keby ho chcel predat je preradene do osobného vlastnictva, tak co s DPH-ckou? ked si predtým uplatnoval odpocet?
    hanelie nič veď ho predáva súkromná osoba ( ak už bolo vyradené z OM )
      zbaliť

    odpísané auto do osobného užívania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.