Zavrieť

Porady

Koľko krát musím platiť DPH pri dovoze tovaru z tretích krajín?

Dobrý deň. Potreboval by som pomôcť s platením DPH.
Pri dovoze tovaru z tretej krajiny zaplatím CLO a hneď aj DPH, ktoré mi akože vrátia ale potom keď tovar predám tak musím k cene prirátať opäť DPH, pretože pri predaji ho musím znovu zaplatiť, takže mi nevrátia nič? Takže je to to isté akoby som nakupoval normálne v EU? Ďakujem za vysvetlenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadda77 je offline (nepripojený) dadda77

    dadda77
    Nakúpiš z tretích krajín, zaplatíš DPH cez JCD. Štát Ti to vráti cez daňové priznanie k DPH, riadok 25 (základná sadzba). Keď vystavíš na tovar fa tu na SK, tak DPH samozrejme musíš odviesť, ale zaplatí Ti ju odberateľ, keď Ti uhradí faktúru. V konečnom dôsledku je to také, ako keby si tovar nakupoval tu na SK, len to ide cez iné riadky v DP k DPH. Lebo aj tu nakúpiš s DPH, ktorú si uplatníš od štátu späť, ale aj tak ju musíš zaplatiť aj dodávateľovi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef Mikula ak to nasledne budem predavat do EU mozem si dat DPH napr aj na fakturu pre Ceskeho odberatela?
    kn-alka ak je odberateľ platcom DPH, má DIČ CZ, tak fakturuješ bez DPH

    ak nie je platcom DPH, tak fakturuješ so slovenským DPH
    Žabinka za predpokladu že je platiteľ DPH na SK.. lebo v inom príspevku píše že nie je..
    http://www.porada.sk/t286649-nakup-t...latba-dph.html
    Jozef Mikula ak ale fakturujem do CZ paltocvi DPH bez DPH to zanmena ze to moje nakupne DPH sa premna stava NAKLADOM lebo sa mi nikdy nevrati? Tym padom mi bude vratene?
    Jozef Mikula teraz nie som ale prave preto sa pytam ci sa to opalti lebo predavat to budem platcom na SK aj v CZ cize ak sa neregistrujem ako platca bude to premna realny naklad ak sa registrujem mam sancu ze sa mi to DPH vrati.
      zbaliť

    Koľko krát musím platiť DPH pri dovoze tovaru z tretích krajín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.