Zavrieť

Porady

Tržba z registračnej pokladnice - nesedí mi základ dane a daň z dôvodu zaokrúhľovania

Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poslať daňové priznanie elektronicky na Finančnú správu, no vyhadzuje mi nesulad základ dane a DPH (nesúlad myslím, že DPH netvorí 20% zo základu dane). Ja mám natypované čísla priamo z vytlačenej pásky z registračnej pokladnice, a ono zrejme z dôvodu zaokrúhľovania nesedí.. Ako vyriešiť tento problém? Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Dav : 24.05.16 at 05:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    DarinaBuvaličová Ďakujem za radu. Takže to nie je problém?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tiez sa mi to u klientov stava, ak je to len z dovodu zapkruhlovania neupravujem, DP DPH aj ked pri odosielani hlasi chyby, prechadza...
    veronikasad U jedneho klienta sa mi parkrat stalo ze si nahodil tovar s nulovou sadzbou, tam som dph douctovala cez id a odviedla.

    mondes je teraz online mondes

    mondes
    Z toho si nič nerob. Hlavné je, že ti tržba sedí s uzávierkou. A ako píše cinky16, pošli to takto, ako to je.Nie je to veľká chyba. Aj mne to takto vyhadzuje a neriešim to.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DarinaBuvaličová Ďakujem za rady a ešte jedna otazočka... nemôžem nájsť postup na posielanie elektronického DPH ... neviete mi poradiť, idem to teraz robiť prvýkrat .. došla som k tomu, že som si do tlačiva na portaly Finančnej spravy nahrala z programu DPH ale potom neviem co dalej, aby to bolo v poriadku. Vedeli by ste mi poradiť? Vopred ďakujem
    Žabinka a máš ZEP alebo Dohodu?
    DarinaBuvaličová Dohodu .. nemam elekronicky podpis
    Žabinka dáš v ľavom stĺpci skontrolovať, a ak je všetko ok, tak ak máš ZEP klikneš na Podpísať ZEP-om, a potom Podať..
    ak máš Dohodu, tak klikneš na Podať EZ-ou..
    DarinaBuvaličová a to bude všetko? tak isto to bude aj pri kontrolnom výkaze? ZEP to je ten elektronicky podpis?
    Žabinka áno, to je všetko.. a pri KV je to to isté..
    DarinaBuvaličová Veľmi pekne Vám ďakujem už odoslane
      zbaliť

    Tržba z registračnej pokladnice - nesedí mi základ dane a daň z dôvodu zaokrúhľovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.