Zavrieť

Porady

odpočítateľná položka na ZP

Dobrý deň, môžem uplatniť za jún odpočítateľnú položku na ZP zamestnancovi, ktorý bol u nás zamestnaný na dohodu o PČ pravidelný príjem od 2.5. 2016 do včera 2.6.2016 a od dnes 3.6. 2016 je u nás zamestnaný na pracovnú zmluvu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak ma podpisane vyhlasenie, ze si neuplatnuje odpocitatelnu polozku u ineho zamestnavatela, tak ano. Len pozor na alikvotne prepocitavanie odp. polozky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    betka122 u iného nemá podpísané aj ja som si myslela, že áno ale chcela som sa uistiť. Ďakujem
    Katy a R - aké vyhlásenie?
    cit: z §13 a " Ak zamestnanec mal príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky u viacerých zamestnávateľov v rozhodujúcom období, odpočítateľná položka sa uplatní pomerne podľa výšky príjmu na uplatnenie odpočítateľnej položky u každého zamestnávateľa."
    Consultix Pardon, nie vyhlasenie (ako pri NCZD) ale Oznamenie zamestnanca podla par. 23 ods. 6 ZoZP 580/2004.

    Ale ja som vychadzal z informacie, ktora znie nasledovne: "V rámci mesiaca, tzn. pri výpočte preddavkov na poistné, si môže uplatniť OP len zamestnanec, ktorý je zamestnaný u zamestnávateľa v pracovnom pomere, štátnozamestnaneckom pomere, služobnom pomere alebo obdobnom pracovnom vzťahu a súčasne nie je zamestnaný u iného zamestnávateľa alebo súčasne nie je samostatne zárobkovo činnou osobou." (zdroj: https://www.vszp.sk/platitelia/plate...telna-polozka/) Par. 13 sa nevztahuje na cely rok, ked mal v ramci roka viacerych zamestnavatelov? Kedze pise o rozhodujucom obdobi, ktorym by mal byt zvycajne kalendarny rok. Nie som mzdar, tak sa mozno mylim, ale rad sa dostanem do obrazu...
    Zaroven ohladom kratenie OP som si pamatal toto: "ak zamestnanec nebol zamestnancom počas celého mesiaca, OP sa alikvotne kráti podľa počtu kalendárnych dní mesiaca, kedy bol zamestnancom [dni kedy bol zamestnanec považovaný za osobu podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s) zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení sa neodpočítavajú, počas týchto dní sa naďalej považuje za zamestnanca]' (zdroj ako vyssie)
    Katy a R perfektne si to zdôvodnil - len ma to vyhlásenie pomýlilo - že či si si nepomýlil s NČZD ?
    Consultix Tak mi padol kamen zo srdca Mzdy nie su uplne moja parketa, kedze pri dnesnej narocnosti mzdovej agendy si dovolim tvrdit ze jeden clovek nemoze stihat sledovat jednu aj druhu legislativu... Ale snazim sa byt v obraze, vdaka
      zbaliť

    odpočítateľná položka na ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.