Zavrieť

Porady

Odpor voči platobnému rozkazu

Prosím o pomoc pri napísaní odporu - voči výške sumy - neuhradená FA voči SPP sa namietať nedá, ale suseda ma poprosila, aby som jej napísala odpor, aby jej aspoň nezapočítali následné poplatky a úroky z omeškania, trovy právneho zastúpenia.
Rada by som jej pomohla len neviem či to nie je nad moje sily.
Prikladám čo som prichystala - zatiaľ.
Neviem to ukončiť, aby to malo ten správny účinok, ktorý by som chcela dosiahnuť.
Za každú radu Vám budem vďačná
Naposledy upravil Anik : 12.08.16 at 05:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To spraví ešte horšie. Ak už raz vydali platobný rozkaz, v ktorom sú aj trovy aj úroky z omeškania a teraz napíšete odpor, tak sudca zruší PR a vytýči pojednávanie. Ak bude rozhodnutie súdu, tak si protistrana dá preplatiť trovy, ktoré vznikli právnym zastúpením, takže čiastka bude ešte vyššia. Myslím, že v tomto štádiu už sa SPP nevzdá úrokov a trov už vôbec nie. Veď tie trovy už zaplatiili - je to ich náklad. To akože jej majú tie peniaze darovať?Myslím tie trovy? Keď majú na to zákonný nárok?

    Ale ako chce suseda. Nech podá odpor, bude cálovať ešte viac. Odpor už nie je na to, aby sa vyjednávalo a prosilo o odpustenie úrokov.
    Anik ďakujem za reakciu presne to si myslím aj ja. Hneď som jej povedala, že vlastne nie je čo odporovať. Všetko je tam vyčíslené správne.

    Odpor voči platobnému rozkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.