Zavrieť

Porady

Koncim pracovny pomer po 10 rokoch, ale hned chcem pokracovat bez prerusenia pre tu firmu v pracach dalej ale ako SZCO (na sro). Ako si vybrat podporu v nezamestnanosti?

Je mozne spravit nieco taketo?:

1. Od 1. januara sa dam na podporu a zalozim sro ktora bude pisana na otca ta bude dalej pokracovat v pracach pre firmu kde som robil 10 rokov ako zamestnanec

2. Pocas podpory si v tej sro dam zmluvu Dohodu o Vykonani prace (s nepravidelnou odmenou) napr. 12 mesiacov s tym ze odmenu dostanem az po ukonceni. Aby som bol kryty ked nahodou pride kontrola na ciernu pracu, tak poviem ze akurat dnes je ten den ked robim na zaklade tej dohody

3. UradPrace mi bude vyplacat podporu a zaroven mozem pracovat na dohodu ked prijem z tej dohody nepresiahne mesacne nejakych 148eur. Aku sumu si dat pri Dohode o Vykonani prace, ked to bude vyplacane nepravidelne jednorazovo az po 12 mesiacoch? (resp. ako to vtedy pocita Urad prace?) ved to uz ja davno ani nebudem na podpore, ked dostanem peniaze
9 komentárov     zbaliť
veronikasad O výkon akej práce na dohodu sa jedná?
RobertoDCA programovanie, cize v ramci dohody o vykonani prace by to bolo nieco ako dodanie softveru do 6mesiacov (zakedy trva podpora), potom sa prepisem na vlastnika aj konatela tej sro ked si "vyberiem" podporu.
veronikasad Aká bude výška dohodnutej odmeny?
RobertoDCA vsak taku vysku si dam aby som mal stale narok popri tom poberat podporu (pri pravidelne vyplacanej mesacnej dohode za pracovnu cinnosti to je tusim 148eur mesacne max, neviem ako sa to rata ked ja nebudem mat mesacne vplacane ale jednorazovo ked skonci ta dohoda o vykonani cinnosti), kludne aj 0eur ked sa da, to len koli tomu chcem dohodu ze keby naaahodou pride kontrola aby ma nebrali ako na cierno pracujuceho, ale budem mat tu dohodu.
veronikasad Nespekuluj, uzatvor dohodu o pracovnej činnosti s pravidelným príjmom, s výkonom práce max. 10 hod.tyzdenne a hodinovou mín.mzdou. Minister práce sľubuje pre evidovaných dohodárov zmeny, možno ani toto už nebude v Novom roku platit
RobertoDCA vdaka za radu, aspon ktosi tu vie diskutovat o "optimalizacii" a neberie to hned ako "podvod"
BXLmiami Lenže to podvod je.
veronikasad Výkon práce 10 hod. týždenne s mesačnou odmenou 148.57€ v súbehu s poberania dávky v nezam.je legálny sposob
RobertoDCA mne takisto nepride ziadny podvod na tom, hladam len legalny sposob ako si "vybrat" podporu na ktoru mam narok po 10 rokoch a zaroven aj pracovat popri tom.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Nuž .. zaujímavá formulácia že: "ako si vybrať podporu v nezamestnanosti"
Dávka v nezamestnanosti už má v názve, že pre koho je určená ... a samozrejme zákon určuje aj podmienky, kedy ju SP môže poistencovi vyplatiť
takže od januára sa nemôžeš "dať na podporu" - ale sa môžeš dať zaradiť do evidencie uchádzačov o zamestnanie . Ak tak spravíš, mohol by si požiadať o dávku v nezamestnanosti (podmienky myslím spĺňaš). Ale má to určité pravidlá a budeš mať povinnosti - pozri tu: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12926
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12927

- napr ak by si mal nejaký PP, alebo dohodu - predkladáš potvrdenie o výške zárobku každý mesiac
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
RobertoDCA Tak 10 rokov mi tento stat "zral" nenormalne peniaze z 2500tis platu (a nic som za to nedostal este ked som bol v nemocnici som si musel wc papier doniest), takze nacase nech mi aj cosi vrati, hadam sa nepripravim o 5tis eur podpory .....to mi je jasne ze budem musiet predkladat vysku zarobku, ale ked mas do 148eur mesacne dohodu tak mozes byt stale na podpore
Xanti Akurát sa chystajú nejaké zmeny, a evidovaný nezamestnaný už nebude môcť odrobiť viac ako 60 hodín do roka ... niečo také som kdesi zachytila, lebo ináč vyradia z UP.
RobertoDCA tak mne by stacilo aj tych 60h, to len keby pride kontrola na ciernu pracu tak nech mam papier ze som tam zamestnany a poviem ze akurat teraz robim cast z tych 60h...
Katy a R však je to len na tebe, či sa zaeviduješ... aj podmienky a povinnosti som ti priložila.
sú ľudia, čo robili 40 rokov a ... vyberajú si peniažky ak tak zo svojho účtu
jslancik roberto, len tie hodiny sa musia hlásiť vopred... skús poštudovať nový zákon o Dohodách. spravili to presne kvôli podobným ľuďom, ako si ty - ktorí mali Dohodu iba ako zásterku čiernej práce.
RobertoDCA to sa nahlasuje pri Dohode o pracovnej cinnosti (lebo tam je pravidelna mesacna platba a musi platit odvody za zamestnanca ta srocka mesacne), ale pri Dohode o Vykonanej praci (si mozes dat odmenu jednorazovo az po ukonceni napr. 10mesiacov, takze nemusis posielat kazdy mesiac na urad veci), tak som to pochopil. A keby aj tak si dam mesacne 10h, kontrola pride takej malej srocke asi sanca 0.0001% a ked aj pride nahodou tak isto nie kazdy tyzden max tak 1x do mesiaca a to akurat poviem ze robim tych 10h co mam v zmluve nie?
Katy a R preštuduj lepšie ( aj ZP) ... a aj etiketu porady by bolo dobré mrknúť
RobertoDCA vsak som prestudoval preto sa pytam na radu, ci som to dobre pochopil a ked nie tak vysvetlenie, vdaka
ivka70 http://www.porada.sk/etiketa-porady
7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
  zbaliť

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Načo zakladáš novú tému ? Tu máš dostatok rád ako legálnym spôsobom neprísť o dávku v nezamestnanosti

http://www.porada.sk/290686-vypocet-...ml#post2902222

Koncim pracovny pomer po 10 rokoch, ale hned chcem pokracovat bez prerusenia pre tu firmu v pracach dalej ale ako SZCO (na sro). Ako si vybrat podporu v nezamestnanosti?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.