Zavrieť

Porady

daň z MV-vznik a zánik daň.povinnosti

ak to mám špatne, prosím opravte ma.Ďakujem

1. zakúpený nový automobil 25.7.2016
dátum 1. evidencie vozidla 31.7.2016
dátum vzniku daň.povinnosti 1.7.2016/bez ohľadu na to, že začalo byť používané 25.7.2016, predpokladaná daň na rok 2017 ako na 12 mes.
2. staré nepoužívané auto, ktoré nebudem v roku 2017 používať v podnikaní do DP dátum zániku daň.povinnosti 31.12.2016, alebo je potrebné ešte oznámenie a neudávam predpokladanú daň na toto vozidlo na rok 2017.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    1. auto - nové - ok
    2. staré auto - zánik môže nastať len v prípade uvedených v § 8 ods. 2 zákona o dani z MV. Neviem, či to auto bolo v podnikaní ak áno a používalo sa, tak zánik 31.12.2016 teraz nenastal. - ak teda nebolo predané, vyradené na dopravnom inšpektoráte.....
    Zánik môže potom nastať o rok a podať oznámenie o zániku - spätne.
    na-ta 2. auto je v podnikaní, ale sa nevyužíva, nebolo predané ani vyradené, len bolo stále jaksi nefunkčné.
    Oznámenie o zániku sa má podať v DP alebo zvlášť a kedy?
    Takže v tomto mojom prípade musím zaplatiť za celý rok daň z MV a taktiež uviesť ako predpoklad a dostanem sa dokonca na preddavky.
    Já už niekedy neviem ako si vysvetľujú zákon, pretože pani na DU mi povedala že pokiaľ je viac pokazené ako opravené tak môžem dať zánik .
    Reina ak nebolo používané ani v roku 2016 , tak oznámenie o zániku sa tiež používa ale ja osobne by som to použila rámci szčo, určite nie sro. Aj ked výklady som tiež počula už rôzne.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. ano
    2. ak podla § 8 ods. 6 nenastal zanik danovej povinnosti k 31.12.2015 a teda neposielas oznamenie o zaniku, musis aj toto auto zahrnut do predpokladanej dane, pretoze v case podavania DP DzMV je toto vozidlo predmetom dane k 1.1.2017.

    daň z MV-vznik a zánik daň.povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.