Zavrieť

Porady

prístupová cesta

Sused ide budovať prístupovú cestu s inžinierskymi sieťami k jeho 5 stavebným pozemkom. Chcela by som sa spolupodielať na financovaní, nakoľko by mi to pomohlo lepšie sprístupniť moje 2 pozemky. Ak by súhlasil čo musím urobiť (zmluva, kataster...), aby som sa stala spoluvlastníčkou cesty a v akom podiele by som sa mala podielať na financovaní? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak celkovy pocet pozemkov, ku ktorym vedie nova pristupova cesta je 9 (1x ty, 1x sused, 5x susedove pozemky, 2x tvoje pozemky), tak tvoj podiel na vystavbe by mal byt 3/9, teda 1/3 - ak sa nedohodnete inak.
    Podstatne pre zmluvu a zapis do katastra je aj to ,komu patri pozemok pod buducou cestou.
    Ak chces byt spolumajitelom cesty, mala by si byt spolumajitelom v rovnakom pomere aj pozemku pod nou.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Musíš od suseda okúpiť podiel na parcele, na ktorej bude cesta.

    Potom sa treba dohodnúť na tom, akým podiem budeš spolufinancovať výstavbu. Je to len na vás dvoch, ako sa dohodnete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.