Zavrieť

Porady

Web stránka o pestovaní ovocných stromov

Začiatkom tohto roku 2017 na internete som v záhradníctve našiel veľmi cennú a poučnú Webovú stránku „Hlavné činnosti pri pestovaní ovocných stromov“. V nasledujúcej časti tejto stránky boli tieto „hlavné činnosti rozpísané podrobne v texte“. Stránku som si neuložil v „Záložkách“. I napriek veľkej námahe po niekoľkých mesiacoch nedarí sa mi spomínanú webovú stránku na internete znovu nájsť - zistiť. Nepoznáte niekto takúto stránku o pestovaní ovocných stromov s rozsiahlejším obsahom alebo nejaké typy by ste mi nemohli dať?

K danej téme -
len príkladom dopĺňam jednu z hlavných činností pri pestovaní ovocných stromov a to:
- „pestovanie podpníkov pre ovocné druhy“
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Každá jedna takáto činnosť je podrobne popísaná,iba heslovite v nasledujúcej samostatnej časti predmetnej Webovej stránky. Napr.: Podpníky ovlivňujú všetky kvalitatívne a kvantitatívne vlastnosti odrody alebo plodu. Rozdeľujú sa na generatívne dopestované z osiva, z jadierok a kôstok. A na vegetatívne dopestované spôsobmi rozmnožovania – odkopkami, odreskami, in vítro a podobne. Význam podpníkov je z hľadiska rastu naštepenej a naočkovanej odrody. Pre jablone sú podpníky označené A2, MM1(1, MM106, M7, M26, M9, M27; pre hrušky dula a hruška planá; pre čerešne a višne čerešňa Vtáčnica, Gisela, Mahalebka, Colt a Gisela 5. Pre slivky a ringloty generatívne podpníky pre slivkoviny Myrobalán, BO-MY – 1, BO-MY-2, Žltý špendlík, S-BO 1, St. Julien. Vegetatívne podpníky pre slivkoviny MY-BO-1, MY- KL-A, S-BUPR – 1, M- Damascena – C, Acermanova sliva, St. Julien. Pre marhule tiež podobné podpníky a obdobne aj pre broskyne. Dôležitá je znašanlivosť, príbuznosť, afinita. Najčastejšie používané podpníky M- 9, M-26, M-7, M-1O6, plánka a ďalšie, podľa vlastností.
Bližšie aj: http://www.zahradnictvocaklov.sk/ovo/podpniky.html
Ospravedĺńujem sa, lebo ja nie som odborník na pestovanie ovocia. Pôvodne som hľadal predmetnú stránku na väčších záhradníctvach, potom viackrát na „historii“ v mesiacoch na konci roka 2O16 a začiatkom roka 2O17.
Preto som sa ešte skúsil obrátiť na záhradkárov na Porade Záhrada. Steve.
Naposledy upravil ste_ve : 01.05.17 at 18:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Web stránka o pestovaní ovocných stromov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.