Zavrieť

Porady

Dovoz psíka z CZ

Doviezli sme psíka, šteniatko. Máme k nemu česky Pet pás, zacipovany, tetovany, prvé očkovanie za sebou - v Čechách. Dnes sme boli očkovať tu. Problém nastal s registráciou Pet pasu/čipu. V Čechách zaregistrovaný je.
Ako postupovali vaši veterinári? Registrovali v SR znovu? Nakoľko do českého registra sa Slovenská lekárka nedostane.
Poznámka: nejde o registráciu v plemennej knihe, ale klasický petpass/cip u slovenského veterinára a v slovenskom registri zvierat ( ten ktorý sa vedie pre prípad straty)
Naposledy upravil fortunka : 16.05.17 at 21:28
3 komentárov     zbaliť
alaya1 ak ma v pase cislo, ved ho moze zaregistrovat tiez. Je bezne dovazat psov, veterinar by mal vediet, ako postupovat.
fortunka No veď mala by ešte aj takéto stresy
alaya1 treba vyhladat ineho veterinara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Riesenie mozno je:

    U veterinara v CR aktualizovat udaje v registracii v Cechach na Vase udaje, vase udaje dopisat do pasu rucne (miesto na to je hned na druhej strane)

    Ockovania znacit do existujuceho Ceskeho pasu. Cip vie urcite nacitat aj lekar v SR, vie porovnat cislo cipu z tym co je v pase. Pes sa da teda jednoznacne idenfikovat, ak ked je psik Cech.
    fortunka V páse sú moje údaje ale prístup do elektrickej databázy musí mať veterinár, nahlasuje očkovanie, každé. Čiže by som musela volať každé očkovanie do čiech lekárovi ktorého ani nepoznám. V slovenskej databáze psa nenájde. Verím že je normálne riešenie, aby som co najmenej ľudí otravovala

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    skus tu,mozno pomoze http://www.svps.sk/zvierata/spolocenske.php#dovoz


    Podmienky registrácie importovaných jedincov:

    Majiteľ psa dovezeného zo zahraničia, musí od 1. januára 2006 predložiť k registrácii importovaného jedinca okrem originálu exportného preukazu o pôvode psa aj potvrdenie od poradcu chovu, príp. veterinárneho lekára, o vykonaní kontroly tetovacieho čísla, resp. čísla mikročipu dovezeného jedinca. Tetovanie, prípadne čipovanie musí byť vykonané u chovateľa, nie dodatočne po dovezení jedinca na Slovensko. Potvrdenie musí vystaviť poradca chovu, resp. veterinárny lekár na Slovensku, nie zo zahraničia.

    Ak pes nie je ani tetovaný, ani čipovaný, musí si dať majiteľ na vlastné náklady vykonať genetické testy na preukázanie pôvodu k registrácii nahlasovaného psa. Bez tohto potvrdenia nebude plemenná kniha UKK registrovať dovezeného jedinca.http://www.unkk.sk/phpmenu.php?s=16
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Toto som čítala, mňa sa netýka.. problém je iba s registrom,.keďže pes je označený u chovateľa sú údaje v Čechách... Web som presnorila papiere pôvodu atď nie sú problém
    alaya1 mas mat exportny rodokmen, bez neho sa nepohnes, nezaregistruju ti ho
    fortunka Rodokmeň sa nevystavuje hneď, trvá kým ho vystavia a pošlú, ale ja sa pýtam na klasický čip a petpass
    alaya1 preco nechce pouzovat ten co mas? Ved plati medzinarodne. Mas tam ciarovy kod, moze ho registrovat cez neho
    fortunka Ale tu nejde o používanie. Do tej databázy sa musí SR Veterinarka nahlásiť a dopĺňať očkovania, a mal by byť v databáze slovenskej zaregistrovaný čip psa. Len mi nejde do hlavy že ona nevie čo má robiť... V ČR mi povedali to čo som si myslela, psa mám prihláseného ale ona ho musí prihlásiť tu, nakoľko pes bude tu a je väčšia pravdepodobnosť že ho budú hľadať v slovenskej databáze ak dačo... Petpass sa nebude meniť.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.