Zavrieť

Porady

chránené vtáčie územie a stavebné povolenie

vvlasto.ke

vvlasto.ke je offline (nepripojený) vvlasto.ke

vvlasto.ke
Sú nejaké špeciílne podmienky, ktoré musím splniť, aby som dostal stavebné povolenie na pozemku, kde je Chránené vtáčie územie?
Naposledy upravil vvlasto.ke : 20.05.17 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pavol54

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    misoft

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50#cast2-oddiel3
    §47 ods.a
    V tvojom prípade - ak sa Životné prostredie vyjadrí, že stavba by narušila princípy a význam chráneného územia - stavebné povolenie nedostaneš. Chránené územie je zriadené štátom, takže je nad územným rozhodnutím obce - v tomto prípade obec nemôže povolenie vydať.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvlasto.ke takže rozhoduje úradník, či už štátny alebo samospráva (aj so všetkými svojimi malosťami) ...pochopil som to správne?
    misoft Samospráva rozhodne, že áno.... lenže keďže je potrebné aj vyjadrenie štátneho orgánu, ktorý chránené územie zriadil - zákon 543/2002 O ochrane prírody a krajiny - §9 - a keď tento štátny orgán - v tomto prípade Ministerstvo životného prostredia - povie NIE - tak ani obec (a jej stavebný úrad) nemôže vydať súhlasné stanovisko k stavebnému povoleniu.
    Tu nerozhoduje úradník z vlastnej vôle - raz je tam chránené územie, je na to zákon a basta!
    vvlasto.ke ďakujem, rozumiem. čiže pred kúpou nehnuteľnosti na stavbu je vhodné mať súhlasné stanovisko úradu život.prostredia...
    misoft Pred kúpou takéhoto pozemku sa najskôr INFORMUJ, či tam bude možné vykonať stavbu. A keďže sa jedná o štátom chránené územie - relevantnú odpoveď by ti mal dať zriaďovateľ tohto územia....
    Inak je to vyhadzovanie peňazí do ľuftu - chránené biotopy, územia s ochranou zveri a vtáctva sú územiami I. stupňa ochrany - teda VEĽMI, VEĽMI veľké obmedzenia sú tam.
    Tak isto ti nik nepovolí postaviť stavbu v ochrannom pásme vodného zdroja I.stupňa a to tiež zriaďuje štát, prostredníctvom vodohospodárov....
    vvlasto.ke Jasné, ďakujem značne.
    pavol54 Čo je to za pojem "zriaďovateľ územia" ?
    misoft Sorry - zle som sa vyjadril - niekto určí, ktoré územie bude ako chránené, zriadi toto územie (vyznačí, určí pravidlá, vydá v zákone označenie, stupeň ochrany) - skôr by malo byť správca... pretože pozemky na tomto území môžu byť v súkromnom, ale aj v štátnom vlastníctve....
    Podstata je však v tom, že ak niekto zriadi na nejakom území niečo (chránené územie zo zákona) - stará sa o neho v štátnom záujme a potom podriadené zložky (samospráva, vlastník) majú obmedzené vlastnícke práva....
    pavol54 Teda ministerstvo pôdohospodárstva určuje významné územia na poľnohospodárskej pôde. štát žiadnu pôdu nespravuje, ani samospráva
    pavol54 Ak si nedal žiadosť o vyňatie pôdy s poľnohospodárskeho pôdneho fondu a nedostal si kladné vyjadrenie, potom je debata o nejakom vtáčom či inak chránenom území zbytočná. Na stavebnom pozemku URČITE NIE JE žiadne chránené územie.
    vvlasto.ke predmetný pozemok je vedený ako záhrady a 1 parcela je zastavanom území a druhá v extravilane
      zbaliť

    chránené vtáčie územie a stavebné povolenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.