Zavrieť

Porady

Mala by som dostať zaplatený nadčas za tábor s deťmi?

Dobrý deň,
pracovníci Detského domova idú s deťmi do tábora na jeden týždeň, doteraz im za takéto akcie bolo počítané len 8 hodín riadny pracovný čas, nič viac (bez náhradného voľna, nadčasov). Rozumiem tomu správne, keď si myslím, že:
1. keďže budú mimo svojho miesta výkonu práce, budú na pracovnej ceste = Príkaz na pracovnú cestu
2. pracovný čas sa im bude počítať ako 8 hodín riadny pracovný čas, 8 hodín práca nadčas a 8 hodín (od 22:00 do 06:00) v noci pracovná pohotovosť - dozor, s deťmi budú non-stop, cez deň aktivity a program
3. počas toho týždňa bude štátny sviatok a nedeľa, takže im prináleží aj príplatok za sviatok 12 hodín
4. majú nárok na diéty
5. pracovná cesta začína odchodom z riadneho miesta výkonu práce (nástupom do autobusu) a končí príchodom do riadneho miesta výkonu práce
6. ako je to s poistením, ak sa tento tábor uskutoční v zahraničí?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. ano
    2. v podstate ano ,ale moze nastat problem, kedze nemozu bez odpocinku pracovat 7x24 hodin. Podstatne je ako je praca v tabore rozvrhnuta. Mozu sa striedat po 8 hodinach a nadcas nevznikne, rovnako pohotovost nemusi mat kazdy den kazdy pracovnik, staci jeden.
    3. priplatok ano, preco 12 hodin?
    4. ak nemaju zabezpecenu stravu (co asi v tabore maju)
    5. zaciatok a koniec pracovnej cesty urcuje zamestnavatel
    6. je v zaujme zamestnavatela zabezpecit pracovnikom na pracovnej ceste aj poistenie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    letrizu Ďakujem za info, ešte by som si chcela ujasniť:
    k bodu 2.: práca v tábore nie je rozvrhnutá, je dané, že na 6 detí ide 1 vychovávateľ, nebudú sa vo výchove striedať, ani nemajú možnosť z tábora na čas odpočinku odísť, keďže ide presne toľko vychovávateľov, koľko je potrebných na daný počet detí. Ako potom?
    k bodu 4.: stravu nemajú zabezpečenú (môžu si pre seba vraj variť)
    ivka70 k 2: to musi urcit zamestnavatel, nie jedane, ze na tabore ma byt na 6 deti 1 vychovavatel, v tabore je cislo rozhodne mensie a urcite nie je taky normativ nai pre dedi z DD
    k 4 - aj deti si same varia?
    kto zabezpecuje suroviny a varenie?
    ak strava zabezpecena nie je, je narok na stravne
    letrizu Ďakujem! Prajem pekný deň!
      zbaliť

    Mala by som dostať zaplatený nadčas za tábor s deťmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.