Zavrieť

Porady

Mala by som odvadzat mesacne dan z brigadnickej zmluvy a v akej vyske?

Od septembra 2007 som podpisala brigadnicku zmluvu na vyucovanie v jednej umeleckej skole. V zmluve sa neuvadzalo nic o platení dani, iba hodinova mzda. Ked mi vsak tuto mzdu vyplacaju, davaju mi iba vydavkovy pokladnicny doklad, kde vobec nie je rozpisana dan ani nic podobne, je tam iba cela suma, ktoru by som mala dostat, avsak do ruky mi davaju zhruba polovicu, vraj sa to zdanaju. Mohol by mi niekto prosim vysvetlit tento system?
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Tak to som ešte nepočula o takomto vyplácaní odmeny. Žiadaj si riadnu výplatnú pásku.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, ziadaj riadnu vyplatnu pasku, na konci roka ti aj tak musia dat podklady pre tvoje zuctovanie dani z prijmu a tam bude vypisane, co ti stiahli, potom ty to musis zahrnut do svojho danoveho priznania.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Pozor!!! Daň je 19%, takže žiadna polovica. A podpisuješ výplatnú listinu (alebo aj VPD) kde je suma ktorú preberieš. Nič navyše.

A máš nejakú dohodu podpísanú?
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

tetrisss Pozri príspevok
Ano, ziadaj riadnu vyplatnu pasku, na konci roka ti aj tak musia dat podklady pre tvoje zuctovanie dani z prijmu a tam bude vypisane, co ti stiahli, potom ty to musis zahrnut do svojho danoveho priznania.
Podľa toho koľko zarobí. Ak sú dohody do 5 000 mesačne má daň vysporiadanú.

Ale daň je zamestnávateľ povinný stiahnuť a odviesť, či už sa jedná o preddavkovú alebo zrážkovú.
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Neviem to tu este dobre ovladat, chcela by som reagovat na prispevok od Helec, ano podpisovala som brigadnicku zmluvu, kde ale nic o tom zdanovani nebolo. A mne sa akosi nepozdava, ze by mi mali dat len vydavkovy doklad, kde ta dan nie je rozpisana.....
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Mesacna mzda z tej dohody mi urcite nepresiahne 5 000 SK
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Mirinda8888 Pozri príspevok
Neviem to tu este dobre ovladat, chcela by som reagovat na prispevok od Helec, ano podpisovala som brigadnicku zmluvu, kde ale nic o tom zdanovani nebolo. A mne sa akosi nepozdava, ze by mi mali dat len vydavkovy doklad, kde ta dan nie je rozpisana.....
Rozhodne žiadaj od zamestnávateľa výplatnú pásku.
Veď takto sa žiadna mzda nevypláca. Či už je to z riadneho PP, alebo z brigádnickej zmluvy.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirinda8888 Pozri príspevok
Mesacna mzda z tej dohody mi urcite nepresiahne 5 000 SK
Mirinda8888, to si vieš aj sama skontrolovať: v dohode máš sumu na 1 hod. práce.
Počet odpracovaných hodín x dohodnutá hodinová odmena = brutto suma.
Z brutto sumy vypočítaš 19% daň z príjmu, výslednú sumu dane zaokrúhliš na celú sumu korunu smernom nadol.
Rozdiel medzi brutto sumou a sumou dane je to čo by ti mali vyplatiť.
Naposledy upravil liba2 : 26.11.07 at 04:08
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Mirinda8888 Pozri príspevok
Mesacna mzda z tej dohody mi urcite nepresiahne 5 000 SK
Ak by si mala mzdu 5.000,-- Sk, tak Ti daň vychádza 950,-- Sk./ ak nemáš podpísané vyhlásenie/
To znamená, že na výplatu by si mala dostať 4.050,-- Sk.

Ak by si mala podpísané vyhlásenie, tak Ti daň vyjde 0,-- Sk
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

No takže: Ty musíš dostať výplatnú pásku. Vždy, aj keby Ti posielali peniaze na účet. Tam je rozpis, čo a v akej výške Ti strhli. Ak Ti dajú podpísať VPD tak súčasťou by mala byť výplatná listina, kde je napísaná čiastka ktorú preberáš. V zmluve sa nepíše čo Ti budú strhávať, iba typ predurčí či sa budú plať aj odvody alebo len daň (tá sa platí pri zamestnanco vždy).
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Dakujem, no a ked mi davaju zhruba polovicu toho co by som mala dostat? Povedali mi, ze je vsetko tak ako ma byt, mam si pytat nejaky doklad kde je ta dan rozpisana?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pýtaj si tú výplatnú pásku...tam má všetko byť...
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Ty musíš dostať tú pasku, za každých okolností. Môžeš sa pri rozhovore zmieniť o úrade práce.... ktorý Ti môže pomôcť.

Pod čiarou :
čo je to za školu??? Veď toto im nemôže v účte preisť? A kdo je zriaďovateľ?
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Na zaciatku skolskeho roka som sa este mojho profesora v skole pytala, preco moj brat ked v lete brigadoval odviedol dan az na konci a ja ju musim mesacne, on mi povedal, ze ja by som ziadnu dan platit nemala, ze to za mna plati zamestnavatel, tak ja uz nerozumiem vobec..... Obavam sa, ze tuto takmer polovicu ktoru mi strhavaju ide niekde do vrecka a na konci mi pride zaplatit nejaku dan z celkoveho prijmu.
A tu dan by mi potom na nasledujuci rok nemali vratit?
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Pre Helec: ide o sukromnu zakladnu umelecku skolu, ale viac by som vam potom o tom napisala sukromne, teraz sa neda, kedze tie sukromne spravy sa daju posielat az po 5 dnoch.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
závisí, kolko zarobíš...
ak iný príjem nemáš, podpíšeš Vyhlásenie ku mzde, tak by ti nemali zrážať žiadnu daň....
Radšej sa porozprávaj dôrazne so zamestnávateľom .... rozhodne trvaj na vydaní výplatných pások, ak ti ich nedá ihned, žiadaj ihned písomne DOPORUČENE.
Máš problém si podobnú prácu nájsť inde o seriózneho zamestnávateľa?
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

No už sme sa pochopili!!
Tiež si myslím, že tam niekto bačuje...
Ale prevez ho, vypýtaj si pásku, zmieň sa o UPSVaR a o zákonníku práce, prípadne o nadriadených. Máš svoje práva.
Ak nemáš iný príjem a máš podpísané vyhlásenie, tak nebudeš mať ani platiť daň, takže všektky peniaze mali byť Tvoje. To by si musela presnejšie popísať.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Ak budeš mať záujem, kľudne napíš súkromnú (aj po 5 dňoch) a môžme to prebrať.
0 0
Mirinda8888 Mirinda8888

Mirinda8888 je offline (nepripojený) Mirinda8888

Oni mi dali podpisat este dodatocne nejake papiere, ktore sa tykali cisto toho zdanovania, boli tam nejake tabulky o sume na danovnika a tak podobne, ale priznam sa, ze stvrtym rokom studujem na obchodnej akademii, na styroch predmetoch sa ucim o zdanovani prijmov, ale naozaj neviem co mi to dali podpisat, nerozumiem tomu.... ale velmi pekne dakujem za rady
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

To Ti dali asi podpísať to vyhlásenie o dani, takže máš dostať, celé peniaze.
Ak sa budeš okolo toho pýtať môže sa stať, že tvoje miesto už nebudú potrebovať. Ale treba zvážiť či sa necháš takto využívať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať