Zavrieť

Porady

Koncesionarske poplatky

Dobrý deň,
Mám otázočku ohľadne koncesionárskych RTVS poplatkov.
Mám dve odberné mieste, ale na jednom bývala moja matka, ktorá tam bola prihlásená ako dôchodkyňa (odberné miesto bolo, ale na mňa)a ona platila len koncesionárske poplatky.
Teraz, keď som ju odtiaľ odhlasovala, ma informovali, že ona ich platiť nemala, ale ja. No ak keďže som ich neinformovala , že mám dve odborné miesta. Mám im rozdiel doplatiť( čo je za niekoľko rokov celkom dosť) neviete mi niekto poradiť ako z toho von.
VĎAKA
3 komentárov     zbaliť
vicktor BroniSlava, ty na tej druhej adrese neplatis RTVS? Ak ano, potom matkine platby maju vratit.
Broni Slava no veď to som pôvodne od nich chcela, ale oni vyrukovali na mňa ešte s nejakým nedoplatkom.
Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.
vicktor "...zahada ako ju tam prihlasili..."
Ziadna zahada, mama pocula ze kazdy kto ma elektrinu musi platit, tak sa prihlasila sama.
Nic nedoplacaj, oni by mali vratit, ale ci uspejes, to je otazne ... ci dokazes zdokumentovat tie platby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Platiteľ, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady. Upozorňujeme, že podmienkou je, aby odberateľom elektriny bola tá istá osoba.
    Broni Slava Ďakujem krásne za reakcie. Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
    Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ty si mala platiť, nakoľko bolo odberné miesto písané na Teba..keďže mama platila zníženú sadzbu ako dôchodkyňa, samozrejme vznikol Ti nedoplatok...
    pozri bližšie tu : https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-dochodcov

    Keďže si im neoznámila, že máš dve odberné miesta, budeš to musieť bohužial doplatiť..pozri tu : viac odberných miest... https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/caste-otazky
    Naposledy upravil evuš : 04.07.17 at 12:14
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ako si na to prisla? Myslim na informacie ktore nie su v zadani - ze matka platila ZNIZENU sadzbu a BroniSlava neplatila VOBEC.
    Ja mam tri odberne miesta a nic som RTVS neoznamoval. Raz ma vyzvali ze preco neplatim za jednu adresu tak som to vysvetlil, inak nic.
    evuš ..žeby na www.rtvs.sk časté otázky ?

    Platiteľ, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady. Upozorňuje, ak odberateľom elektriny je tá istá osoba.
    evuš ..lebo som to tak pochopila, písala, že mama tam platila iba koncesionárske poplatky a ako dôchodkyňa mala asi aj zníženú platbu...
    vicktor Na caste otazky som sa nepytal, ale na tvoje vizionarstvo.
    Ako dochodkyna bez elektriny nemala co MAT znizenu sadzbu (to ze ju platila dobrovolne a zbytocne je ina vec) a este chyba odpoved preco si myslis ze BroniSlava neplatila NIC.
    evuš Teraz, keď som ju odtiaľ odhlasovala, ma informovali, že ona ich platiť nemala, ale ja. No ak keďže som ich neinformovala , že mám dve odborné miesta. Mám im rozdiel doplatiť..
    ..dala neúplné info, viac sa neozvala...
    Broni Slava Ďakujem krásne za vaše reakcie. Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
    Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.
    avalik Koľko je to pár rokov?
      zbaliť

    Koncesionarske poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.