Zavrieť

Porady

preprava tovaru

Odberateľ z ČR ktorý je plátcom DPH v ČR si objednal u nás výrobky.
Vystavili sme fa na uvedený tovar bez DPH. Daľšia položka na fa sú prepravné náklady. Začiatok cesty je v SR koniec v ČR. Majú byť prepr. náklady s DPH alebo bez?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ak vykonali uvedenú prepravu pod IČ DPH CZ a vy ste platcami DPH na Slovensku a objednali ste prepravu pod IČ DPH SK tak to nie je správne. Takáto preprava mala byť fakturovaná bez DPH a vy si ju samozdaníte na Slovensku.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
adus
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu a pomoc.
Firma z ČR - platca DPH, ktorá je našim obchodným partnerom, uskutočnila pre nás službu a to prepravu v rámci ČR. Poslali nám faktúru, na ktorej vyčíslená aj DPH. Je to podľa Vás správne?
Dík
Áno, nakoľko sa nejedná o prepravu medzi členskými štátmi.
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Takže potom je to správne tak, ako mi to vyfaktúroval. Neviete mi poradiť aký to je §?
Ďakujem.
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Viem mi niekto, prosím poradiť §?
Ďakujem.
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Ahojte, tak ešte raz sa vraciam k svojej téme
Ako mám zaevidovať faktúru, o ktorej som písala v predchádzajúcich príspevkoch? (faktúra z ČR s DPH za prepravu v rámci ČR)
suma s DPH - 518AE/321AE? Mám niekde evidovať to DPH?
Alebo mám rozúčtovať sumu bez DPH, DPH a sumu s DPH?
Som z toho zúfalá.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Faktúru pekne naúčtuješ celú aj vrátane DPH na 518. Ty si tú DPH predsa nemôžeš odpočítať a preto ju účtuješ rovno do nákladov, ktorých sa to týka.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

adus
Viem mi niekto, prosím poradiť §?
Ďakujem.
§15 ods. 3. Miestom dodania je ČR. Teda správne vystavili faktúru s DPH. Ine by bolo ak by tovar prepravili z ČR do inej členskej krajiny, alebo naopak.
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

ĎAKUJEM
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
kalkulka
Faktúru pekne naúčtuješ celú aj vrátane DPH na 518.
Len doplním, že účtovanie na príslušný účet záleží aj od toho, čoho sa preprava týkala. Nemusí to byť len účet 518, ale môže.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Kirk
§15 ods. 3.
Áno, keď službu poskytuje tuzemský dodávateľ, alebo osoba, na ktorú sa vzťahuje slovenský zákon o dani z pridanej hodnoty. Nakoľko v našom prípade bola služba poskytnutá v ČR, daňový režim sa riadi českým zákonom o DPH. Úprava je však obdobná ako na Slovensku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Slovenská firma, platiteľ DPH, vykonal prepravu tovaru pre českú firmu, platiteľa DPH, na území ČR. Bez ohľadu na to, čo je uvedené v príspevku 8 (či sa to môže alebo nemôže, lebo už to urobil a treba to vyfakturovať) ako treba vystaviť pre českú firmu faktúru? Vystavili sme s DPH, ale túto nám vrátili, že musí byť bez dane. Ak ju vystavím bez dane, v ktorých riadkoch daň. priznania to uvediem?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Elenka,
ja som tu už dávno pricapila inovovanú tabuľku - čiastočne odkonzultovanú s Ing. Kováčikovou, možno sa k tomu aspoň niekto vráti
http://www.porada.sk/t13961-slovensk...vca-a-dph.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Preprava EU(1)- EU(1)
Objednávateľ : EU (1) DIČ
Prenos DPH

Podľa mňa neuvádzaš v priznaní DPH.

Na faktúre napíšeš prenos DPH podľa § 15 § 16
Naposledy upravil Muška : 24.11.06 at 08:30
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

abel
Slovenská firma, platiteľ DPH, vykonal prepravu tovaru pre českú firmu, platiteľa DPH, na území ČR. Bez ohľadu na to, čo je uvedené v príspevku 8 (či sa to môže alebo nemôže, lebo už to urobil a treba to vyfakturovať) ako treba vystaviť pre českú firmu faktúru? Vystavili sme s DPH, ale túto nám vrátili, že musí byť bez dane. Ak ju vystavím bez dane, v ktorých riadkoch daň. priznania to uvediem?
V našom zákone § 16/1 nakoľko ste obaja platiteľia, miesto dodania je česko.
V českom zákone to oni majú v § 10/2, na nich sa prenáša DP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak, bude mať niekto čas, mrknite sa na tabuľku v prílohe, či môže byť?
Ďakujem
Naposledy upravil Muška : 29.11.06 at 22:32
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať