Zavrieť

Porady

Som v poznamke no nie som vlastnik

Mal som preruseny vklad, doplnil som udaje a teraz v poznamke pri tarchach figuruje moja banka a moje meno je v zatvorke s oznacenim dlznik. Ako vlastnik bytu je vsak stale vedeny povodny majitel. A uz dva mesiace je na LV vyznacena plomba, ktora sa tyka zmeny trvaleho bydliska povodneho majitela.
Mam len cakat (dokedy?) a veci sa pohnu, alebo mozem aj nieco urobit nech vec konecne dotiahnu? Vdaka
4 komentárov     zbaliť
buchač alebo mozem aj nieco urobit nech vec konecne dotiahnu?...?
=====================
No ja teda neviem...ale mohol by si v prvom rade dotiahnuť zadanie ?
kec Nerozumiem
buchač kec (Dnes 00:14) Nerozumiem
===============
Hm...ja nerozumiem tomu, čo si vlastne napísal.
Ale ak by som mal dedukovať a aj odpovedať :
- kupil si byt
- nedal si komplet vklad do KN
- takže sa nečuduj
- termín sa predlžuje odznova
- dovtedy neurobíš nič
draik Prvá bola zmena priezviska až potom vklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    1. Zabudol si napísať, aké nedostatky mal návrh na vklad a či si ich doplnením návrhu odstránil. Teraz už len čakaj na výsledok.
    2. Plomba bude na LV, kým kataster nevykoná zápis zmeny trvalého bydliska súčasného vlastníka. Potom ho znovu zaplombuje kvôli rozhodovaniu o vklade - teda schváli návrh na vklad alebo ho odmietne. Ak ho schváli, budeš na LV zapísaný ako vlastník.
    3. Ťarcha je zrejme zapísaná na základe Tvojej povinnosti voči banke, ktorá Ti poskytla hypotéku. Banku nezaujíma, či si vlastník, pre banku si dlžník.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zavolaj si tam a spýtaj sa na podrobnosti. Prípadne si dohodni osobnú návštevu. Tak sa dozvieš, čo potrebuješ a nemusíš sa stresovať.

    Som v poznamke no nie som vlastnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.