Zavrieť

Porady

Čo je Intrastat

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Čo je to intrastat?Môžete mi to podrobnejšie vysvetliť?Ďakujem.
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Intrastat sa robí ak máš nejaké nadobudnutie tovarov z EU.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Aj vývoz do EÚ. Na stránkach colnej správy alebo štatistického úradu je toho celkom dobre a dosť popísane.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ivti
Čo je to intrastat?Môžete mi to podrobnejšie vysvetliť?Ďakujem.
Povinnosť viesť intrastat má organizácia, ktorá prekročí pri dovoze alebo vývoze z/do EU asimilačný prah 3 mil. Sk. Intrastat sa posiela na colný úrad do 15. dňa nasl. mesiaca.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Marianna01
Povinnosť viesť intrastat má organizácia, ktorá prekročí pri dovoze alebo vývoze z/do EU asimilačný prah 3 mil. Sk. Intrastat sa posiela na colný úrad do 15. dňa nasl. mesiaca.
Pri dovoze 3 mil.Sk, pri vývoze 6 mil.Sk. Tu sa robí zjednodušený formulár. Potom sú podrobné formuláre. Najprv sa treba zaregistrovať na štatistickom úrade. Kódy, ktoré sa vpisujú do formulára sú na stránke www.statistics.sk, intrastat - je tam veľa ďalších potrebných informácií. Prepočet kurzom NBS sa robí dňom nadobudnutia tovaru alebo vývozu tovaru, prípadne je to deň vystavenia faktúry. Ak ste presiahli len dovoz - teda 3mil. Sk - robí sa intrastat len naň. To znamená, že dovoz a vývoz sa evidujú osobitne.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Vypĺňam prvýkrát Intrastat a neviem si poradiť s kódmi tovaru. Firma nakupuje poľské okná a na faktúre sú kódy napr. 1365 ON k3/B, podľa vysvetliviek k formuláru majú to byť 8-miestne kódy. Neviem či ich mám uviesť také aké sú na faktúre, na jednej ani nie je kód. Alebo ich niekde viem nájsť. Ináč najprv si to musím preložiť z poľštiny a ani neviem čo je Lacznik. Kto mi s tým poradí?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

gita
Vypĺňam prvýkrát Intrastat a neviem si poradiť s kódmi tovaru. Firma nakupuje poľské okná a na faktúre sú kódy napr. 1365 ON k3/B, podľa vysvetliviek k formuláru majú to byť 8-miestne kódy. Neviem či ich mám uviesť také aké sú na faktúre, na jednej ani nie je kód. Alebo ich niekde viem nájsť. Ináč najprv si to musím preložiť z poľštiny a ani neviem čo je Lacznik. Kto mi s tým poradí?
na intrastate určite nemôžeš udávať kódy tovaru z faktúry, nakoľko tieto kódy si väčšinou udáva sama firma, ako to vedie vo svojej skladovej evidencii.. pre potreby intrastatu existuje zoznam číselnej nomenklatúry - to sú osemmiestne kódy pre všetky druhy tovaru..
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

A k tej číselnej nomenklatúre kde by som sa dopracovala?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

gita
A k tej číselnej nomenklatúre kde by som sa dopracovala?
vychádza vo forme zákona alebo prílohy k zákonu, nie som si istá..
ja ju mám určite v programe Intrastat CS, ktorý sa dá voľne stiahnuť na stránkach colnej správy (www.colnasprava.sk) a cez ktorý vždy spracujem intrastat a odosielam cez net..
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

1/Ja zatiaľ nemám povinnosť Intrastatu, ale nezadržiteľne sa k nej blížim. Chcem vedieť aké presne hodnoty treba sledovať. Ja mám nákupy len z ČR a tak som načítala všetky faktúry z Čiech a prepočítala každú vždy tým kurzom, ktorý som dávala pre výkaz DPH. Je to správne?
2/ Som kvartálny plátca DPH, ked ten asimilačný prah pre prijatie presiahnem napríklad v septembri, tak musím Intrastat poslať do 15.10 alebo až 15.112006?
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Skoda, ze ti nikto neodpovedal, aj mne by sa to hodilo.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Skúšam prilepiť

[SEARCH]intrastat[/SEARCH]
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Vianocka
Skoda, ze ti nikto neodpovedal, aj mne by sa to hodilo.
Kedy vzniká spravodajská povinnosť
Keď spravodajská jednotka za predchádzajúci kalendárny rok prijala alebo odoslala tovar v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia, spravodajská jednotka má povinnosť predkladať INTRASTAT-SK hlásenie od začiatku nasledovného roku.
To znamená, že spravodajská povinnosť prechádza aj do nasledovného roku, avšak môže sa zmeniť jej rozsah v závislosti od prekročenia prahu zjednodušenia.
Keď spravodajská jednotka za predchádzajúci kalendárny rok neprijala alebo neodoslala tovar v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia, ale od začiatku sledovaného roka tento prah dosiahla, podáva INTRASTAT-SK hlásenie od mesiaca, v ktorom dosiahla prah, vrátane daného mesiaca.
Nové spravodajské jednotky, ktorým vzniká povinnosť predkladať INTRASTAT-SK hlásenie v sledovanom roku, a to z dôvodu, že od začiatku sledovaného roka odoslali alebo prijali tovar spoločenstva v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia a zároveň rovnej alebo vyššej ako prah zjednodušenia, môžu písomne požiadať Štatistický úrad SR o možnosť predkladať úplné hlásenie a to hneď pri vzniku spravodajskej povinnosti.
Na určenie spravodajskej povinnosti sa do súhrnnej hodnoty prijatí a odoslaní za dané obdobie započítavajú všetky transakcie, vrátane bezodplatných dodaní, spracovania a finančného leasingu. Spravodajskej jednotke sa odporúča sledovať, či jej vzniká spravodajská povinnosť a v akom rozsahu. Ak zistí, že jej vzniká spravodajská povinnosť, zaregistruje sa na Štatistickom úrade SR prostredníctvom dotazníka, ktorý je možné nájsť na internetovej adrese www.statistics.sk v časti INTRASTAT-SK a ďalej v časti Registrácia. Vyplnený dotazník je potrebné poslať na Štatistický úrad SR buď e-mailom, faxom alebo poštou (pozri Kontakty).
Pracovníci Colnej správy SR následne oznámia spravodajskej jednotke príslušnú pobočku colného úradu, na ktorú bude predkladať INTRASTAT-SK hlásenia a odovzdajú jej prístupové meno a heslo, aby mohla v prípade záujmu posielať hlásenia v elektronickej forme.
0 0
feri510 feri510

feri510 je offline (nepripojený) feri510

Je to štatistika uskutočnených obchodov medzi jednotlivými krajinami spoločenstva (EÚ). Sú stanovené limity pre dovoz a vývoz, ktooré ak sa prekročia, je potrebné podávať štatistické hlásenia - INTRASTAT.
1 0
john knedlovic john knedlovic

john knedlovic je offline (nepripojený) john knedlovic

...realitny makler
hello )

intrastat je statisticke hlasenie, ktore sa musi odovzdavat statistickemu uradu pri prekroceni hranice dovozu z clenskych statov EU.

btw, ak by si potrebovala pomoc, mam velmi dobry kontakt na ludi ktori robia intrastaty aj mne
Naposledy upravil john knedlovic : 19.11.06 at 09:06 Dôvod: gramatika :)))))))))
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
john knedlovic
hello )

intrastat je statisticke hlasenie, ktore sa musi odovzdavat statistickemu uradu pri prekroceni hranice dovozu z clenskych statov EU.

btw, ak by si potrebovala pomoc, mam velmi dobry kontakt na ludi ktori robia intrastaty aj mne
poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

sway
poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka
Tá hranica je strašne dlhá a strážená po zuby ozbrojenými trpaslíkmi
Ale môžeš pozrieť http://www.statistics.sk/webdata/slo...ie/oznam06.htm , http://www.statistics.sk/struk/intras.htm a https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?x=266&y=67 V podstate je to: na rok 2006 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bepo
Tá hranica je strašne dlhá a strážená po zuby ozbrojenými trpaslíkmi
Ale môžeš pozrieť http://www.statistics.sk/webdata/slo...ie/oznam06.htm , http://www.statistics.sk/struk/intras.htm a https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?x=266&y=67 V podstate je to: na rok 2006 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.
uff, to som si vydýchla, ta som v pohodičke, vrelá vďaka !
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

... a co vlastne potrebujes vediet ty konkretne?
Intrastat robim od vstupu do unie, takze by som mal vediet...
0 0
john knedlovic john knedlovic

john knedlovic je offline (nepripojený) john knedlovic

...realitny makler
sway
poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka


pri dovoze je to 3 000 000SKK, pri vyvoze 6 000 000 SKK - v tomto pripade vznika povinnost odovzdat zjednodusene hlasenie intrastat.

Ked je to nad 12 000 000 SKK pri dovoze, a 30 000 000 SKK pri vyvoze treba podat uplne hlasenie intrastat )
0 0
Slavo zo Štiavnice Slavo zo Štiavnice
ajty
... a co vlastne potrebujes vediet ty konkretne?
Intrastat robim od vstupu do unie, takze by som mal vediet...
Prosím ta o odpoveď: ak som v novembri dosiahol vývoz nad 6 mil. Sk podávam prvýkrát intrastat do 15.12. Tento intrastat podávam za celý rok alebo len za mesiac november?
ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať