Zavrieť

Porady

Môže mi zamestnávateľ strhnúť 100 € za 1 deň keď som sa sťahovala?

Zamestnávateľovi som dopredu oznámila, že sa budem sťahovať. On ma z prace neuvolnil lebo nemal miesto mňa náhradu. Ja som mala ťažkú situáciu musela som sa presťahovať narýchlo. Keď prišiel deň výplaty zamestnávateľ mi strhol 100€ za 1 deň sťahovania. Ma pravo na zrážku zo mzdy v takej sume?
ivka70 teda mala si absenciu v ten den?
mas mesacnu mzdu?
ten den bol okolo sviatku?
veronikasad Máš vykázanu zrážku zo mzdy, alebo len o 100€ nižšiu čistú mzdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mohol ti max. dať neospravedlnenú absenciu - čo má za následok práve to krátenie mzdy a krátenie dovolenky.
    zze/2001-311/109/3
    Nevyplatenie 100€ za 1 deň je protiprávne (často je to niekedy až 1/4 mesačnej odmeny za prácu - mzdy a je to neprijateľné.)
    zze/2001-311/131/2

    Požiadaj písomne zamestnávateľa, nech ti PÍSOMNE zdôvodní toto nevyplatenie (on musí v tomto zdôvodnení uvieš príčinu, zákon, podľa ktorého to vykonal). Pokiaľ v tomto zdôvodnení nebude ani jedno z toho hore uvedeného - môžeš podať podnet na IP z dôvodu neodôvodneného krátenia mzdy zamestnávateľom.
    Naposledy upravil misoft : 19.08.17 at 07:24 Dôvod: preklep

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ si na tento deň nežiadala dovolenku, sťahovanie je prekážka v práci na strane zamestnanca bez náhrady mzdy.
    Ak máte nejaký dochádzkovy bonus, okrem straty príjmu za tento deň si mohla prísť aj o tento bonus - aj bez vykazanej absencie to mohlo byť 100€

    Môže mi zamestnávateľ strhnúť 100 € za 1 deň keď som sa sťahovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.