Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Dražba - prídeš o strechu nad hlavou, niekedy je to na dlhšiu dobu a suma sa za ten čas bude len zvyšovať a zvyšovať.... až po dražbe zistíš, že zo získaného po vyplatení dlžoby ti ostane pár cenťákov.
    B) Osobný bankrot - máš kde bývať, majetok pre seba užívať, ale musíš splniť určité podmienky, čítaj:
    https://www.aktuality.sk/clanok/4033...7-dostupnejsi/
    http://www.akmv.sk/aktuality/obcians...y-od-roku-2017

    Vyber si....

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Asi by bolo vhodné vedieť pár vecí. Aká je cena nehnuteľnosti? O aké dlhy sa jedná? Aký majetok máš okrem nehnuteľnosti, či máš príjem stály atď...

    No všeobecne, bez vyššie uvedených informácii , Ja by som išiel skôr cez osobný bankrot. Riešil by som však dilemu a, to, či ísť formou bankrotu alebo splátkového kalendára. Pri splátkovom kalendári by ti ostal všetok majetok aj nehnuteľnosť a dlhy by sa splácali len do určitej výšky. Zvyšok by sa stal nevymáhateľným. Niektoré kategórie dlhov sa stávajú nevymáhateľné už v konkurze, čiže išiel by som preto cez os. bankrot. Os bankrot ťa zbaví aj nových dlhov, ktoré stihneš urobiť do vyhlásenia oddlženia (ochrany pred veriteľmi) a to ti žiadna dobrovoľná dražba nezabezpečí.

    Ak je na nehnuteľnosti zriadené záložné právo, tak ani v konkurze človek nemusí prísť o nehnuteľnosť, lebo ak si záložný veriteľ neprihlási pohľadávku do konkurzu (nemusí), tak je nehnuteľnosť vylúčená z konkurznej podstaty. Máme pekný zákon ), ktorý v podstate chráni banku (záložného veriteľa) v prípade konkurzu pred inými veriteľmi - a v podstate dlžníka chráni záložné právo pred stratou bývania, lebo ak človek spláca hypotéku,tak nie je žiadny rozumný dôvod, aby si banka (záložný veriteľ) uplatňoval pohľadávku v konkurze.

    V prípade dražby prídeš o dom a zaplatíš dlhy vo výške 100 %. Čiže podľa mňa je to jednoznačná voľba.
    Naposledy upravil rudolf83 : 31.08.17 at 17:27
    draik §167k ods. 6

    Je výhodnejší osobný bankrot alebo dobrovoľná dražba nehnuteľnosti v prípade mojich dlhov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.