Zavrieť

Porady

Problem s kovanim MACO

Ahojte poradaci,
Asi pred 4 rokmi sme na novostavbu davali okna/dvere, postupne bolo roboty okolo a teraz prave kolaudujeme.
Na jednych balkonovych dverach som zistil, ze na kovani MACO je opacne otoceny diel, ktory zabezpecuje prepinanie Lava/Prava strana na otvaranie ventilacky a pod. Chcel som to natocit tak naopak, pri ostatnych balkonovych dverach a oknach to ide s klucom (sesthranom) v pohode (je to standardny sesthran) ale tu je to ako keby strhane (ten sesthran sa toci dokola a nezabera). Vacsi sesthran sa tam nezmesti, skusal som aj krizovy, plochy, ale kazdy skrutkovac sa len toci dokola.
Poradte co s tym, staci mi to iba natocit na opacny smer a potom nech je to pre mna za mna strhane, ale fakt neviem ako to natocit.
Napadlo ma ze skusit na jednej aj druhej strane spravit dierku s 2mm vrtakom a potom to skusit s plochym skrutkovacom, skusal som ale vrtak mi vzdy ujde, nemam sancu to navrtat... Prikladam fotky
Kto ma nejaky napad, bol by som velmi rad.
Pripadne kto sa vyzna v kovaniach MACO, dalo by sa to nejako vymenit?
Vopred vdaka za kazdu radu.
KovanieMacoDvere.jpg  
Problem_Kovanie.jpg  
sesthran.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problem s kovanim MACO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.