Zavrieť

Porady

bolest chrbtice

dobry vecer skor ako sa rozpisem chcela by som vediet ci mi budete vediet poradit ohladom neurologie alebo neurochirurgie dakujem
4 komentárov     zbaliť
mareko kým doplníš, čo by si chcela poradiť ...sú k nim nekonečné objednávacie lehoty
taiko ako si prisla na to ze potrebujes neurologa, alebo neurochirurga ?
vicktor Kedy planujes rozpisat sa? Tento uvod je uplne zbytocny.
mareko Vestecka gula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Najprv navštív neurológa, podľa potreby ti dá spraviť RTG, CT alebo MR a následuje liečba. Medikamentózna, infúzna, rehabilitačná. Až po neúspešnej liečbe by mohol prísť na rad neurochirurg. Ten je ale posledná štácia, lebo to by znamenalo operáciu. Pred tým sú ešte rehabilitácie (masáže, cvičenie a pod.)a to je dlhodobá záležitosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janaj733 vsetko to uz mam za sebou aj operacie aj vsetko problem je v tom ze vysledky su dobre a ja mam stale bolesti vystreluje mi do nohy ale iba pri pohybe predklone a zatazi na lavu nohu asi to budem musiet viac rozobrat z doktorom preco je to tak ked je vsetko ok len ja niesom ok
    mareko Odpoved za mna, nauc sa s tym zit. Je to moja vlastna skusenost po dvoch operaciach krcnej chrbtice. Treba uz cely zivotny styl prisposobit chrbtici. Ulavove polohy, nepretazovat, nehrat sa na nenahraditelnu a cvicit a hybat sa.
    P. S.: Inaksie to tvoje zadanie otazky je iba pre jasnovidku so sklenenou gulou
    ZahradnikAmater mareko, súhlasím.
    A otázka na janaj733. Ako dlho je od operácie? Pracuješ? Kde a koľko, ako? Koľko času denne venuješ cvičeniu, poslňovaniu brušného svalstva? Tá bolesť značí, že stále je tlak na svalstvo, ktoré sa zapaľuje, puchne a spätne tlačí na platničku, medzi tým je ten nešťastný nerv a posiela nesprávne signály. Cviky, rehabilitácie, zmena životného štýlu a Milgama N pomáhajú. Keď skončí zima, od apríla bude zase všetko dobré, až do októbra, potom to znova začne. Chce to si ľahnúť aspoň raz dopoludnia a dva razy popoludní, na dvadsať minút, uvolniť sa.
      zbaliť
    ZahradnikAmater
    Niektorí tu máme skúsenosti od neurológa po neurochirurga, ale každý problém s chrbticou môže byť trochu iný a preto aj spôsob rehabilitácie, posilovania alebo užívania liekov môže byť iný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.